Pro Evolution Soccer 2010 DEMO - İlk izlenimler

Pro Evolution Soccer 2010 Demo'yu Beğendiniz mi?

• Çok beğendim

Kullanılan: 18 41.9%
  • Beklediğim gibi çıkmadı

Kullanılan: 6 14.0%
  • Beğenmedim

Kullanılan: 2 4.7%
  • Henüz oynamadım :D

Kullanılan: 17 39.5%

• Kullanılan toplam oy
    43

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bildiğiniz gibi Pro Evolution Soccer 2010 Demo bugün çıktı. Oyunu indiren ve oynayan arkadaşlardan ilk izlenimleri alalım..

Ben başlıyım:

Grafikler süper
Oyuncu kontrolü biraz zorlaşmış
Kaleciler iyileştirilmiş
Yapay zeka yükselmiş(top bendeyken 2 kere e ye bastığımda[daha hızlı koşma]önümdeki defans birden topa müdehalede bulunuyor)
Bitirici vuruşları düzeltilmiş.

Kendi Çekmiş olduğum PES2010 Demodan bir video (Oyun menüsü ve oyunda ilk 20 dakika)
http://www.youtube.com/watch?v=93l-xHtNxVc

Sizden de yorum alalım... :)

sanchez23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun directx 10 oyunumu bilen varmı?

15M41L
aslında 2. dediğin yıllar önceki pes de yoktu, joypad den R2 tuşuna basılı tutuğ arkadanki adamı bile durdurup topun taça çıkmasına izin verebiliyordun ama ne hikmetse yeni hiç bir seride yok

taydag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
-Oyuncu topu kaybettiğinde malak gibi bakmaya devam ediyor.
-Top rakipten taca çıkmak üzereyken son anda müdahale edip topun bizden çıkmasını sağlıyor.

videosunda görmüştüm. Oyuncunun topu kaybettiğinde adam kovalamasını sağlayan bir kart olmalı. Videosunda ETOO için çrnek vermişti.

Her oyuncu da yokmu acaba?

Rato

Doçent
Reaksiyon puanı
3
O kadar yaygara kopardılar fifa adam olmaz şudur budur dediler indiriyorum bakalım akşama ne çıkacak videoların birinde ilk gözüme çarpan husustan bahsedeyim kaleye doğru atak yaparken defans oyuncuları sanki halay çekiyor hepsinin kolları aynı şekilde kırılmış ve aynı anda hareket ediyor ne yavaş ne hızlı umarım öyle olmaz.

Bakalım kutumdan büyük çıkacak mı 500.000 hissediyorum

ssmuho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Henüz oynamadım.Ama güzeldir inşallah

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Açıkçası beklediğim gibi çıkmadı.
Oyuncuların yine kafalarını öne gömerek koşması benim en çok takıldığım yer.

sanchez23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pes 2-3 senelik aynı tarz oyununda bir değişiklik yaptı
alışmasında zorluk olabilir
hatta bu kabuk değiştirme sürecinde ellerine yüzlerinede bulaştırabilirler
normal karşılamak lazım
ancak bu oyun gerçekten kötü çıkarsa PES 2011 den korkun derim :D

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bende demin oynıyabildim grafikler cidden çok güzel olmuş ama ayrıyetten benim en çok sesler dikkatimi çekti.topa vuruş sesleri bile çok gerçekci olmuş.hele gol olunca anonsun sesi daha da iyi.

sahipemrah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
pc ye kurdum denedim. grafikler müthiş olmuş. ilk etapta oyundan pekte memnun kalmadım. ps3 te oynadığım fifa 2010 ile kıyaslamam zor çünkü fifanın oyun atmosferine yaklaşamaz bile. Tam sürüm çıksın anca o zaman tam bişeyler söyleyebiliriz. ps3 e kurup denicem akşama.

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bende demin oynıyabildim grafikler cidden çok güzel olmuş ama ayrıyetten benim en çok sesler dikkatimi çekti.topa vuruş sesleri bile çok gerçekci olmuş.hele gol olunca anonsun sesi daha da iyi.ayrıca şimdi fark ettim oyuncuların ayağını eline bile verseniz kart gelmiyo 2009 da hakemlerin aşırı kart vermesinden yakınırken bu sene de vermemesinden yakınıcaz galiba.

dediğin kart olayını KONAMI patch'leriyle düzeltir inşAllah..

