Programcilik is imkani ve geliri

sabrosa23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaslar ben bilgisayar programciligina merakli biri olarak programcilikokumayi dusunuyorum ancak is imkani ve gelir konusunda biraz endiseliyim bunkonuda tecrubeli bilgili arkadaslar aciklama yaparlarsa cok sevinirim ne tur islerde calisabilirim is imkani cok mu ? Gelir duzeyi nasil islere gore ?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
programlamada iş ile ilgili sıkıntı yaşamazsın. ne kadar çok bilirsen o kadar çok kazanırsın. ingilizceni de aynı oranda geliştirirsen yurt dışında da çalışabilirsin. fakat bu bahsettiğim şeyler kolay işler değil.
programcılık zor ve zahmetli bir iştir.

koko20000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aynen arkadaşa katılıyorum sen oku gerisi kendiliğinden gelir gerek yaptığın programlardan gerek
okuduğun makamdan bırakmazlar seni :D

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
programlamada iş ile ilgili sıkıntı yaşamazsın. ne kadar çok bilirsen o kadar çok kazanırsın. ingilizceni de aynı oranda geliştirirsen yurt dışında da çalışabilirsin. fakat bu bahsettiğim şeyler kolay işler değil.
programcılık zor ve zahmetli bir iştir.

Kesinlikle katılıyorum ve dediği gibi ingilizce konusu çok önemli hem Türkiye için hem yurtdışı için...

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence 4 yıllık bi üniversteye git ordan ingilizce geliştirmek için abd ye git okulu bitirdikten sonra orda hayatını kur güzel bi işe girersen en az 2500 dolar dan başlıyor ve gitikçe bilgine göre 20 bin dolara kadar çıkabilirsin :) bende şuan bilgisayar bölümü oğrencisiyim

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
programlama kafa düzüyo :D hesap makinası üyelik formu vs kolay ama iş profesyonele bindikçe sanada biniyo :D kasmaya gerek yok :D
20 dolar maaş alsam hayattan zevk alamam :D
düşünsene hyalinde bi araba var 35 bin lira gidip ilk maaşınla almak sarmazki :D akşam yatarken hayalini kurcaksın sağdan soldan kısarak para biriktirerek aldınmı onu değeri daha fazla olur senin gözünde :D
2500- 3500 maaş idealdir :D çok rahatta iş bulabilirsin programcılığın amatörlüğü bile para :D

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=303322]karavali[/MENTION] neyin kafası bu :D 20 bin $ maaş alıcan hayalindeki araba 35 bin lira olacak ha?? :D