Prof. Türkan Saylan hayatını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Benim için hangi dine mensup olduğu, ne olup ne olmadığı önemli değil.
Müslüman olsaydı iyi biriydi, olmasaydı kötü biriydi zihniyetinde biri değilim.

Türkan Saylan, Türkiye için fazla iyi bir insandı.
İyi bir insan olarak da anılacak. İsteyen istediği kadar çırpınsın, bu böyle.

Sana Göre (Hristiyan bir üye için [açıklamam seni rencide için değil) Ziyaretçiler içindir)] Türkiye için fazla iyi olabilir. İnan senin gibi olsaydık dinimizi empoze eden Turkan Saylan veya adı A olmuş B olmuş hristiyan bir ülkede dinimiz için faaliyet gösterse senin yorumlarını yapardık, sen kendince doğru olanı yapıyorsun ama bu ülkeye düşmanca duygular beslemiyorsan birde aşağıdakileri okumalısın ve Türkiye fazla iyi demek için acele etmiş misin? bak bakalım.

ÇYDD Bilgisayardan silinmeye çalışılan şifreli dokümanda dehşet veren ‘not’lar bulundu. İşte geride bıraktıkları...

67254.jpg

Haber vurguları
ÇYDD'nin Kadıköy Şubesi'nde ele geçirilen "_2008 toplantıözeti" başlıklı belge, derneğin Ergenekon ile bağlantısını ortaya koydu. Derneğin yönetim kurulunun toplantı notları olduğu iddia edilen belgede "Türkan Abla" diye söz edilen kişinin isteği dile getirilirken, ÇYDD'nin uygulamaları ile ilgili talimatlara yer veriliyor.

Kız ve erkek arkadaşlarımızın rahatlıkla birlikte kalacakları semtlerin ve konutların seçimine özen gösterilsin. Evlerde kutsallar açıkta bulunmayacak.

KUTSALLAR AÇIKTA BULUNMAYACAK

Bölge projelerinde Ermeni, Süryani, Keldani, Yezidi zenginliğimizden yararlanmayı ve onları çağdaş yaşam bilincine kavuşturmayı AB benimsiyor. Rotaractların lobileri ve fon konusundaki destekleri bir bilinç göstergesi.

(Rotaract Nedir?)

NERON'UN BURSU LİSTEDEN SİLİNSİN

KCK operasyonu sırasında gündeme gelen araç yakma olayına adı karışan bazı PKK'lıların aynı zamanda ÇYDD'den burs aldığı iddiasını destekleyen ifade belgede “Polis içinden gelen bilgilere göre araç yakanlar nedeniyle burslar konusunda daha dikkatli davranmak zorundayız. Türkan abla 'gerekirse kayıt silinsin ama bursta kesintiye gitmemeliyiz' görüşünde. Acil durumlarda yalnızca Türkan ablanın belirlediği listedeki polis müdürleriyle görüşülecek” notuyla yer alıyor.

ÜMRANİYE SANIKLARIYLA TEMAS KURMAYIN

Notların son bölümünde Ergenekon ile irtibatlı görüntülenmemeye dikkat edilmesi istenirken uyarılar şu maddelerde tek tek izah edildi:

Ümraniye davasında alınanlarla temas kurulmayacak. Baskılara rağmen operasyonun devam edebileceği söylendi. Bu nedenle gizlilik en üst seviyeye çıkarılacak. Karşıt tavır gösterilerek riske girilmeyecek. Alınanlara yakın olanlarla da görüşmeyelim. Alınanların çoğu alt düzeymiş ama kritik düzeye de ulaşmışlar.

Doğal cinsellik ön plana çıkarılacak

Faaliyetlerimizi engelleyebilecek dinsel-şoven- kültürel dogmaların giderilmesine yönelik olarak eğitimlerde doğal cinsellik ön plana çıkarılacak. ÇYDD'nin aynı şubesinde bir bilgisayarda bulunan Tuğamiral imzalı mektupta yer alan askeri öğrenciler ile 'kız öğrenciler'in bir araya getirilmesi konusu toplantı notlarında şu ifadelerle doğrulanıyor:

Kızlar fedakarlık yapacak

“‘Askeri okullara yakın çevrede oluşturulan kız evlerine en uygun kızlar seçilerek bu evlere aktarılacak. Çalışmanın hassasiyeti sıklıkla vurgulanacak. Kızlara her türlü fedakarlık yapmaları için yönlendirmede bulunulacak. Kulelide rehberlik dersinden yararlanılacak."

