Polonya: 69 - türkiye: 87

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
36. Avrupa Basketbol Şampiyonası finallerinde D Grubu'nda mücadele eden Türkiye, gurptaki son maçında Polonya'yı da devirdi.

POLONYA: 69 - TÜRKİYE: 87
Salon: Centennial
Hakemler: Shmuel Bachar xx (İsrail), Sreten Radoviç xx (Hırvatistan), Aleksandar Milojeviç xx (Makedonya)
Polonya: Logan xx 6, Szubarga xx 6, Ignerski xx 6, Lampe xxx 14, Gortat xxx 21, Koszarek x 5, Szewczyk x 5, Chylinski x 3, Witka x 3
Türkiye: Kerem xxx 11, Ömer Onan xx 2, Ersan xxx 18, Hidayet xxx 13, Ömer Aşık xxx 22, Ender xxx 10, Semih xx 5, Oğuz xx 6, Sinan xx Engin x
1. Periyot: 17-24
Devre: 45-34 (Türkiye lehine)
3. Periyot: 55-66

Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası (D) Grubu'ndaki 3. ve son maçında evsahibi Polonya'yı 87-69 yenen (A) Milli Takım, grup lideri olarak bir üst tura yükseldi.

Gruptaki 3 maçını da kazanan ''12 Dev Adam'', iyi bir performans sergilerken, final serisi öncesi bir üst gruba da avantajlı bir biçimde yükselmeyi başardı.

Karşılaşmaya oldukça iyi başlayan (A) Milli Takım, pota altında Ömer Aşık'ın başarılı performansıyla üstünlüğü ele alırken, bu oyuncunun kazandırdığı 10 sayıyla 5. dakikayı 14-6 önde geçti. Gortat ve Szewczyk'nin basketleriyle denge sağlamaya çalışan evsahibi ekip, Kerem ile Ersan'ı durduramayınca 8. dakikada fark 10 sayıya çıktı: 21-11) ve ilk çeyrek 24-17 milli takımın üstünlüğünde sonlandı.

İkinci çeyrekte Gortat ile farkı kapatmaya çalışan Polonya, üst üste hücumları ise değerlendiremedi ve çok fazla top kaybı yaptı. Dış atışlarda Ender, pota altında ise Oğuz ve Semih ile sayılar kazanan milli takım, son dakikasına 16 sayı farkla 45-29 önde girdiği bu periyotu da 45-34 galip kapattı.

Polonya, ikinci yarıya hızlı bir başlangıç yaparak Lampe ile üst üste sayılar üretti.

Ender, Semih ve Ersan'ın çabalarına karşın hücumları iyi değerlendiremeyen milliler karşısında evsahibi takım, 25. dakikada farkı 6 sayıya dek indirdi: 56-50. Polonya taraftarlarının yoğun baskısına karşın yeniden üstünlüğü ele alan (A) Milli Takım, Ömer Aşık ve Oğuz'un basketleriyle son periyota 66-55 üstün girmesini bildi.

''12 Dev Adam'', son çeyrekte oyunun hakimiyetini tamamıyla eline aldı. Pota altında Ömer Aşık, dış atışlarda ise Hidayet ile 15-2'lik seri yakalayan milliler, 35. dakikada farkı 24 sayıya çıkardı: 81-57. Farkı 38. dakikada 26 sayıya dek yükselten (87-61) (A) Milli Takım, kalan sürede rakibine şans tanımayarak karşılaşmadan 87-69 galip ayrıldı.

Gruptaki ilk iki karşılaşmada sağlık nedenleriyle oynayamayan Ömer Onan ile Litvanya maçında ayak bileği burkulan ve Bulgaristan maçında yer alamayan Engin Atsür, Polonya karşısında yeniden forma giyme fırsatı buldular.

Bu arada karşılaşma öncesi, Türkiye'de yaşanan sel felaketinde yaşamlarını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

AA

. 12 Dev Adam silindir gibi ezip geçiyor SPOR haberler haberleri haberi haber- Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var

-------------------------------------

Milli takım beni çok şaşırttı vallahi gönülden tebrik ediyorum, artık basketbol gibi futboluda umursamamak lazım, umursamazsak ilgi göstermezsek o takım kendini şımartmadan çok üst seviyelere geleceğini söyleyebilirim.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
ı ıh
olmadı :p
ana başlık altında verildi :)

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
benide şaşırttılar..:) geçen avrupa şampiyonasındaki faciadan sonra hiç umudum yoktu .. efes world cup'ta iyice tuz biber ekmişti bu umutsuzluğa .. hayret ve mutluluk verici.. çok iyi oynadık :)

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
son 3 gündür Türkiye'yi izliyorum futbolda bulamadığım tadı veriyor sevdim basketi yolun açık olsunTürkiye :)

rummani_nur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oh bee. en azından bu yüreğimize su serpti. futbolu alamadık. çok şükür bunu aldık. süperlerdi.

arif 34

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ne maç oldu ama! Farkli skorla yendik.aman nazar deymesin ! Maşallah böyle gidersek avrupa basketbol kupasini almak içten bile değil....diğer rakiplere bakiyorum hepsi çok kötüler inşallah şampiyon oluruz...

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
12 Dev adam sizce bize bu sene büyük bi mutluluk tattırırlar mı? :d '009 Avrupa ve ardında 2010 Dünya kupasını alırmıyız? :D Malum 2010 Dünya Kupası Türkiye de :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...