Pro Evolution Soccer 2010 PC İnceleme

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Konami'nin futbol simülasyonunu test merkezimizde ağırladık. PES 2010, yenilenen grafikleri ve oynanışıyla sahaya çıktı! Biz de hiç vakit kaybetmeden incelemesini yaptık.

Uzak Doğu merkezli bir firma olan Konami'nin geliştirdiği Pro Evolution Soccer serisi, PC platformunda boy göstermeye başladığından bu yana, Kanada'lı EA'nin FIFA'sıyla sıkı bir rekabete girdi. Ne mutlu ki, iki taraf arasında yaşanan bu müsabaka, biz oyunculara yarıyor. Her yıl yenilenen oynanabilirliğe artık görseller de eklendi ve ortaya gayet şık futbol oyunları çıkmaya başladı.

11256305393.jpg

Surat modellemeleri bir hayli başarılı

Şimdilerde futbol sever oyuncular, zincire eklenen en yeni halkalar olan Pro Evolution Soccer 2010 (PES 2010) ve FIFA 10'u konuşuyor. Birkaç hafta önce sahaya çıkan FIFA 10'un ardından, nihayet rekabetin diğer yüzü de yeşil çimlerde boy gösterdi. PES 2010, bugün yani 23 Ekim itibariyle satışa sunuldu.

21256305440.jpg

Yıldız futbolcular her zamanki gibi gole en yakın isimler

:: Pro Evolution Soccer 2010 hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşın.
Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Fifa da futbol oynadığımı sanırdım. Pes 2009 sevmemiştim ama 2010 ile anladım ki ben bunca zamandır futbol oynamamışım.

En çok hoşuma giden oyuncu sevinçlerinde golü atan futbolcunun birden gülümsemesi çok gerçekçi olmuş.

Söylediklerim pc versiyonu için

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
PC versiyonun da PES 2009 bile Fifa dan iyidir Hatta PES 4 bile ama yeni nesil konsollarda PES FIFA ya rakip olamaz

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
çok güzel bi inceleme olmuş.
teşekkürler..
en çok become a legeng ve master lig deki gelişmeler beni mutlu etti

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
İncelemnin her sayfasını okudum..Harika tespitler yapılmış.

Çoğuna aynen katılıyorum.

Özellikle çalım ve top sürme ile gidip gol atanların önüne geçilmiş bu oyunda.Buna çook sevindim..Yaşasın takım oyunu..

Ancak hemen bir şey sormak istiyorum.

PENALTILAR...

10 penaltıdan 5 tanesini istediği köşeye yollayabilecek olan var mı aranızda?

Ben penaltıdan sağa veya sola isabetli bir vuruş yapamadım.

Bu çok büyük bir sıkıntı.Penaltı demek golün yarısı demek.Ama öyle zorlaştırmışlar ki penaltı kararına inanın üzülüyorum.

Reaksiyon puanı
0
Yazıda lig lisanları hakkında birkaç yorum aradım ama 1 cümle ile bahsetmişsiniz sadece. Hangi ligler bulunuyor ? Hangi liglerin lisansı alınmış ?

Serinin fanlarına hayırlı olsun. İnceleme için teşekkürler.

lubuoguz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yılların Deneyimi.

Oyunu test ettim oynadım şu ana kadar yapılan en iyi PES oyunu var karşımızda.Daha önce PS3 ve XOX 360 da denediğim ve Benden mükemmel puan alan oyunu bu sefer PC de denemeye karar verdim.İlk işim bir oyun kolu bağlamak oldu PC ye.Sistem olarak dual core 2 2 GB ram nvidia 8600 gt sonic+(Palit)normal bir sistem ile denedigim oyun konsol abilerdeki oynanıştan biraz geri kalıyor olsada PC dünyası bundan daha iyi bir futbol oyununa bunca yıldır sahip olammıştı.Grafiklerin güzelliği ve muhteşemliği bir yana gerçekçilik oyunun iyice basınca bastıgınız elelrinizle oyun koluna olan basınca göre şekillenmesi zirveye çıkmış.