Güngör ERGÜN// İSTANBUL

Kaynak için tıklayınız

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
"diyon", "anlamıyom", "katıyon", "seviyon" gibi kelimeler Türkçe'mizde yok.

ille de öztürkçe (ne demekse!!) konuşalım diye bu kadar kırpılıp yoluk tavuğa döndürülmüş dilimizde bırakın da halk da bir kaç oynama yapabilme özgürlüğünü kullansın..
Birşeyin türkçe olablimesi için TDK çıkışlı mı olması lazım ille de

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Peygamber efendimiz bize (S.A.V) çocuklarımızı küçük yaşta kuran'ı öğretmemizi namaz kılmayı abdest nedir boy abdesti nedir öğretmemizi emretti bizim bildiğim şey en başta Allah'a iman Peygambere iman ve kuran-ı kerim'e imandır o (isim vermiyorum o diyorum) hristyan veya başka bi dinden olabilir ama asla müslüman babadan ve anneden gelen kız çocuğunu alıpta hristyan yapmaya çalışmaya eline al bu incil bu senin kitabın olacak demeye kimsenin hakkı yoktur olamazda. Evet ALLAH (C.C) Arapça kelimedir çünkü peygamber efendimiz o yerlerde doğmuştur o ne derse bizde onu deriz.
Bi arkadaşımızda geri kafalılıktan bahsediyor soruyorum sana Dinin'e bağlı olmak geri kafalı olmakmıdır? Neden ateistler'ede geri kafalı demiyorsunuz içki içiyor domuz eti yiyor açık saçık geziyor madde kullanıyorlar diyemi. Ben Türk'üm dinim Müslüman inancım Allah (C.C) Peygamber efendimiz (s.a.v) ve kitabım kuran'dır bunu bilir bunu konuşurum

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şu mesajını okuduğumda şunu gördüm ki,
Türkan Saylan sizin gibi düşünenlerden daha öz mü öz Türk.

ayrıca hayır kurumları hayrına iş yapar güzel kardeşim. :)

cemaatçi hocaların açtığı okullar, evler cemaate hizmet eder, yobaz ve nefret kusan bireyler yetiştirir. araplara hizmet eder.

Türkan Saylan'ın açtığı okullar, sağladığı olanalar ise Türkiye'ye hizmet eder.

buradan şunu görebiliyoruz,
Türkan Saylan aramızda türk geçinenlerden daha Türk.

bence her türküm diyen Türk değil.
çünkü Türk, en azından şu mantığı yürütebilecek kapasitededir.
' "din" ile "ırk" farklı kavramlardır. '
daha türklük ile müslümanlığı birbirinden ayıramayanlar benim gözümde türkten başka bir kavram.

keşke sizde hayrına şu millete hizmet etseniz, ülkemizin çocuklarının geleceğini hayrına düşünseniz.

hüseyin üzmez ve aynı düşüncedekiler 14 yaşındaki kıza tecavüz eder.
türkan saylan ve aynı düşüncedekiler ise o 14 yaşındaki kızları hüseyin üzmez gibi insanların ellerinden kurtarır, okula gönderir ve hayatlarını kurtarır.
Nedense senin bu dediklerini müslüman olarak isim yapmış kişiler yapınca hemen müslümanlık böyle diyorsunuz. Ama Türkler islamla yaşarken hristiyanların bile kendi memleketlerinden daha emin yaşadıklarını hiç bahsetmiyorsunuz. Amerikada yada başka yerlerde hiçmi küçüklere tecavüz eden yok. Annesiyle ilişkiye girenler bile var. Kızına tecavüz edenler. Sözümü kısa bir örnekleme ile bitireceğim. Hepimizin anlayacağı dilden olacak. Bilgisayarı bu forumdaki bütün arkadaşlarımızn bildiğini varsayarak yazıyorum. Mesela 10.000 $ değerinde PC. Win 95 kurduğun zaman 10.000$ lık bi anlamı kalırmı. Türkü Türk yapan Türk isminden ziyade islam ahlakı ve terbiyesiydi.(birde Türkler hiçbr zaman savaşla aldığı yerleri yıkmamıştır. Bilakis o memleketlere huzur ve refah getirmişlerdir. Hristiyanlar gibi yıkmamışlardır hiçbir zaman.) Kısacası kalıba hangi yazılım yüklenirse o şekilde faaliyet gösterir. Şerefsizlik yapan birine Müslüman damgası koyup islamı karalamak doğru değil. Hristiyanlar yapınca kimse Hristiyanlığı karalamıyor.

