Polislik Sınavı ...

Bu konuyu okuyanlar

pricefly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Polislik sınavı hakkında bilgisi olan ... Mülakat ın nasıl olduğu hakkında neler sorulduğunu mesela mülakat örnek olarak söyleyebilecek olan var mı arkadaşlar... Bide kaç net yaparsak gideriz bu sınavda ... Başvuru koşulları hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi ?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
31 mesaj hakkı yetiyor :D
(bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir.ben bugün açtığın konunun etkisindeyim...:devil:)

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
normalde universiteden sonra polis okulu gibi bisey var ona yazilmak gerekiyo . normalde :p
tabi bu yil ayri bir usulle normal universite mezunlarindan ve yetmezse liselerden kpss puanina gore de alicaklardi galiba yanlis bilmiyosam :p

pricefly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lise 4 e gidiom bende başvurucam saolasın...

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Mülakat da erkeklerin üstünde bir tek şortu kalıyor :D Resmi mod giyinmene gerek yok normal takıl...

- Boy ve kilo ölçümü
- Renk körlüğü testi
- Vücutta herhangi bir iz (jilet kesiği vs.) var mı bakıyorlar
- Dişler kontrol ediliyor ( Orada birçok ergen olur gülerler falan sen gülme, direkt olarak kapının önünde bulursun kendini)
- Vücutta iz var mı diye ikinci kez tekrar inceleme oluyor
- Basit birkaç hareket yaptırıyorlar (Mekik vs)
- Bunlar bittikten sonra bir polis elinize rastgele soru kağıdı veriyor, içinde kısa bir soru var... Sıran geldiğinde genel olarak basit olan bu soruyu önce yüksek sesle okuyup sonra yanıtını veriyorsun...

Olay bu kadar...

Net konusunda 80 in altına düşme... Mülakat için gittiğin yerde, sınav için hazırlık kitabı satarlar... Ondan al bir tane çalış...

EDIT: Kimliğini ele verecek herhangi bir ayrıntı taşıyorsan, eleyebilirler... Polis olduğunu düşün, misal elinde akrep dövmesi vs. gibi ayrıntılar taşıdığında şahısların seni teşhis etmesi kolaylaşır...

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Mülakatlardan geçersin herhangi bir sağlık problemin yoksa.

Yazılı sınava ağırlık ver.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsan: Polisolmakistiyorum

pricefly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Başvurdum bakalım inşallah geçeriz mülakatı ...

msa52

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorulara bir bak derim çok ilginç sorular var yanıltıcı :)

pricefly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorulara bir bak derim çok ilginç sorular var yanıltıcı :)
Biraz baktım güncel konulardanda sorular varmış...Şu mülakatı geçsem bi şimdilik hemde lys ye çalışıyom işim zor biraz ama ... 120 den 80 falan net bırakırım her türlü...

physco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 2010da 92 netle 1600. asil olarak girmiştim, yanılmıyorsam 5 kere yedek planlaması yapıldı 81 veya 82 neti olanlarda alınmıştı. Mezun olmamıza bir aydan az bir süre kaldı ama iyi düşün derim ben. Tanıdığın polis filan varsa git görüş yoksa bi karakola filan uğra muhabbet et en azından bi fikrin olsun. Gelipte pişman olan çok var benim gibi. İyi ve kötü yönlerini araştır hangisi ağır basıyorsa ona göre karar ver. Mülakat sistemide değişti nasıl olduğunu bilmiyorum fakat spor daha ağırlıklı.

pricefly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben 2010da 92 netle 1600. asil olarak girmiştim, yanılmıyorsam 5 kere yedek planlaması yapıldı 81 veya 82 neti olanlarda alınmıştı. Mezun olmamıza bir aydan az bir süre kaldı ama iyi düşün derim ben. Tanıdığın polis filan varsa git görüş yoksa bi karakola filan uğra muhabbet et en azından bi fikrin olsun. Gelipte pişman olan çok var benim gibi. İyi ve kötü yönlerini araştır hangisi ağır basıyorsa ona göre karar ver. Mülakat sistemide değişti nasıl olduğunu bilmiyorum fakat spor daha ağırlıklı.
Polis akademisi sınavlarına da girecem o sınavlar çok daha zormuş heralde ... 2 yıl sonra maaşa geçiyo ya polisler orasını sevdim...Bakalım ben zaten hem üniversite okuyup hemde polislik okumayı planlıyom ... ikinci öğretim yada açıköğretim bitirmeyi düşünüyorum üniversiteyi..

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
benim babam emeklı emniyet mensubu olmami istemedi :)

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Başvuruyu yaptıktan sonra mülakat günü geldiğinde ön sağlık kontrolünden geçiyorsun. Körlük testi felan. Sonra spor mülakatıydı sanırım. 60 sn içinde sana söyledikleri hareketleri yapacaksın. Bunların içerisinde şınav mekik felan var. Detaylarına pmyo.pa.edu.tr adresindeki klavuzdan ulaşabilirsin. Resimlerle anlatmış. Sonra iki defa sözlü mülakata giriyorsun. Heyecan kesinlikle olmamalı. Birinde seni konuşturmaya çalışıyorlar. Diğerinde iki kağıt alıyorsun. Kağıdın birinde soru var onu cevaplandıracaksın. Diğerinde atasözü gibi bir şey var. Yorum yapacaksın. Hiç susma ve heyecanlanma. Bunlar sabahtan akşama kadar sürüyor neredeyse. En son geçtiğine dair kağıt veriyorlar.

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biber gazı ve jop kullanmayı biliyorsan tamamdır :D

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sporda kız kardeşim 7 saniye geç bitirdi diye elemişler :mad: şınavda oyalamışlar kızı eksik çektirmiş şınavı sonra tamamla demişler filan :mad: sabahdan beri ağlıyor kız

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
kimse mülakatlar kolay demesin biz 50 kişi girdik 4 kişi çıkabildik.sadece 2 kişide sağlık problemi çıktı.

Son mesajlar