Polat'ın okuduğu o kitabın sırrı! - Bozkırın Sırrı

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Polat Alemdar, Abdülhey'in yasını tutarken görevi bıraktığını açıkladı. İşte bu sırada okuduğu bir kitap var ki çok ilginç!

115207.jpg

Kurtlar Vadisi'nde Abdülhey muamması sürüyor. Cenaze töreni bile düzenlenen Abdülhey yoksa yaşıyor mu? İddialara göre Polat'ı arayan Ebru, Abdülhey'in gizlice hastaneden kaçırılarak tedavi edildiği orman kulübesine gitti. Ona kapıyı açan ise Polat'ı yere düştüğünde elinden tutarak kaldıran pratisyen hekim!

Dizinin fenomenleri arasında yer alan Abdülhey'in ölümü, Polat Alemdar'ı derinden yaraladı. Polat, görevi bıraktığını açıklarken eşiyle birlikte inzivaya çekildi. Polat'a burada Kurtlar Vadisi'nin senaryo ekibinden Ahmet Turgut'un kitabı eşlik etti.

ŞAHANE KİTAP TANITIMI

Kurtlar Vadisi'nin senaryo grubunda yer alan Ahmet Turgut'un kitabı "Bozkırın Sırrı", dün akşam Polat'ın elinden düşürmediği kitap oldu. Abdülhey'in ölümünden sonra inzivaya çekilen Polat Alemdar, balık tutarken okuduğu kitapla, Ahmet Turgut'a destek çıktı.

Peki Polat'ın okuduğu o kitapta neler var? İşte cevabı;

“Bozkırın Sırrı ” başkarakteri itibariyle Türk Edebiyatı için bir ilk olma özelliği taşıyor. Romanın en dikkat çekici özelliği ise ‘anadili Türkçe olan bir Peygamber’in ilk kez konu edinmesi...

NEDEN TÜRK PEYGAMBER?

Kitaba göre Kuran-ı Kerim’in failsiz anlattığı fenomenlerin izdüşümünde olması ve “124 Bin Nebi” tabirinden aldığı güç; bu “Türk Peygamber”in en büyük alameti kabul ediliyor.

NASIL BİR PEYGAMBER?

Yazar ilk peygamber Hz.Âdem’den, son peygamber Hz.Muhammed’e değin 124 Bin Nebinin öz itibariyle aynı dini -farklı kurallar-yöntemler-şartlar dâhilinde olsa bile- anlattığı kabulüyle hareket etmiş…

Kurtlar Vadisi dizileri ve filmlerinin “Senaryo Araştırma ve Yazım Grubu”nda yer alan Ahmet Turgut’un iki yılı bulan Ön-Türk Dili incelemeleri, atçılık, metalürji, sanat tarihi, askeri tarihçilik ve dinler tarihi araştırmalarının meyvesi olan “Bozkırın Sırrı” işte böylesi bir “Türk Peygamber” in başkaldırısının, töresinin, bilgeliğinin ve geride bıraktıklarının hikâyesi olarak okuyucuya sunuluyor.

Kurtlar Vadisi senaryo ekibi Abdülhey'i öldürmedi, saklıyor! Vadi sevenleri dün akşam, bu ilginç ipucuna ulaştı. Polat'ı aramak için gece karanlığına rağmen ormanın derinliklerine kadar yol alan Ebru, Abdülhey'in tutulduğu kulübeye ulaştı. Ebru'ya kapıyı açan ise Polat'ın isteğiyle Abdülhey'in ameliyatına giren pratisyen doktor! Zaten sabıkalı olan Polat'ın bu sırrına Ebru'nun ne tepki vereceğini ise haftaya izleyeceğiz!

POLAT'IN İLGİNÇ PLANI!

Pek inandırıcı olmasa da en azından kendi ekibini ve Vadi'nin asıl aktörlerini kandırmayı başaran Polat, herkesin inzivaya çekildiğini düşündüğü sırada Memati'nin izini de sürerek İskerder'e ulaştı. Burada Vadi'nin ilk günlerini hatırlatan Polat, uzun namlulu silahla fabrikayı kurşun yağmuruna tuttu. Saldırıda İsrail'in Türkiye ayağı öldürülürken İskerder ise ağır yaralandı.