tuvana

Doçent
Reaksiyon puanı
1
şu mesajını okuduğumda şunu gördüm ki,
Türkan Saylan sizin gibi düşünenlerden daha öz mü öz Türk.

ayrıca hayır kurumları hayrına iş yapar güzel kardeşim. :)

cemaatçi hocaların açtığı okullar, evler cemaate hizmet eder, yobaz ve nefret kusan bireyler yetiştirir. araplara hizmet eder.

Türkan Saylan'ın açtığı okullar, sağladığı olanalar ise Türkiye'ye hizmet eder.

buradan şunu görebiliyoruz,
Türkan Saylan aramızda türk geçinenlerden daha Türk.

bence her türküm diyen Türk değil.
çünkü Türk, en azından şu mantığı yürütebilecek kapasitededir.
' "din" ile "ırk" farklı kavramlardır. '
daha türklük ile müslümanlığı birbirinden ayıramayanlar benim gözümde türkten başka bir kavram.

keşke sizde hayrına şu millete hizmet etseniz, ülkemizin çocuklarının geleceğini hayrına düşünseniz.

hüseyin üzmez ve aynı düşüncedekiler 14 yaşındaki kıza tecavüz eder.
türkan saylan ve aynı düşüncedekiler ise o 14 yaşındaki kızları hüseyin üzmez gibi insanların ellerinden kurtarır, okula gönderir ve hayatlarını kurtarır.

Zehri altın tas içinde sunarlar…

Ergenekon davası…

Cumhuriyet tarihinin en büyük davası…

Adına ister Ergenekon terör örgütü densin, ister derin devlet…

Cumhuriyet tarihinin, son 30 yılında meydana gelen karanlık olayların çözülmesi için, bu dava mutlaka sonuçlandırılmalı.

Önce milleti birbirine düşürüp, sonra “sizi kurtarmaya geliyoruz, toplumsal barışı sağlamaya geliyoruz” diyerek, milletle alay edenlerin çirkin yüzlerinin ortalığa nasıl saçıldığını hep beraber seyredip okuyoruz.

Para, makam, mevki için her türlü gayrı meşru yola müracaat edenler “milleti kurtarmak için!” yola çıktığını iddia ediyor.

Sağcısı, solcusu, liberali, komünisti, kapitalisti, muhafazakârı el ele vermiş, güç birliği yapmış vatanı kurtarmaya çalışıyorlar!

Dava sürecinden yaşanan olaylar, herkesin safını belli etmesi açısından, ibret alınacak cinsten. Timsah gözyaşlarıyla milleti kandırmaya çalışmaları o kadar sırıtıyor ki, yaşlı ve hasta bir kadının arkasına saklamaları bile çirkin yüzlerini gizleyemiyor.

“Bu adam çok hasta, bu kadın çok yaşlı” cümleleriyle duygusal sömürü yapmaya çalışmaları da ayrı bir göz boyamaca. Sanki bugüne kadar askeri darbelere destek verenler 25 yaşlarında gençler mi oldu?

“Akademisyenleri nasıl milletin gözünden düşürürsünüz?” diyerek “eğitim aşklarını” göstermeye mi çalışıyorlar? Şimdiye kadar yapılmış askeri darbelerin arkasında, ilkokul mezunları olmadı ki? Hep diplomalı adamlar, eli kalem tutan insanlar askeri darbeleri kışkırttı ve destekledi.

Aynı eller, aynı kalemler, aynı yüzler, şimdide milletin gözünü boyamaya çalışıyor.

Zehri bal ile karıştırma metodu…

Bu milleti birbirine düşürmek isteyenler elbette niyetlerini saklayacaklar.

Misyonerlerin ve Masonların çalışma prensiplerinin temel mantığı neyse, bu örgütlerinde çalışma mantığı aynıdır.

Türkiye’de faaliyet gösteren Mason örgütlerinin tamamı aynı yöntemi kullanmıyor mu?

Zehri altın tas içinde sunup, balı da suç ortağı yaparak, milletimizi yıllardır zehirleyen mason örgütlerinin çalışma prensibini unutursak, Ergenekon terör örgütüne verilen desteği, hangi mantıkla kamufle ettiklerini anlayamayız.

