Programlama Öğrenmek İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Le Cola06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba ben programlama öğrenmek istiyorum yazılım mühendisi olucam fakat şimdiden yazılım öğrenirsem daha faydalı olacağını biliyorum acaba bildiğiniz türkçe bir programlama programı varmı ? teşekkürler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Programlama öğrenmek istiyorsan kural 1: Okuduğunu anlayacak, yabancı kaynaklarda ve forumlarda gezebilecek İngilizce seviyesine erişmen lazım.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Şimdilik Scratch kullanabilirsin.

ozkanvurgun43

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Youtube da bazı kanallarda eğitimleri var.Ayrıca udemy üzerinden kurslar satın alabilirsin ya da programlama öğreten kitaplar var onları satın alabilirsin.Önerdiğim diller c++ ve pyton.Bu arada Elon Musk Teslada çalışmak için diploma istemiyormuş.C++ ve Pyton gibi dillere uzmansan üniversite diplomasına gerek yok.Ama matematiğin ve ingilizcen iyi olmalı bu diller için.Türkçe bir dil yok.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
ingilizce ve matematik bilgin iyiyse oyuna üç sıfır önde başlarsın. hayatını kolaylaştırır. hiç bilgin yoksa ve yeni başlayacaksan herkese önerdiğim programcılık mantığı (dr. kerem köseoğlu) kitabını şiddetle öneriyorum.

Le Cola06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Programlama öğrenmek istiyorsan kural 1: Okuduğunu anlayacak, yabancı kaynaklarda ve forumlarda gezebilecek İngilizce seviyesine erişmen lazım.

öncelikle yanıtın için teşekkür ederim benim ingilizce düzeyim ortanın bi altında bu şekilde çok zor cümleler olmadığı sürece anlıyorum ama google çeviriden baksam bi sıkıntı olmaz heralde ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Youtube da bazı kanallarda eğitimleri var.Ayrıca udemy üzerinden kurslar satın alabilirsin ya da programlama öğreten kitaplar var onları satın alabilirsin.Önerdiğim diller c++ ve pyton.Bu arada Elon Musk Teslada çalışmak için diploma istemiyormuş.C++ ve Pyton gibi dillere uzmansan üniversite diplomasına gerek yok.Ama matematiğin ve ingilizcen iyi olmalı bu diller için.Türkçe bir dil yok.
ımm progamlama dili dediğiniz tam olarak nedir komutların çoğu ingilizce 10101001 falanmı ?

Le Cola06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ingilizce ve matematik bilgin iyiyse oyuna üç sıfır önde başlarsın. hayatını kolaylaştırır. hiç bilgin yoksa ve yeni başlayacaksan herkese önerdiğim programcılık mantığı (dr. kerem köseoğlu) kitabını şiddetle öneriyorum.
teşekkür ederim yanıtın için kitab beni ne düzeye getirir ortanın bi altı ingilizce biliyorum

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Öncelikle Ingılızceni geliştir, Gelliştirebıldıgın En ÜST Sevıyeye GETIR, Tabi Bunu Yaparken Profosyonel Kişilerden Yardım Alman Sart, Yani Iyı Bir Kurs Sayesınde Olabılır..

Umedy Olmak Üzere Bir Cok Kurs var Evde yada Dısarda Burası Önemsiz Sonucta Ingılızce Oldugu anda Pratıksel Mantik Isleyecek.. Ama Benım Tavsiyem Iyı Bır Kurs'a Gitmendir..

Yok durumum Yok dersen'de Umdy Aylık Guncel Hatta Kurslar verıyor, Ordan Takipte kalıp Kendıni Geliştirebılırsın..

Burasi sana Nabiz Olabılır, Bir cok Kaynak Var Ingılızcen varsa arama Tarama Kaynakkları ıle Her Türlü Gelısme Yapabılırsın..

ve Yine Burasi Arayip Bulamayacagın Kadar Gorsel Kodlar Hersey Mevcut, Orta Sevıyede Kendıne Kan asılarsan Gerisi gelecektır, Ama Bırıncı Baraj Kural Ingılızce Unutma..

Bundan Sonra Zaten ana Dil C++ Baslayıp Kendini PHP Üzerinden Yogunlastıgında Tüm Kapılar acılacaktır..

Le Cola06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Scratch'de çok giriş seviyesi olur.
scratch en son 6. sınıfta görmüştüm xd
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle Ingılızceni geliştir, Gelliştirebıldıgın En ÜST Sevıyeye GETIR, Tabi Bunu Yaparken Profosyonel Kişilerden Yardım Alman Sart, Yani Iyı Bir Kurs Sayesınde Olabılır..

Umedy Olmak Üzere Bir Cok Kurs var Evde yada Dısarda Burası Önemsiz Sonucta Ingılızce Oldugu anda Pratıksel Mantik Isleyecek.. Ama Benım Tavsiyem Iyı Bır Kurs'a Gitmendir..

Yok durumum Yok dersen'de Umdy Aylık Guncel Hatta Kurslar verıyor, Ordan Takipte kalıp Kendıni Geliştirebılırsın..

Burasi sana Nabiz Olabılır, Bir cok Kaynak Var Ingılızcen varsa arama Tarama Kaynakkları ıle Her Türlü Gelısme Yapabılırsın..

ve Yine Burasi Arayip Bulamayacagın Kadar Gorsel Kodlar Hersey Mevcut, Orta Sevıyede Kendıne Kan asılarsan Gerisi gelecektır, Ama Bırıncı Baraj Kural Ingılızce Unutma..

Bundan Sonra Zaten ana Dil C++ Baslayıp Kendini PHP Üzerinden Yogunlastıgında Tüm Kapılar acılacaktır..
teşekkür ederim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Small Basic'i dene. Türkçe çevirili kaynaklar mevcut. Ve de (Scratch kadar olmasa da) kolaydır

Amenofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Programlama bilgisayarla konuşmak demektir, bunun türkçesi ingilizcesi olmaz. Kendi anadilinde de rahatlıkla programlama öğrenebilirsin ancak bu işi ciddi düşünüyorsan önce okuduğunu kolayca anlayacak kadar ingilizce öğrenmeni şiddetle öneririm. İngilizce öğrenirken geçireceğin zaman asla vakit kaybı değildir.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Önce hangi alanda programlama yapacağınıza karar vermelisiniz:

1-Masaüstü, sistem
2-Web
3-Mobil

Sonra amacınıza uygun programlama dilini seçin. Boş yere kullanmayacağınız bir dili öğrenmenize gerek yok.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Eğer Web Tasarım ile başlamak isterseniz (ki Scratch istemiyorsanız kodlamaya girişte en uygun alanın bu olduğunu düşünüyorum) sizin için önerebileceğim bir kurs var. (Şahsen bununla öğrendim)

Kupon isterseniz: (100+ Saat) Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi | 2020

Umarım iyi bir başlangıç yaparsınız. :)