Podcast nedir? Podcast nasıl yapılır ve yayınlanır?

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Daha öncesinden de Podcastlerinizi çayı kahveyi alıp dinliyorduk, şimdi bizde nasıl yapabileceğimizi nasıl bir ortamda hazırlayabileceğimizi öğrenmiş oluyoruz, harika :tearsofjoy:

BurakNTPL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simplecast üzerinden podcast paylaşırken ücret ödemek zorunda mıyız ? Ücretsiz bir yolu yok mu ?

Son düzenleyen moderatör:

hasanalgz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi günler benim bir sorum var yaptğım podcast içerisine müzik eklediğimde.yapıtın asıl sahibi benden telif haklarını ister mi 10 sn vs. sürebilir en uzun?

aysee1413

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üzerinden baya zaman geçmiş ama böyle bir şeye başlasak henüz kitleyi hesap edemiyoruz büyük paralar harcamak da istemiyoruz başlangıç için de bu paraları vermek gerkir mi

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Üzerinden baya zaman geçmiş ama böyle bir şeye başlasak henüz kitleyi hesap edemiyoruz büyük paralar harcamak da istemiyoruz başlangıç için de bu paraları vermek gerkir mi
2 farklı yayına aldığım Podcast çalışmam olmuştu.

Bunun için toplu bir şekilde dağıtım hizmeti veren uygulamalar var. Hakkı abi uygulamalar konusunda zaten gerekli bilgileri vermişti video da.

Kayıtları MacBook ve iPhone üzerinden alıp, video'da geçen Audacity üzerinden editini yaptım. Açık kaynak ücretsiz bir uygulama olup çok fazla özellik sunmakta. Youtube'a içerik hazırlarken bile ses dosyasını harici olarak burada düzenliyorum. Gürültü, patlama, boşluklar veya sesin az gelmesi gibi durumları bir kaç tık ile halledebiliyorsunuz ücretsiz bir şekilde.

Tavsiye olarak her ay minimum 2 adet Podcast çekmeniz yönünde olacaktır. Podcast'te sürdürebilinirlik oldukça önemli oluyor.

aysee1413

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 farklı yayına aldığım Podcast çalışmam olmuştu.

Bunun için toplu bir şekilde dağıtım hizmeti veren uygulamalar var. Hakkı abi uygulamalar konusunda zaten gerekli bilgileri vermişti video da.

Kayıtları MacBook ve iPhone üzerinden alıp, video'da geçen Audacity üzerinden editini yaptım. Açık kaynak ücretsiz bir uygulama olup çok fazla özellik sunmakta. Youtube'a içerik hazırlarken bile ses dosyasını harici olarak burada düzenliyorum. Gürültü, patlama, boşluklar veya sesin az gelmesi gibi durumları bir kaç tık ile halledebiliyorsunuz ücretsiz bir şekilde.

Tavsiye olarak her ay minimum 2 adet Podcast çekmeniz yönünde olacaktır. Podcast'te sürdürebilinirlik oldukça önemli oluyor.
Teşekkür ederim ??