Millete şirin görünmek, yaptıkları faaliyetleri gizlemek için her türlü oyunu oynayan mason örgütlerinin yöntemi budur. Bazen okullara bilgisayarlar hediye ediyorlar. Bazen okul yaptırarak millete şirin görünmeye çalışıyorlar. Bazen bir hastalıkla mücadele etme derneği kurarak, yer altı faaliyetlerini saklarlar.

Masonlar kendilerini tarif ederken, “Kardeşlik” kurumu olduklarını söylüyorlar. Aşağıdaki paragraf web sitelerinden alıntıdır.

Hür Masonluk “Yüce Varlık’a İnanç” temeli üzerine kurulu bir “Kardeşlik Kurumu”dur. Kendilerinden başlayarak bütün insanlar arasında sevginin, toleransın ve kardeşlik bağlarının kurulmasını hedefler; tüm insanların hürriyet, barış, adalet ve huzur içinde gelişmesini ve yaşamasını amaçlar.

Askeri müdahaleye zemin hazırlamak için yaptıkları mücadelenin adını “Vatansever kuvvetler birliği” koyuyorlar.

“PKK sempatizanlarına burs verme ve destekleme derneği” kurarak çalışma yapan duydunuz mu? DOHD adında bir dernek adı duydunuz mu hiç? Duyamazsınız! Çünkü öyle bir dernek yok! Darbe Ortamı Hazırlama Derneği kurmaz hiç kimse.

“Baba beni okula gönder!” kampanyası içinde iyi niyetle çalışanlar mutlaka vardır. Ancak ben Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) veya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) gibi kurumların bu millete hizmet etmek için kurulduğuna inanmıyorum. Perde olarak kullanıyorlar isimlerini.

Milletin oylarıyla iktidara gelenleri, askeri darbelerle iktidardan uzaklaştırmaya çalışanlar, kendilerini yıllarıdır, ya Atatürk’ün yada çağdaşlık perdesinin arkasına saklıyorlar.

Bu millete yıllarca zehirli bal yedirenler, hep aynı taktiği uyguladı.

Misyonerlerin tüm dünya da kullandıkları yöntemin en önemli şifresi, “Zehri altın tas içinde sunun, balı da suç ortağı yapın” cümlesinde gizlidir.

Korkusu olmayan, evinin aranmasından da, bilgisayarlarının incelenmesinden de rahatsız olmaz.

Yarası olan gocunur.

Sait ÇAMLICA
Eğitimci – Yazar

kuruincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böylesine kindarca söylemler müminlere yakışmaz. Türkan Saylan için yaşam sona ermiştir. Hesabını verecektir. Şüphesiz Allah herşeyi bilen ve görendir. En adaletli biçimde onu yargılayacaktır. Bundan sonra bize çok fazla söylenecek birşey kaldığını sanmıyorum. Tabi şunu demiyorum "hoşgörünün sınırlarını zorlayalım" Ne kadar hoşgörülürse o kadar iyi midir! Elbette sınırsız hürriyet olmadığı gibi sınırsız hoşgörü de olamaz. Kötüler hoşgörülebilir mi? Böyle olsa cemiyetin nizamı nasıl sağlansın? Kafirler münafıklar sevilmez.

(Allah'a ve kıyamet gününe iman edenler; babaları, kardeşleri ve akrabası olsa da, Allah’ın ve Resulünün düşmanlarını sevmez.) [Mücadele 22]

(Kafirleri dost edinen, Allah'ın dostluğunu bırakmış olur.) [A.İmran 28]

(Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin, sevmeyin!) [Maide 54]

(Ey iman edenler, benim ve sizin düşmanınız olanları dost edinmeyin, onları sevmeyin!) [Mümtehine 1]

Allah'ı sevmenin ölçüsü, sevdiklerini sırf O'nun rızası için sevmek olduğu kadar, Allah düşmanlarını da düşman bilip sevmemektir. İki şeyin sevgisi bir kalbe sığmaz. İki zıttan birini sevmek diğerinin düşmanlığını gerektirir. Allah düşmanlarını bu nedenle sevmeyiz. Ama bu demek değildir ki haklarında kötü konuşalım,kalplerini incitelim, eziyet edelim. Bu bir mümine yakışmaz. Onları sevmemek ayrı şeydir, üzmek ayrı şey. Hatta zaruret durumunda iyi muamele edilmesi gerekir.

