Programlamaya Başlamak Yada Başlamamak

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Merhabalar,
Yeni başlayanlar için bir makale yazdım, başlangıç seviyesi göz önüne alınarak yazılmıştır. Programlamaya giriş için nerelerden başlanması şeklinde konular içeriyor. Bilgim dahilinde ve açıklayabildiğim en iyi biçimde yazmaya çalıştım.
Faydası olması dileğiyle...
Not: pdf formatındadır

http://sendspace.com/file/9ulite

memoli63

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok güzel ve verimli bir yazı kalemine sağlık

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
teşekkürler memoli63, dilim yada elim :) döndüğünce birşeyler anlatmaya çalıştım..

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
GErçekten Yararlı bilgiler Teşekkürklerr ... :)

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hepsini okudum, öncelikle çok güzel bir konuya değinmişsin. Tebrik ederim. Olayları da güzel özetlemişsin.

Son kısımlarda ürün fiyatlarına gelince illa onları kullanmak zorunda değiliz ben alternatif paylaşayım sizlerle.

SharpDevelop 3.0.0.3775 RC
http://www.freewarefiles.com/SharpDevelop_program_15778.html

Aslında aradığında herhalde hepsinin birer alternatifi var. Belki parasız alternatif bulamasak da msdn den daha ucuzunu bulabiliriz.

Bugün gördüm ben de hoş bir program. En azından bedava ve işimizi görebilir ;)

Bir de pdf nin okunabilirliği açısından arkadaki watermarkların opacity değerini biraz daha düşürsen, veya her sayfanın altına dip nop olarak yazsan daha güzel olur. Naçizane tavsiyemdir. Bu şekilde insanların daha kolay bir şekilde faydalanacağını düşünüyorum.

Teşekkürler. İyi günler.

orphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir yazı olmuş Ertan arkadaşım. Eline sağlık. Programlama konusunda geçrekten bizim ülkemizin öğreneceği daha çok şey var ve bunların yapılması için de kesinlikle bu işle uğraşmak isteyen insanları bilinçlendirmek gerekiyor.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
tamda bende bu konularda araştırma yapıyodum visual basicten başlayım diyodum
bu iyi oldu tşk ;)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
tekrar selamlar.. öncelikle ilgilendiğinizi için teşekkürler.. Bir çok hatamı gördüm zaten.. tudroy arkadaşım dediğin gibi watermark gereksiz oldu. Ayrıca bir çok eksik var ve sonradan fark ettiğim bir hata var. Mesela C dilini alt seviyeli dil olarak örnek vermişm :) C ve C++ orta seviyeli dillerdir.. Ayrıca ücretsiz compilerlerden bahsetmeyi unuttum sanırm... Bakalım bu yazıyı daha da geliştirebiliriz

yararlı olması dileğiyle

byxxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten yararlı bi bilgi :) teşekkür ederim.

Saw_

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Güzel bir Yazı

Ben 16 yaşındayım bilgisayar okuyorum donanım konusunda iyiyimdir bu sene de algoritma falan görücez progralma temelleri seneyede yazılım seçmeyi düşünüyorum şimdiden az çok bu işleri anlamak istiyorum falakat öyle bi sistememimiz varki sürekli matematik çalış geometri çalış edebiyat çalış bilgisayara vakit kalmıyor sonra neden program yapamıyoruz o kadar çok başka işlere yoğunlaşmıışızki programa vakit kalmıyor.

Son mesajlar