Prandelli, Dortmund'u Yıkma Planını Açıkladı...

friendly

Rektör
[h=2]Prandelli, Dortmund'u Yıkma Planını Açıkladı: ''Şey yapalım ya... Topu alan Sneijder'e versin''[/h]


Bu akşam Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund’u ağırlayacak olan Galatasaray, dev maç öncesi son taktik antrenmanını gerçekleştirdi. Antrenman boyunca futbolcuların hayli keyifli oldukları gözlenirken, deneyimli hoca Cesare Prandelli, takımı sık sık “Yok ya, öyle kendiniz bir şey yapmaya çalışmayın çocuklar, ayağına top gelen Sneijder’e versin işte” şeklinde uyardı. Dev maçın ilk 2’sini de aşağı yukarı şekillendirdiğini belirten Prandelli “Sneijder olucak en önde, en geride de Muslera, bunların arasına da 9 kişi koyucaz. Kurayla olabilir, yazı tura atabilir çocuklar, nasıl isterlerse” sözleriyle kadro sıkıntısı çekmediğini belirtti.


Hazırlıklar tamam


Basına açık gerçekleştirilen son taktik çalışmanın ardından gazetecilerle bir araya gelen Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Borussia Dortmund maçı öncesi hazırlıklarını tamamladıklarını açıkladı. “Ben baktım formalar falan yıkanmış, ütülenmiş, kramponlar tertemiz. Ee sonra işte Sneijder var, tamamız bence yani” diyen tecrübeli teknik adam, artık maç saatini bekleyeceklerini söyledi. Sneijder’in son derece moralli olduğunun altını çizen teknik adam, “O moralliyse vardır bi bildiği arkadaşlar, ondan daha iyi kim bilecek sonuçta. Demek ki Galatasaray alabilir bu maçı” şeklindeki değerlendirmesiyle de taraftarlara ümit aşıladı.


“Çok önemli mesafeler katettik”


Galatasaray'da çalıştığı kısa süre içerisinde takım olarak önemli mesafeler katettiklerini de sözlerine ekleyen İtalyan hoca, “Yani mesafe katettik dediğim, Sneijder'e pas verince topu 30 metre mesafeden içeri sokabiliyor. En azından bu konuda bir şüphemiz kalmadı” sözleriyle takımın geldiği noktaya dikkat çekti. Son antrenmanda Dortmund’u yıkacak taktik üzerinde titizlikle durduklarını da vurgulayan Prandelli, takımın maçtaki dizilişini de şu sözlerle aktardı;


“Bu geceki oyunu öyle klasik 3-5-2'lerle, 4-3-3'lerle falan değerlendirmek çok yanlış olur. Bizim oyun mantalitemiz katiyen bu değil. Bizde ne var? İşte Hakan Balta var, efendime söyliyim Selçuk İnan var. Başlarında da ben varım. Dolayısıyla aslında antrenmanlarda kullandığımız tahtadan baraj adamlarını da koysak çok bir şey değişmeyecek. Ama ona da UEFA izin vermiyo işte. Mecbur nefes alan, homo sapiens türünden 9 kişi daha dikicez Sneijder'in yanına...”


Dortmund temkinli…


Dün sabah İstanbul'a gelen Borussia Dortmund'un Teknik Direktörü Jürgen Klopp ise düzenlediği basın toplantısında çok saygın bir rakibe karşı zorlu bir mücadele vereceklerini kaydetti. “Neticede rakibimiz bugün İnter'de, Real Madrid'de, Hollanda Milli Takımı’nda başarıyla mücadele vermiş, kendini ispat etmiş 30 yıllık bir isim” diyen Klopp, Avrupa'da nereye giderseniz gidin herkesin Wesley Sneijder ismini ezbere bileceğini belirtti.


Maç için birkaç özel önlem aldığını da kaydeden Klopp, futbolcularından özellikle 3 noktaya çok dikkat etmelerini istediğini aktardı. Alman teknik adam, özel önlemlerini “Bu deplasmandan çıkmanın 3 altın kuralı var arkadaşlar. Bir, Sneijder’i tutucaz. İki, Türk yemekleri yağlı oluyo maçtan önce çok abanmıcaz. Üç, kimse bavulunu otelde unutmayacak o trafikte hayatta dönemeyiz stattan otele” şeklinde özetledi. Son olarak basın mensuplarından gelen ‘Prandelli’den çekiniyor musunuz?’ sorusuna uzun süre yanıt vermeyen Klopp, tercümanından gelen “Şeyi diyolar, Sneijder’ın hocasını” bilgisi üzerine “Haa Prandelli evet. Aklım birden kışlık lastik markalarına gitti ya kusura bakmayın. Yok, çekinmiyorum” sözleriyle basın toplantısına son verdi.

Kaynak
 

Son mesajlar

Üst