Program Yazmak İstiyorum Hangi dili ve programı kullanayım ?

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da açıkça ifade ettiğim gibi basit hesap makinesi gibi program yazmak istiyorum hangi dili ve programı kullanmalıyım ?

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Websiteler için PHP ezberimde var. Program içinde uygun mudur ? Phyton mu C# mi ?

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0
program dan kastını açmalısın bence. cep telefonu tablet için mi web ortamında çalışması için mi yoksa masaüstü sistemde çalışması için mi yazacaksın onu belirlemen lazım. python öğrenebilirsin. hem masaüstü hem web için çalışabilirsin. mobil için ise android ve ios yazılımları programlamak farklılık gösterecektir farklı diller öğrenmeni gerektirecek. android için java öğrenebilirsin.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Benim gibi Visual Basic,Visual Studio gibi programlarda başla sonra ilerletirsin.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Masaüstünde çalışan program. mesela messenger gibi.

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
java olabilir. biraz ağırdır ama öğrenirsen çok rahat edersin. olmazsa delphi 7 ile başlayabilirsin o da çok kaliteli dillerden biridir. internette kaynak bulma sıkıntın da olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
En kolay öğrenebileceğin Programlama dili ve Programlama aracı, Microsoft Small Basic. İnternetten bir sürü örnek bulabilirsin ve aradığında, programlamaya giriş belgesinin Türkçesinide bulabilirsin. Kısa yardımlar zaten Türkçe. Üstelik ücretsiz, Lisans kayıdı veya üyelik kayıdıda istenmiyor ve kullanım sınırlamasıda yok.

Programlamaya yeni başlıyorsan, Python'lada VB ile de bir süre sonra zorlanırsın. Tabii Microsoft Small Basic ile de çocuk oyuncağı olacağı beklentisine kapılma. Sadece diğerlerinden daha kolay.

(Linux için de aynı isimli ama bir ilgisi olamayan başka bir small basic var, arama yaparken karıştırma)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bir dili öğrenip daha sonra başka dile geçerim mantığı pratikte pek işlemiyor. "Her zaman en kestirme yol, bildiğin yoldur" sözü bu iş için biçilmiş kaftan.

Tavsiyem C 'nin temellerini öğrenip, C# ile yoluna devam etmen.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok faklı sorular var ne yapacağımı bilemedim :S benim için zorluk kolaylık önemli değil en iyisi hangisi ?

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
C# veya java. İnternet için php

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
C# için visual basic mi visual studio mu ?

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Onu bunu bırakta sen hangi dili öğrenmek istiyorsun ona bak..Burda herkes bişeyler diyor madem birilerinin fikriyle yola çıkacan o zaman bütün dilleri öğrenmen gerek..Burda C öğren diyende var,Python diyende,Vb diyende vs vs..
Ben şu dili öğrenmek istiyorum diyecek ve yola öyle çıkacaksın onu mu bunu mu dersen ne olacağını sana söyleyim..Sap gibi kalacaksın ortada hicbirini ögrenemeyeceksin

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Visual Studio 2012 Full link atarmısın ? :D

Onu bunu bırakta sen hangi dili öğrenmek istiyorsun ona bak..Burda herkes bişeyler diyor madem birilerinin fikriyle yola çıkacan o zaman bütün dilleri öğrenmen gerek..Burda C öğren diyende var,Python diyende,Vb diyende vs vs..
Ben şu dili öğrenmek istiyorum diyecek ve yola öyle çıkacaksın onu mu bunu mu dersen ne olacağını sana söyleyim..Sap gibi kalacaksın ortada hicbirini ögrenemeyeceksin

c# Öğrenmeye karar verdim. çünkü bende sizin gibi düşündüm

tatankalahari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tecrübelerime dayanarak C/C++ öğrenip üstüne C# eklemenin programlama öğrenmek için de program yazmak için de güzel bir yol olduğunu söyleyebilirim.Ben bu yoldan geçtim.Bu yoldan geçtikten sonra mobil için Java ya da Objective C öğrenmek,yoğun hesaplamalar için CUDA,OpenCL,OpenMP vb dillere kaymak,grafik için OpenGL,DirectX teknolojilerini kullanmaya başlamak mümkün.Programlamaya başlayacaklara önerilerim öğrenmesi en kolay dil olan Python ile başlayıp sonrasında C/C++ ve C# öğrenmeleridir.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ben de C/C++ ile başlamanı öneririm, sonrasında C# ile devam edersin.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben Pascal ardından Vb Ardından yani şuan C# öğrenmekteyim gittiğim yol yol mudur ? :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
MSDN'deb Visual C# indir. Visual Studio bir Tümleşik Grafiksel Kullanıcı arayüzü ve derlayicileri ayrı olarak bir eklenti şeklinde yüklemen gerekir. Görünüm olarak ikiside bir Office yazılımına benzer ama VC# ile başlangıçta sadece kurmasını bilmen gerekiyor. İlave bir şeyler kurup, ne kurduğunu ve niçin kurduğunu anlamana gerek kalmıyor.

NeverBackDown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben c# ta yazdım fakat c# zordur fakat öğrendikten sonra yapamayacağın şey yok haberin olsun :)

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi öğrenince işler değişiyor :D