Kafirin kafirliği din adına hoşgörülmez. İslamiyet bu noktada hümanizmden ayrılır. Türkan Saylan apacık islamiyetle savaşmış, benim fikrimce Allah'ın düşmanı olan bir kadındır. Bu nedenle kimse onu sevmemi hoşgörmemi bekleyemez. Ama lanet okumak da anlamsızdır. O hakettiği karşılığı rabbinden görecektir.

Gel gegelim yaptığı iyiliklere, okuttuğu çocuklara vs. Burada da esas olan niyettir. Bu gözle bakacak olursak Fethullah Gülen'i de kimsenin eleştirmemesi gerekiyor. Çünkü büyük bir eğitim hizmeti veriyor bu insan. (Şahsen gerçek anlamda onayladığım bir insan değildir kendisi Sadece kıyaslamak için veriyorum bu örneği) Dünyanın hemen her yerinde sayısız okulda eğitim veriyor. Ama Türkan Saylan ve yandaşlarına sorarsanız tehlikelidir Fethullah Gülen. Beyin yıkayıcıdır:) Peki sormazlar mı insana siz nesiniz? İçinde Allah rızası olmayan hiçbir hayır getirmez. Bu nedenle yaptığı iyiliklerin esasen kötülük olduğunu düşünüyorum.

Atatürk'ün çok değer verdiğimiz annesinin geçenlerde gazetede çıkan bir haberde Darüşşaka'ya bugünün parasıyla 2 milyon bağışta bulunduğunu ve bu iyiliğinin karşılığında tek bir beklentisi olduğunu bunu da vasiyet ettiğini okumayanınız kalmamıştır. Her yıl kadir gecesinde bir öğrencinin Hatmi Şerif icra etmesini ve bundan hasıl olacak sevabın, başta Hz Muhammed ve Ehli Beyti olmak üzere evliya ve enbiyalarla, kendi gelmiş geçmiş aile fertlerinin ruhuna bağışlanmasını arzu etmiştir. Oysa Darüşşafaka Müdürü konuşmasında rahatsız bir yüz ifadesiyle artık okullarında Kuran eğitimi vermediklerini ama her yıl mevlüt okuttuklarını söyleyip bu vasiyeti geçiştirmiştir. Türkan Saylan da namaz kılanların yerine bale yapanları görmek istiyorum diyerek benzer bir davranış sergilemiştir. Aynı kokuşmuş zihniyet arkadaşlar.

Son olarak şunu söylemek isterim Allah düşmanlarını sevmememiz Allah adına diye onun gazabı sıfatına sarılamayız. Yani yanlış yapanları, münafıkları, günahkarları, azgın ve asileri hemen lanetlememeliyiz. Dengeyi elden bırakamayız. Şayet Allah asileri ve günahkarların cezasını hemen verecek olsaydı onlara bir dimle suyu bile reva görmezdi. Lanet en kolay ve acımasız yoldur. Bırakalım kendilerine tanınan mühletin sona ermesini. Türkan Saylan için ise artık zaman bitmiştir. Bizim söyleyecek sözümüz de kalmamıştır.

"De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah'tan başka bilen yoktur. Ne zaman diriltileceklerini de bilemezler." Neml - 65
sav.gif

pavlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ille de öztürkçe (ne demekse!!) konuşalım diye bu kadar kırpılıp yoluk tavuğa döndürülmüş dilimizde bırakın da halk da bir kaç oynama yapabilme özgürlüğünü kullansın..
Birşeyin türkçe olablimesi için TDK çıkışlı mı olması lazım ille de

Dilimizi yontmaya gelince, yontmayı iyi bilirsiniz,
ama söz konusu arapça olunca özenle okursunuz, saygı duruşuna geçersiniz. Kırparak yoluk tavuğa döndüren sizsiniz zaten.

Gün gelir biz Türkçe konuşmayı seven, diline saygı duyan insanlarla bu ülkede yaşarız; siz de çok sayıp sevdiğiniz arap diline dönersiniz. Ama arap topraklarında.

Türkan Saylan gibiler sizin için fazla iyiydi.
Temennim şu ki sizin için fazla iyi olmayacak kişiler de yetişsin, ortaya çıksın. Belki o zaman TDK'yı kabul eder, arap sevgisinin yanında birazcık da Türk sevgisine sahip olursun.

