Soru Powercoler vs Sapphire ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

Sery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Merhaba Arkadaşlar Powercoler mu daha iyi Sapphire mi Oyun oynamak için alıcam hangisi daha kaliteli?

Mr.Tyln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Sapphire öneririm. Çok sayıda kartla madencilik yaptım en sorunsuz en problemsiz sapphire marka kartlardı. En çokta xfx ile sorun yaşadım. Powercolor hiç denemedim ama bizler alım gücü düşük insanlarız deneme yanılma yolunu para ile kullanmak can acıtır sapphire türkiyede bir çok kullanıcı tarafından denenip sorunsuzluğu ile insanları mutlu etmiş bir kart o yüzden macera aramaya gerek yok. Hatta mining gruplarında sapphire e bu işin mercedesi derler. Ben oyun oynamak için alıcam mining ne alaka deme yük altında uzun süre sorunsuz çalışan bu kartlar oyundada fazlasıyla seni memnun eder.

Sery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sapphire öneririm. Çok sayıda kartla madencilik yaptım en sorunsuz en problemsiz sapphire marka kartlardı. En çokta xfx ile sorun yaşadım. Powercolor hiç denemedim ama bizler alım gücü düşük insanlarız deneme yanılma yolunu para ile kullanmak can acıtır sapphire türkiyede bir çok kullanıcı tarafından denenip sorunsuzluğu ile insanları mutlu etmiş bir kart o yüzden macera aramaya gerek yok. Hatta mining gruplarında sapphire e bu işin mercedesi derler. Ben oyun oynamak için alıcam mining ne alaka deme yük altında uzun süre sorunsuz çalışan bu kartlar oyundada fazlasıyla seni memnun eder.
Eyvallah kanka çok teşekkür ederim

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Dostum mining'de sadece vramler çalışır gpu boşta kafasına göre takılır yan gelir yatar. Senin dediğin ile oyun oynama bambaşka bir konu. Oyunda ise hem vram hem de gpu aktif olarak sürekli çalışır. Sapphire sadece AMD kanadın da kart üretiyor öyle çokta ahım şahım bir marka değil çok sorunlu kartları da var serileri de var. Biraz daha serin çalışan sadece Nitro serisi var gerisi tırt. Sapphire zaten genelde en ucuz diye tabir edilen bellekleri kullanıyor. Bana göre PowerColor 10 numara bir marka. Sen bu sistem de oyun oynayacaksın mining yapmıyacaksın haliyle soğutması düzgün bir kart ihtiyacın var. PowerColor, XFX alabilirsin kafan rahat olsun. Asus'un kartları da güzeldir bu arada.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Fiyatları aynı ise ben olsam Sapphire ekran kartı alırdım.

İlerde hiç yoktan satayım desen ikinci elide para eder. Sapphire hiç yoktan duyulmuş herkesin bildiği bir marka.

Powercolor Türkiye'de yeni yeni çıktı ve pek bilinen bir marka değil bana göre. Ama sonuçta hepsi aynı çip setlerini kullanıyor bir soğutma blokları ve fan sayıları flan farklı. Veya bir ekran kartı hafif OC yapılmış modeli olur. Aralarında 300-500 TL fark varsa Powercoler'da alınabilir. Ama aynı fiyatlara iseler ben Sapphire alırdım. Aynı fiyatlara varsa Asus MSİ flan varsa hiç bunlara bulaşma bile derim...

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Fiyatları aynı ise ben olsam Sapphire ekran kartı alırdım.

İlerde hiç yoktan satayım desen ikinci elide para eder. Sapphire hiç yoktan duyulmuş herkesin bildiği bir marka.

Powercolor Türkiye'de yeni yeni çıktı ve pek bilinen bir marka değil bana göre. Ama sonuçta hepsi aynı çip setlerini kullanıyor bir soğutma blokları ve fan sayıları flan farklı. Veya bir ekran kartı hafif OC yapılmış modeli olur. Aralarında 300-500 TL fark varsa Powercoler'da alınabilir. Ama aynı fiyatlara iseler ben Sapphire alırdım. Aynı fiyatlara varsa Asus MSİ flan varsa hiç bunlara bulaşma bile derim...

Hocam yanlışınız var. Powercolor senelerin markası. Yeni yeni çıkan bir marka değil. Biraz araştırın isterseniz. İlk çıktığı zamanlar Powercolor HD5670 almıştım mesela. Kaç sene olmuş o kart çıkalı bakın bakalım. Ondan önce de her modeli üretiyordu bu marka. Bilindik firmalar gibi köklü. Soğutma ve fan sayısı haricin de bir vram farkı var. Mesela X marka elpida marka ram kullanıyorsa kartta powercolor samsung kullanıyor gibi düşünün. Vram ne kadar kaliteli ve iyi marka kullanılırsa kartın da ömrü o kadar uzun oluyor. En azından vram sonucu arıza verme olasılığı azalıyor. MSI için doğru söylüyorsunuz ama Asus gibi bir markaya da bulaşma demek biraz bilgisiz bir insanın yazacağı yorum olarak geliyor bana. Bilgisayar dünyasının en kaliteli ve bilindik markasıdır Asus.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Asus gibi bir markaya da bulaşma demek biraz bilgisiz bir insanın yazacağı yorum olarak geliyor bana. Bilgisayar dünyasının en kaliteli ve bilindik markasıdır Asus.

Asus'a bulaşmayın flan demedim ki ben !

Aynı fiyatlara Asus MSİ ekran kartları varsa bu modellere bulaşmayın dedim.( Powercolor ve Sapphire'i kast ederek.)

Powercolor, yeni yeni mi çıktı.

Türkiye'de çok satılmayan tutulmayan tanınmayan modeller anlamında söyledim. Doğru dürüst model veya seçenek bile gelmiyor Türkiye'ye. Sitesine bakayım dedim dil desteği bile yok bize. Satan site sayısı sınırlı. Garantisi nasıl o bile belli değil.

Bizim Türk insanı daha çok MSİ-Asus-Gigabyte ekran kartlarını alır.
Devamında Zotac EVGA Sapphire gibi markalar gelebilir.
En altta Palit Galax BİOSTAR Colorful Powercolor Asrock gibi markalar gelir BANA GÖRE.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Asus'a bulaşmayın flan demedim ki ben !

Aynı fiyatlara Asus MSİ ekran kartları varsa bu modellere bulaşmayın dedim.( Powercolor ve Sapphire'i kast ederek.)

Türkiye'de çok satılmayan tutulmayan tanınmayan modeller anlamında söyledim. Doğru dürüst model veya seçenek bile gelmiyor Türkiye'ye. Sitesine bakayım dedim dil desteği bile yok bize. Satan site sayısı sınırlı. Garantisi nasıl o bile belli değil.

Bizim Türk insanı daha çok MSİ-Asus-Gigabyte ekran kartlarını alır.
Devamında Zotac EVGA Sapphire gibi markalar gelebilir.
En altta Palit Galax BİOSTAR Colorful Powercolor Asrock gibi markalar gelir BANA GÖRE.
Palit bir dönem çok ünlüydü.