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bugün yoğunum bu oyunu inceleyemedim :(

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
pes 2009 u kaldıran bir makine bunuda kaldırırmı acaba? bileniniz varmı?

yada benim bilgisayarım kaldırırmı?pes 2009 oynayabiliyodum.
-1.5 gb ram ve ati x1150 ekran kartım var.

yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
saha zemini çok güzel olmuş.. yıllardır beklediğim saha zeminini yakalayabilmiş konami..
ayrıca oyuncuların kaplamalarında da kalite artışı var.. yakın çekimde (replay'da) çimlerin kalitesizliğini (birbirini tekrar eden kalitesiz görüntü) gidermişler..

pes 2009'daki oyuncuların aniden hızlanıp koşma tuşunu bırakınca aniden yavaşlayabilmesi özelliğini özellikle çalım atarken çok kullanıyodum... ama gerçekçi değildi.. pes 2010 da çok daha gerçekçi koşma ivmelenmesi yapmışlar..

kısacası demo da olsa beni oldukça memnun etti.. asıl oyunu sabırsızlıkla bekliyorum... konami hakikatten iyi iş çıkartmış.. fifa10'un demosundan sonra (pc versiyonu tam bir fiyaskoydu bence) ilaç gibi geldi :)

pes 2009 daki 60 fps sınırı da kalkmış.. o yüzden vsync 'i aktif etmenizi öneririm :)

optimizasyon olarak da iyi.. pes 2009'u kaldıran bir sistem ile pes 2010 da oynayabilirsiniz..

demo olduğu için spiker de yok.. spikeri de merak ediyorum.. eğer spiker de iyi ise asıl oyun benden 10 üzerinden 9.5 alır :D ..

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
yougclever teşekkür ederim :)

ayrıca kapsamlı bir inceleme yapmışsın tebrik ederim :)

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
0,5 puanı nerden kırdın YoungClever :D

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Grafikler geliştirilmiş,oynanış daha gerçekçi olmuş,menüler karmaşıklaşmış.

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bu kart olayı harbi biraz dengesiz olmuş adam önü bomboş giderken arkadan yakalayıp koyuyorum tekmeyi sarı kart veriyo alakasız bi yerde tekme atıyorum kırmızı kart.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
oyun mükemmel bence. adam geçmeler süper. adam markajı süper. oyun açılması yüklenmesi menüler çok hızlı ve görselliği önem verilmiş.

taydag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zamandır bekliyordum bu demoyu. Kesinlikle 2009 a nazaran çok daha gerçekçi olmuş.

Önce artılar;

- Vuruş ve pas teknikler oldukça geliştirilmiş. Özellikle yerden ayak içi plase yapılan vuruşlar etkileyici.

- Topun fiziği de iyileştirilmiş. Sekmesi ve kontrolü üzerine bayağı mesai harcamışlar sanırım.

- Grafikler bayağı iyi. PC yi de fazla zorlamıyor. Bir örnek vereyim; 2009 u LOW kalitede akıcı olarak oynayabilecek notebook konfigürasyonuna sahibim. Ama demo olmasından mıdır bilmem, 2010 u MEDIUM da akıcı, HIGH de yavaş animasyonlar ile 800*600 çözünürlükte 16:9 oynayabildim.

- Sesler çok güzel olmuş. Özellikle, ev/deplasman taraftar tezahürat olayı harikal. Kendi evimdeki maçlarda karşı takım top çevirirken taraftarlarım ıslıklıyor. Top kaptığımda ise coşuyorlar. Gerçek maç ambiyansını tutturabilmişler. KONAMI yi kutlamak lazım.

- Belki de demo olmasındandır bilinmez, oyunun menüleri arasındaki geçiş. Maçın yüklenmesi vs. çok hızlanmış.

Biraz da gözüme takılan olumsuz noktalar;

- Havadan şut çekme olayını pek beceremedim. 2009 da genelde çektiğim şutları tavana asıyordum. Aynı buton ayarıyla burada şut çektiğimde, hep yerden gidiyor. Havadan şutlar için özel bir tuş kombinasyonu mu eklenmiş, çözebilen var mı?

- Hakem hala evlere şenlik. Sarı- kırmızı kart değerlendirmeleri berbat.

- Pas verilen adam tercihleri 2009 a göre geliştirilmiş ancak hala geliştirilmeye açık. Birbirine yakın iki takım arkadaşımdan yakın olana pas vermeye çalıştığımda, genelde uzaktakine sen pas veriyor. Yakındaki adamı topa kayıtsız kalıyor.

- Havadan atılan aşırtma pasların ve ortaların şiddetini ayarlamak zorlaşmış.

- Messi, Torres, Benzema gibi yıldız futbolcular gereğinden fazla kayırılmış. Neredeyse pres yaptıkları her defans oyuncusunun topunu kapıyorlar (Top player de oynadığımda bile). Zor pozisyonda inanılmaz şutlar çekiyorlar. Depar attıklarında ayaklarından topu alabilmek neredeyse imkansız. Diğer futbolcular ile aralarında resmen uçurum var.

HErşeye rağmen çok beğendim. Uzun zamandır beklediğime değdi doğrusu. Tam sürümünü oynamak için sabırsılanıyorum. PC hariç hiç bir platformda FIFA yı oynamadım ancak şu yorumu yapsam çok iddalı olmaz sanırım, FIFA 2010 hiçbir alanda PES 10 nun eline su dökemez. :)

Selamlar....