Bu kadar hızlı bir yazı yazdığım için hatalarım var ise affediniz diyorum oyun puanımı yazıyorum.% 95.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
PC için en iyi futbol oyunu.. Ama konsolda kral fifa..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yazılacak çok şey var ama genel anlamda bu oyun daha mantıklı olmuş.

enbeyaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gerçekten çok güzel yapılmış. oynamaya değer bir futbol oyunu.

metinsanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EA Fifa 10 nu boşuna yapmış. Oyun çok kaliteli olmuş.

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Oyun süper ama bazı hatalar var, ingiltere liginin lisansı ve yeni transferler yok :(

ama genel olarak çok başarılı

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
fx 5500 ile en düşük kalitede bu oyundan zevk alabildiğim kadar almaya çalışıyorum.

ultrAslan91

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Genel anlamda bakacak olursak (bir FİFA hayranı olarak) PC platformunda PES gerçekten bir adım öne geçti. Gerek grafikler olsun, gerekse futbol zekası anlamında çok başaralı bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Zorhak 'ın da dediği gibi takım oyunu ön plana çıkarılmış. Yıldız futbolcuların bireysel yetenekleri haricinde çalım atmak zorlaşmış. Neyse sanırım fazla uzattım :biggrin:

ubarmen20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fifa 10 da oynadım pes 10 da oynadım. pes 10 da oyunun tepki süresi uzun yani ben pasa basıyorum veya farklı yöne donuyorum oyun geç tepki veriyor fifa öyle değil nerde nereye ve nezaman istersen topu oraya atabiliyorsun. tamam görsel olarak pes iyi olmus ama ben oynanabilirlik ararım kaleciler çok kötü olmuş pes 10 da çaprazlardan top kaleyi bulamıyor bile hele uzak şutlar berbat fifada barcelona - real madrid maçı ayarlayın yapılan paslar atılan goller sıradısı hareketler hepsıne gercektede rastlarsınız BEN PES 10 ÇOK BEĞENDİM YILLARDIR FİFA OYNAMAMA RAĞMEN FAKAT FİFA 10 GÖRSELLİK VERMESEDE SPOR OYUNUNDAN GÖRSELLİK DIŞINDA İSTEDİĞİNİZ HERŞEYİ VERİYOR.

sonmodel06

Profesör
Reaksiyon puanı
4
fifa 10 da oynadım pes 10 da oynadım. pes 10 da oyunun tepki süresi uzun yani ben pasa basıyorum veya farklı yöne donuyorum oyun geç tepki veriyor fifa öyle değil nerde nereye ve nezaman istersen topu oraya atabiliyorsun. tamam görsel olarak pes iyi olmus ama ben oynanabilirlik ararım kaleciler çok kötü olmuş pes 10 da çaprazlardan top kaleyi bulamıyor bile hele uzak şutlar berbat fifada barcelona - real madrid maçı ayarlayın yapılan paslar atılan goller sıradısı hareketler hepsıne gercektede rastlarsınız BEN PES 10 ÇOK BEĞENDİM YILLARDIR FİFA OYNAMAMA RAĞMEN FAKAT FİFA 10 GÖRSELLİK VERMESEDE SPOR OYUNUNDAN GÖRSELLİK DIŞINDA İSTEDİĞİNİZ HERŞEYİ VERİYOR.

PCde mi? Konsollarda mı? hangisinde oynuyorsun fifa 10'u?

Mertol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar pes 10 kurdum ufak tefek takılıyor POWERCOLOR HD4670 1GB DDR3 128BIT 16X ekrankartı artık yetmiyormu açaba bide çözünürlük kıstıkça daha çok takılıyor

enbeyaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar pes 10 kurdum ufak tefek takılıyor POWERCOLOR HD4670 1GB DDR3 128BIT 16X ekrankartı artık yetmiyormu açaba bide çözünürlük kıstıkça daha çok takılıyor

sanırım o model ekran kartları çoğu oyunda bu sorunu veriyordu.