Özünde Atatürk'ü sevmeyen kişilerden, içlerinde sinsice Atatürk düşmanlığı bulunduran kişilerden Türkan Saylan'ı sevmeleri beklenemez. Ne garip ki geçmişte Atatürk'de öldüğünde arkasından sizin gibiler çıkıp aynı şeyleri söylemişti. Atatürk zihniyeti demek ki bazı zihniyetleri çileden çıkartıyor.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Yorumsuz yorum yok yorum bulamıyorum.

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ölmeden önce de bunlar konuşuluyodu. sen müslüman değilmisin. değilsen senin arkandan da böyle konuşurlar.

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Güzelim teknoloji platformunu siyaset meydanına çevirdiniz ya. Bravo.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
umarım söylendiği gibi hristiyandır ve böylece cennet'e gitmiştir.
iyi bir insandı.
Tanrı merhamet etsin.

cemaat evi açmadığı, sakallı hocaların peşinden gitmediği için

Bizde bir laf vardır eceli gelen köpek cami duvarına işermiş derler!!! Yine ortaya çıkmışsın, misyonerlik yapma akıllı cümleler kur!!! Cemaat evleri dediğin Camilerimiz, sakallı hocalar dediğinde din adamlarımızmı?

Sizin papazlarınıza biz sakallı papaz diyormuyuz densiz.

berk344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
umarım söylendiği gibi hristiyandır ve böylece cennet'e gitmiştir.
iyi bir insandı.
Tanrı merhamet etsin.

cemaat evi açmadığı, sakallı hocaların peşinden gitmediği için, kızları okuttuğu için, sayesinde bir çok çocuğun okuyup adam olabildiği için bazı kesimler sevmezdi.

herkes ne meyve vermiş bunlara bakalım.
bu kadının meyveleri ortada, malum kişilerin meyveleri de ortada.

ek olarak,
kimse kimsenin rahmetine kalmadı, hatta türkan saylan eğer şu kişilerden rahmet istermisiniz sorusuyla karşılaşsa, kesinlikle karşı çıkardı, emin olun.

ölüsüde diriside yetiyor anlaşılan :)

Ayrıca ÇYDD ve ÇEV'in yalnız misyonerlik yapmadıkları,burs verdikleri öğrencileri ''İmam-Hatipli'', ''başı kapalı'',''Gerici görünüyor'',''Kürt ve akıllı çocuk'',''Fikirleri şüpheli'' gibi notlarla fişlediği ortaya çıktı..PKK'nin derin yapısı KCK'nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda yakalanan 80'den fazla PKK militanının ÇYDD(çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği)'nden burs aldıkları ortaya çıktı..

TÜRKAN SAYLAN'IN ÇOK TARTIŞILAN SÖZLERİ

Bu ülkede hristiyanlığı nasıl yayabiliriz. KÜRDİSTAN'ın temellerini nasıl atabiliriz:

- ATATÜRK ismini kullanırsak bunu daha rahat yapabiliriz. Hem para toplar hem destek alırız, kampanyalar düzenler, TÜRKLERDEN topladığımız paralarla, KÜRTLERİ daha bilinçli hale getiririz, cahil insanlarla KÜRDİSTAN'ı kuramayız, Hristiyanlığı bu şekilde daha rahat yaymamız da mümkün.

-Türkler tarihten beri yakan yıkan bir millet.

-Bir öğrenci sıranın üzerinde namaz kılacağına bale yapsın. Çağdaş Türkiye böyle olur.

-"Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız."

-"Gençlik Orkestrası'nı yaratan ve yöneten arkadaşımızın ismi Muhammed. Düşünebiliyor musunuz buradaki ironiyi?"

