Powerbank önerisi

Bu konuyu okuyanlar

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ttec powerbankimin 2 dir usb kablosu bozulduğu için, yeni bir powerbank almaya karar verdim. Tabi Ttec beni mağdur etmeden bi kere değiştirdi, en sonunda iade isteyince de kabul edildi ve iade ettim. 80-120 TL arası düşünüyordum ve dün biraz araştırıp Anker markalı powerbanki internetten satın aldım. Gelince detaylı inceleyip kullanıcam ama iade süresi aralığında da ne kadar anlaşılır emin değilim o yüzden kullananlara danışmak istedim. Sizce değer mi?
Xiaomi ve Anker arasında kaldım. Aslında TTec'in dolum performansından gayet memnundum sadece usb sorunları yaşamıştım. Xiaomi modelleri bana ebat olarak çok büyük gözüktü ondan dolayı Anker'i seçtim.

Sizin tavsiyeniz nedir? Diğer markalardan da olur. Özellikle bilgi olarak değil kullanıcı olarak önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

Sipariş ettiğim Anker markalı Powerbank : Anker PowerCore 10000 Taşınabilir Şarj Cihazı PowerBank Fiyatı 109 TL
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzenleme süresi geçmiş ekleme yapıyorum:
Telefonum LG G3, bataryası 3000 mAh. Öneri yaparken belirtirseniz mesela sizin telefonunuzu kaç kere doldurdu, powerbank kaç saate fulleniyor, usb kullanışlılığı nasıl, zamanla performans kaybı oluyor mu vb şekilde. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

eticarettv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
a101 bim hakmar gibi marketlerden almanızı önermiyorum. Mİ'nin powerbankları harika ve uzun süreli hızlı şarj edebilirsin. 10.000 Mah alınabilir. :) işini görebilir.

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tahminen 2.5 - 3 kez doldurur.

Fiyat performans açısından bilginiz var mı peki?

a101 bim hakmar gibi marketlerden almanızı önermiyorum. Mİ'nin powerbankları harika ve uzun süreli hızlı şarj edebilirsin. 10.000 Mah alınabilir. :) işini görebilir.

Açıkçası Anker sipariş ettim ve yazımda belirttiğim gibi 14 günlük cayma süresi içerisinde dikkatlice gözlemleyeceğim. O süre içinde ekstrem durum olmadığı sürece çok net tespit edebilirmiyim bilmiyorum ama eğer memnun kalmazsam Xiaomi alıcam sanırım, herkes onu öneriyor.

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Fiyat performans açısından bilginiz var mı peki?

Açıkçası Anker sipariş ettim ve yazımda belirttiğim gibi 14 günlük cayma süresi içerisinde dikkatlice gözlemleyeceğim. O süre içinde ekstrem durum olmadığı sürece çok net tespit edebilirmiyim bilmiyorum ama eğer memnun kalmazsam Xiaomi alıcam sanırım, herkes onu öneriyor.
Bende başka bir markanın 10000 mAh powerbank'i var.Bunun yarı fiyatına aldım.Ama Anker daha kaliteli bir marka.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhaba bende ankerin 20.000 mAh olan powerbankinden var yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Telefonum iphone 8 ortalama 8 defa telefonumu tam şarj dolduruyor ve fiyatı da 120 civarında almıştım o zaman, tabi şimdi ne olmuştur bilemiyorum.

melindamay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mi 5.000 kullanmıyordum, birine hediye ettim ve kendim Mi 10.000'e geçtim. Memnunum ve öneririm. Sadece 10.000lik olan 5.000e göre daha yavaş şarj ediyor gibi :/ bu konuda da beni aydınlatabilecek varsa sevinirim. @eticarettv @<<Dkn nyz>>

Son düzenleme:

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ürünü teslim aldım. Kendi değerlendirmemi paylaşmak istiyorum, ürünü almayı düşünenlere ön fikir olması açısından.