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Uzun zamandır bekliyordum bu demoyu. Kesinlikle 2009 a nazaran çok daha gerçekçi olmuş.

Önce artılar;

- Vuruş ve pas teknikler oldukça geliştirilmiş. Özellikle yerden ayak içi plase yapılan vuruşlar etkileyici.

- Topun fiziği de iyileştirilmiş. Sekmesi ve kontrolü üzerine bayağı mesai harcamışlar sanırım.

- Grafikler bayağı iyi. PC yi de fazla zorlamıyor. Bir örnek vereyim; 2009 u LOW kalitede akıcı olarak oynayabilecek notebook konfigürasyonuna sahibim. Ama demo olmasından mıdır bilmem, 2010 u MEDIUM da akıcı, HIGH de yavaş animasyonlar ile 800*600 çözünürlükte 16:9 oynayabildim.

- Sesler çok güzel olmuş. Özellikle, ev/deplasman taraftar tezahürat olayı harikal. Kendi evimdeki maçlarda karşı takım top çevirirken taraftarlarım ıslıklıyor. Top kaptığımda ise coşuyorlar. Gerçek maç ambiyansını tutturabilmişler. KONAMI yi kutlamak lazım.

- Belki de demo olmasındandır bilinmez, oyunun menüleri arasındaki geçiş. Maçın yüklenmesi vs. çok hızlanmış.

Biraz da gözüme takılan olumsuz noktalar;

- Havadan şut çekme olayını pek beceremedim. 2009 da genelde çektiğim şutları tavana asıyordum. Aynı buton ayarıyla burada şut çektiğimde, hep yerden gidiyor. Havadan şutlar için özel bir tuş kombinasyonu mu eklenmiş, çözebilen var mı?

- Hakem hala evlere şenlik. Sarı- kırmızı kart değerlendirmeleri berbat.

- Pas verilen adam tercihleri 2009 a göre geliştirilmiş ancak hala geliştirilmeye açık. Birbirine yakın iki takım arkadaşımdan yakın olana pas vermeye çalıştığımda, genelde uzaktakine sen pas veriyor. Yakındaki adamı topa kayıtsız kalıyor.

- Havadan atılan aşırtma pasların ve ortaların şiddetini ayarlamak zorlaşmış.

- Messi, Torres, Benzema gibi yıldız futbolcular gereğinden fazla kayırılmış. Neredeyse pres yaptıkları her defans oyuncusunun topunu kapıyorlar (Top player de oynadığımda bile). Zor pozisyonda inanılmaz şutlar çekiyorlar. Depar attıklarında ayaklarından topu alabilmek neredeyse imkansız. Diğer futbolcular ile aralarında resmen uçurum var.

HErşeye rağmen çok beğendim. Uzun zamandır beklediğime değdi doğrusu. Tam sürümünü oynamak için sabırsılanıyorum. PC hariç hiç bir platformda FIFA yı oynamadım ancak şu yorumu yapsam çok iddalı olmaz sanırım, FIFA 2010 hiçbir alanda PES 10 nun eline su dökemez. :)

Selamlar....
Kardeşim oynamadan konuşma bir PS3'te FIFA oyna bir de PES oyna farkı görürsün oynamıcaksanda gir YouTube'a bak FIFA 10 PS3 nasılmış bir gör.Ayrıyeten PES 10'nun grafikleri fena değil(Ama hala FIFA'yı geçemez).Sevmediğim yanı ise kontroller berbat bir futbol oyunu böyle olmaması lazım basıyosun yarım saniye sonra algılıyor.Ne biçim bir oyun PES 2009 oynayıp muazzam diyen biri olarak 2010'da FIFA'ya yenilmiş PC'de bile.Zaten yeni nesil konsollarda PES FIFA'nın eline su dökemez.

sonmodel06

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim oynamadan konuşma bir PS3'te FIFA oyna bir de PES oyna farkı görürsün oynamıcaksanda gir YouTube'a bak FIFA 10 PS3 nasılmış bir gör.Ayrıyeten PES 10'nun grafikleri fena değil(Ama hala FIFA'yı geçemez).Sevmediğim yanı ise kontroller berbat bir futbol oyunu böyle olmaması lazım basıyosun yarım saniye sonra algılıyor.Ne biçim bir oyun PES 2009 oynayıp muazzam diyen biri olarak 2010'da FIFA'ya yenilmiş PC'de bile.Zaten yeni nesil konsollarda PES FIFA'nın eline su dökemez.
Katılmamak elde değil. Tabi ki Konsolda Fifa, PCde PES o kadar.

Fifa 10 oyun içi Video:http://www.youtube.com/watch?v=fG46-DwkRkI