KAYNAK

Kurtlar Vadisi Pusu'nun 11 Mart Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Polat Alemdar'ın okuduğu "Bozkırın Sırrı/Türk Peygamber" adlı kitap, internette satış patlaması yaşıyor.

polat-kitap.jpg

Kurtlar Vadisi Pusu'nun yazı grubunda yer alan Ahmet Turgut'un kaleme aldığı roman, hafta sonunda 2. baskısını yaptı ve tükendi. Yayınevi şu anda 3. baskıyı hazırlıyor.

"Bozkırın Sırrı/Türk Peygamber" romanı, Türkiye'nin en geniş kapsamlı kitap satış sitelerinden www.kitapyurdu.com 'da ilk 100 listesinde yokken, dizinin yayınlandığı gece 30. sıraya yükseldi. Hafta başında ise ilk 3'e girdi.

Yine www.kitapyurdu.com 'da en çok arama yapılan anahtar kelimeler arasında birinci sırada "Bozkırın Sırrı", ikinci sırada "Türk Peygamber" ve 3. sırada kitabın yazarı "Ahmet Turgut" yer alıyor.

Bozkirin-Sirri.jpg

KAYNAK

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Başka ne olabilirdi ki? :) Zaten satmak için çekilmiş bir sahne. Eh ne de olsa uyarmışlardı, "bu dizide sanal reklam uygulaması vardır" diye. Gerçi pek de sanal sayılmaz, direkt gösterip alın okuyun demişler. :)

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Benimde dikkatimi çekti eğer kitap okuyan biri olsaydım okurdum ama benim okuduğum kitaplar 250 sayfayı geçmiyor :D

öztürk27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçenlerde bir ropartajını izledim Ahmet Turgut'un. İddiasına göre dünyaya 124.000 peygamber geldi ve bunun sadece 25 veya 28 kuranda isimleri zikredilen diyor. Milattan 10 asır önce türklere hatta başka kavimlerede kendi dillerinde peygamber gelediğini söylüyor. bununla ilgili bir roman yazmış kurtlar vadisi de reklamını yapınca tabiii tavan yaptı.

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Oldu olacak aşkı memnu da da prezervatif reklamı yapsınlar :D

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Sorun o kitabın gösaterilmesi değil

İnsanlar sırf Polat okuyor diye alacaksa hiç almasın ondan iyi :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Daha diziyi izlerken arkadaşlarıma söylemiştim bu hafta kitapçılarda bu kitap kalmaz tavan yapar die..Hemde öyle olmuş anlaşılan..

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55

Kitap Hakkında

turk-peypamber-bozkirin-sirri-ahmet-turgut-r133765-sz380.jpg

Üç bin yıl önce
Bozkırdaki yarı-göçerler henüz
“Türk” adıyla bilinmezken doğdular…

Erkek:
‘Çadırı tutan ana direk' olması için “Öktem”
diye çağrıldı.
‘Yüz yirmi dört bin Peygamber'den biriydi o…

İkizi;
Müjdelenen‘Yoldaş'ın eşi ve ‘sırrın anası'ydı.
Tarihçiler onu “Aşena” diye andı…

Ahmet Turgut'un kaleme aldığı “Bozkırın Sırrı,
Türk Peygamber” kayıtsız kalınamayacak bir roman.

Fiyat: 13TL-22TL

Yorumum: Öncelikle kitabı hemen hemen herkes tanıyordur.

74259.jpg

Onun dışında kitabı okudum ve genel kanım kitap oldukça güzel. Dili çok sade ve akıcı bir anlatım var. Ayrıca olur ya bazı arkadaşlar sorar diye söylemek gerekiyor kitabın arkasında kitabın nelerden dayanak alınarak oluşturulduğu hakkında bilgi var. Bu da okuyucu için ayrı bir zevk oluyor. Bu arada Ahmet Turgut -kitabın yazarı- Kurtlar Vadisi Pusu senaristlerinden.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
kitabı aldımda okumaya fırsatım olmadı ..!

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Yaklaşık 250 sayfa kadar okuma fırsatım oldu. En kısa zamanda bitirmeyi umuyorum. Arkadaşın da dediği gibi kitabın dili sade olduğundan anlatımı da akıcı. Sıkılmadan okunabilecek bir kitap.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Kurtlar Vadisi projelerinin Hikaye ve Araştırma Grubunda da yer alan yazar Ahmet Turgut Tüyap Kitap Fuarında okuyucularıyla buluşacak.

Yer: 3.Salon 209 No'lu Profil Yayınları Standı
Tarih: 7 Kasım Pazar
Saat 13:30 - 16:30

Kurtlar Vadisi

SzolnoK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nasıl reklam yapacaklarını şaşırdılar