10.000 mAh yaklaşık 4,5 saatte fullendi.
3000 mAh olan bataryamı 2 kez fulledi, bir kez de 82 yaptı. Doldururken telefonu hiç kullanmadım ve 1 gün içinde powerbankin enerjisini komple bitirdim.
Ama ben iade etmeye karar verdim. Sebebi ise mesela ilkinde fulledim powerbanki, şarja takılı ama ışıkları 4 tikte sabit duruyodu, 15-20 dakika sonra tekrar takınca son tik tekrar yanıp sönmeye başladı ve yaklaşık 5-6 dk sonra yine sabitlendi. Güç kaybı beklentime göre biraz fazla geldi. Denemek için powerbanki fulledikten sonra 1 buçuk güne yayarak telefonumu yine 3 kez şarj ettim. Ve bu sefer 3. seferde şarjımı 62 de bıraktı. Yani 3. seferde bataryamı 20 daha az şarj etti.
Son kullandığım Ttec bile daha iyiydi.

Bu güç kaybı durumunu daha minimum yaşayacağım bi powerbank önerisi olan var mı? 10000 lik powerbankin 3000mAh lık bataryayı en azından 3. kez de fullemesi ya da rahat 90 falan yapması gerektiğini düşünüyorum. Önerisi olanları bekliyorum.

kubrasrncm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence hiç biri.. çünkü bir süre sonra telefonu bozuyorlar. Ben Migrostan sony powerbank aldım bir süre sonra telefon açılmamaya başladı... şimdi powerbank atıl bir şekilde evde duruyor öyle..

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam Volt ve Amper değerlerine bakarak al. Yoksa uzun süreli kullanımda sorun çıkarır.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Sipariş verdikten ürün aldıktan sonra şöyle öneri alabilirmiyim diye konu açanlara o kadar kıl oluyorum ki anlatamam. Kardeşim almadan önce konu açsanıza öyle öneri doğrultusunda alın ne alıyorsanız sen sipariş vermişsin ürünü almışsın sonra da milleti uğraştırmak için öneri konusu açıyorsun.

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence hiç biri.. çünkü bir süre sonra telefonu bozuyorlar. Ben Migrostan sony powerbank aldım bir süre sonra telefon açılmamaya başladı... şimdi powerbank atıl bir şekilde evde duruyor öyle..

Benim powerbank almam şart iş yerinde gerçekten lazım oluyor

Hocam Volt ve Amper değerlerine bakarak al. Yoksa uzun süreli kullanımda sorun çıkarır.

Bunun tespitini nasıl yapabilirim acaba?

Sipariş verdikten ürün aldıktan sonra şöyle öneri alabilirmiyim diye konu açanlara o kadar kıl oluyorum ki anlatamam. Kardeşim almadan önce konu açsanıza öyle öneri doğrultusunda alın ne alıyorsanız sen sipariş vermişsin ürünü almışsın sonra da milleti uğraştırmak için öneri konusu açıyorsun.

Aldığımı geri verdim bugün, öneri istediğimde de gerekirse 2 tane de sipariş verirdim çünkü internetten alışverişlerde cayma hakkımız var. Şuan tekrar öneri istiyorum, kıl olacağınızı yazacağınıza keşke öneri, fikir ya da varsa işe yarar bir şey yazsaydınız.

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Benim powerbank almam şart iş yerinde gerçekten lazım oluyor

Bunun tespitini nasıl yapabilirim acaba?

Aldığımı geri verdim bugün, öneri istediğimde de gerekirse 2 tane de sipariş verirdim çünkü internetten alışverişlerde cayma hakkımız var. Şuan tekrar öneri istiyorum, kıl olacağınızı yazacağınıza keşke öneri, fikir ya da varsa işe yarar bir şey yazsaydınız.
Telefonun orijinal şarj aleti üzerindeki volt ve amper değerlerine bak. Sonra alacağım powerbank'ın çıkış değerkerine bak aynı olması uzun süreli kullanım için daha iyidir. Powerbank'ın giriş ve çıkış değerlerini karıştırma. Giriş dediği powerbank'ın şarj olurken kullandığı Volt ve Amper değerleri yazar. Çıkış ise Powerbank Üzerindeki USB çıkışlarının volt ve Amperini yazarlar. Telefonun Amper ve Volt değerleri ile Powerbank'ın çıkış değerlerini kontrol et.