-"Biz TSK'yı bir sivil toplum örgütü gibi görüyoruz"

SECURİTY-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gayrı Müslimler ezelden beri Müslümanlara kafayı takmıştır. 100 yıllık planları boşa çıkarmamak için ya Atatürkü ya Laikliği yada Cumhuriyeti kalkan yaparak kulaklarını tıkayan, nazilerden (adolf hitlerden) daha ırkçı yaklaşımlar sergileyen ve türk görüntüsü ile ülkemi yozlaştırmaya, dinimi köreltmeye,ÜLKEME hakim olmaya çalışan siz sözde ATATÜRKÇÜLER,CUMHURİYETÇİLER;Yukardaki linkteki videoyu (BİZ TÜRKLERİN, KURTULUŞ SAVAŞI GÖRÜNTÜLERİNİ) İzlediğinizi sanmıyorum!! izlediysenizde (Kendi kameranızdan) gözünüzden bir tek damla dahi yaş akmadığına eminim.!! Sizlerin bu görüntülerden başka anlamlar çıkaracağına adım gibi eminim.!!! O cephedeki cesur erkek ve kadınlar bizim atalarımızdır.Sizlerin konumu ise tam tersi durumdadır.Yani kurtuluş savaşında bizim atalarımız sizin atalarınızı denize dökmüş ve topraklarımızdan kovmuşuz..Sizler hala kuyruk acınızı çıkarmanın peşindesiniz.!!Szler hala öküzün altında buzağı arar durursunuz.!!!

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ama söz konusu arapça olunca özenle okursunuz, saygı duruşuna geçersiniz. Kırparak yoluk tavuğa döndüren sizsiniz zaten.

Gün gelir biz Türkçe konuşmayı seven, diline saygı duyan insanlarla bu ülkede yaşarız; siz de çok sayıp sevdiğiniz arap diline dönersiniz. Ama arap topraklarında.

Temennim şu ki sizin için fazla iyi olmayacak kişiler de yetişsin, ortaya çıksın. Belki o zaman TDK'yı kabul eder, arap sevgisinin yanında birazcık da Türk sevgisine sahip olursun.

Özünde Atatürk'ü sevmeyen kişilerden, içlerinde sinsice Atatürk düşmanlığı bulunduran kişilerden Türkan Saylan'ı sevmeleri beklenemez. Ne garip ki geçmişte Atatürk'de öldüğünde arkasından sizin gibiler çıkıp aynı şeyleri söylemişti. Atatürk zihniyeti demek ki bazı zihniyetleri çileden çıkartıyor.

Hayrına mı yaptı ?

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2

İşte beyni sulanmış insan örneği. :D
Benim mesajlarıma bakabilirsiniz. Türkçe'yi güzel kullanmaya çalışan biriyim. Arapçaya da bir o kadar özen gösteririm. Bu benim Türk olmadığıma ya da Atatürk düşmanı olduğuma dalalet değil.
Her Arapça'ya saygı göstereni Atatürk düşmanı ilan edemezsiniz. Kimse size bu hakkı vermez. :excl:

Atatürk öldüğünde arkasından dolap çeviren bizler değil bilakis sizin gibi LAİK kökenli şahsiyetlerdir. Ölen kişinin üstünden prim yapmaya çalışıyorsunuz. Eşitlik kavramını unutup LAİK laik diye bağırıyorsunuz. Sizler ne demokrasiden ne eşitlikten ne de özgürlükten anlıyorsunuz. Sizlerde akıl olup olmadığına dair şüphelerim var çünkü sizler kendi iradenizle değil okutulan kitaplar yapılan konferanslar ve özellikle medya tarafından kullanılıyorsunuz. Türkan Saylan gibi kişiler tarafından hemde. Masonlarda denilebilir... Aslında kendilerini Atatürkçü gibi gösterip Ülke'yi içten çökertmeye çalışanlardan olur kendileri. Çağdaşlık ve modernlik adı altında iğrenç olan ne varsa sunan kişilerden.
(Bir mankenin erkek arkadaşıyla sevgili olarak anılmasından hemen sonra aynı evde yaşadıktan sonra hoş gören zihniyet... Vücudu örten elbise yerine kendini teşhir eden elbiseleri giymek... İşte bu sizin modernlik dediğiniz çağdaş dediğiniz. Daha nice nice örnekler...)

O kadar eşit ve modernseniz bizi "sıkmabaş" olarak adlandıramaz, namaz kılıyor diye kınayamaz, Müslüman olarak yaşamaya çalışanları da hor görmezdiniz. Sizler aslında Türk değil programlanmış ajanlarsınız gözümde. Çağdaşlık adı altında Müslümanlığı kökten kazımaya, onları davalarında yıldırmaya çalışanlarsınız. Davamızda bizleri güçlendiriyorsunuz.
"Allah nurunu tamamlayacaktır" bunu unutmayın...

