Soru 2024 Yılında En Mantıklı Yazılım Alanı

fatihguven078_2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir yazılım hakkında araştırma yapıyorum ve her araştırmam sonucunda aklımı karıştıran şeyler oluyor. Aslında frontend alanına ilgiliyim fakat araştırdığım kadarıyla artık frontend alanında iş ve staj bulmak zormuş çünkü öğrenmesi kolay diye herkes bu alanı tercih ediyormuş ve yığılma oluyormuş. Ben de iş ve staj bulması kolay, geleceği olan bir alan seçmek istiyorum ve hangi alanı seçeceğim konusunda kararsızım. Yazılımcılığın geleceği hangi alanda? Yardımcı olursanız sevinirim.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Nereden araştırıyorsun? Kaynak göster.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,073
Eğer projeleriniz ve çalışmalarınız varsa, özellikle staj yeri bulmak zor olmamalı.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ne projesi olacak? Henüz üç satır kod yazabilmiş değil.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Forumlarda ve bloglarda senin benim gibi kişiler kişisel düşüncelerini yazıyor. Ona araştırma denilmez, sorgulama denilir. Araştırmak için bir güvenilir kaynak gerekli.

Frontend miş, Backend miş, bunları unut. Bu işi meslek olarak yapmaya kararlıysan Bilgisayar mühendisliği veya Yazılım mühendisliği okumalısın. Onlara da yüksek puan gerekiyor. Sonuçta mühendislik mesleği.

Bir kaç video izledin diye kimse takmaz seni. Staj değil ziyarette bile almazlar.