Poco x3 batarya

Bu konuyu okuyanlar

cem akbaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar poco x3 kullanıcısıyım telefonu cep hizasından yere düşürdüm kutudan çıkan kabı takılıydı telefonun. Ama batarya artık daha hızlı bitiyor gibi sizce bataryaya zarar gelmiş olabilir mi ? Normalde de hızlı bitiyor nedeni nedir acaba yazılımsal olabilir mi

serkut00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar poco x3 kullanıcısıyım telefonu cep hizasından yere düşürdüm kutudan çıkan kabı takılıydı telefonun. Ama batarya artık daha hızlı bitiyor gibi sizce bataryaya zarar gelmiş olabilir mi ? Normalde de hızlı bitiyor nedeni nedir acaba yazılımsal olabilir mi
Bence bu tür düşmeler de batarya zarar görmez, ama yazılımsal olabilir.Zaten dediğiniz gib normalde de hızlı bitıyorsa yapacak bir şey yok kalibrasyon deneyin;
1-Şarjınızı %100 den %0 a düşene yani telefon kapanana kadar kullanın.
2-Telefonu açmadan şarjının %100 olmasını bekleyin.
Başka da yapacak bir şey bilmiyorum arkadaşlardan bilen varsa yazsın.

EmreKrmnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende poco X3 kullanicisiyim ama bataryanın zarar gördüğünü düşünmüyorum o şekilde dusmeyle ama kullanıma bağlı olarak poco şarjda değişkenlik gösterebiliyor ondan olabilir yoğun kullanımda 1 günü çıkarmıyordu ( bahsettiğim yoğun kullanım neredeyse telefonu elimden birakmiyordum ) ama pasif kullanımda 3 günde bir şarja takıyorum. Yazılımsal olma ihtimaline karşın baştan bi yazılım yükleyebilirsiniz yada fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin belki çözüm olabilir.