Atatürk'ün o kadar çok fotoğrafı varki sizler görmezden geliyorsunuz. Atatürk'ün annesi kapalı değil miydi ? Eşi kapalı değil miydi ? Hatta çarşaf giyerlerdi. Sonradan ne olduysa rafa kaldırıldı o fotolar. Geçenlerde bir foto daha görmüştüm Atatürk bir cemiyette dua dinlerken ellerini kaldırmış amin diyordu. Annesinin vasiyetini de okumuşsunuzdur ya da görmezden gelmişsinizdir. "Kadir gecesi hatim edilmeli" demiştir kendileri. Şimdi Atatürk'ü de dinci ilan edinde göreyim. Yapamazsınız çünkü işinize gelmez. Çünkü bu millet Atatürk'e o kadar çok saygı gösteriyorki siz o isim altında işler çevirebiliyorsunuz. Eğer ona da laf söylerseniz hiç bir şekilde burada barınamazsınız. Ülkeyi çökertme planlarını uygulayamazsınız halkın arasına bu ismi kullanmadan sızamazsınız. Bunları çok iyi biliyorsunuz ve kullanıyor, kullanılıyorsunuz.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ben de diyorum ki bu konu neden bu kadar uzadı.

Olaya Pavlus dahil olmuş desene:D

EE dha çok uzar bu konu:D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ayıp, ayıp...

Arkasından bu kadar konuşuyorsunuz.

Kadıncağız Atatürk'ten bile fazla ödül almış, yine de size yaranamamış. ;)

Hay o ödülleri verene... :whistling:
Arkadaşım ödül almış diyorsun da o ödülleri veren Rotary, Lions gibi kulupler kimdir neye hizmet eder onu düşünmüyor araştırmıyor sorgulamıyorsun... :angry:
Acaba Rotary kulübü Lions kulübü Türkiye ye mi hizmet ediyor da bizim mi haberimzi yok :ph34r:

Doğru ya Rotary kulubü bu ülkede okul yaptırıyor üst geçit yaptırıyor bu ülkeye hzmet aşkı ile ölüyorlar :pinch:

pavlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de diyorum ki bu konu neden bu kadar uzadı.

Olaya Pavlus dahil olmuş desene:D

EE dha çok uzar bu konu:D

:D bir Türkan Saylan veya bir pavlus hepsiyle birden başedebiliyor.
çok eğleniyorum çırpınışları okurken.
anlaşılan büyük darbe vurmuş, iz bırakmışım bazılarında; hala adımı ezbere biliyorlar. bu güzel bir şey :)

bir yandanda üzüntülüyüm tabi,
Türkan Saylan gibi ülkemiz için büyük bir insanı kaybettik.
Türkiye'nin başı sağolsun.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
pavlus kadının cenaze namazı bugündü galiba, gitmedinmi yoksa:wassat:

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
anlaşılan büyük darbe vurmuş, iz bırakmışım bazılarında; hala adımı ezbere biliyorlar. bu güzel bir şey :)

Al da oku Bunda da inanmazsın sen

http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/83683-iste-misyonerlik-belgesi.html

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
İçimin yağları eridi ne zaman ölecek diye bekliyordum :sorcerer: :walkman:

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Ben sizi tanımam. Daha yeni adınızı duyuyorum. Zaten önemli değilsiniz de benim için ha adınız pavlov ha havhav farketmez ;)
Bir insanın arkasından iyi konuşulması vardır bir de kötü konuşulması. Forumda boşboğaz olarak anılıyorsunuz bunu iyi görüyorsanuz ne ala ! :D
Adınız ezbere biliniyor, kara listelerine almışlar sizi çoktan. Top10 listenin zirvelerine doğru tırmanmantasınız Türkan Saylan'dan sonra tahta oturacağınızı görebiliyorum :D

Hristiyan namaz kılmaz ki

Hem namaz kılmak gericilik demek değilmiydi ?

Çağdaşlık adına bale yapmaya gitmişlerdir...:D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Cenaze Namazmı mı klmışlar :D
Cemeat toplanıp bale yapsa daha çağdaş bir görüntü olmaz mıydı :D

cess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
pavlus seni tanımıyordum.demek bu platformun 'çağdaş' veya 'modern' kişisi senmişsin..

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
RABBİM onun MÜSTEHAKINI verecektir Kimsenin şüphesi olmasın

celebi385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığı ödüllerin kendi branşı ile alakası yok gibi
:sorcerer::sorcerer:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...