PlayStation 5 almak

Darthruss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar Rusya gidicem ve ordan gelirken PlayStation 5 almak istiyorum onu getirirken sorun olur mu vergi ödemem gerekir mi

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Merhaba arkadaşlar Rusya gidicem ve ordan gelirken PlayStation 5 almak istiyorum onu getirirken sorun olur mu vergi ödemem gerekir mi

350 Euro üzeri bir cihaz alırsanız %20 Gümrük vergisi ödersiniz artı 1500 tl imei kayıt yaptırmalısınız.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
amma velakın ulkemızde rtx destegının olan pc ler ve kran kartların 6k dan az olmadıgını varsayarsak ps 5 almak ve uzun yıllar boynca kasma ve yazılım sorunu olmadan oynamak mantıklı ps 5 de alıcagınız verımlılık işlemci gücü ve 8 k bıle destekleyen bir konsol olması onu ps 6 cıkana kadar en iyi konsollardan yapar ps 4 2013 de cıktı hayla ps 4 kullananlar oyunların ne kadar kalıtelı oldugunu bılıyor ps 5 almak mantıklı vergileri bi yana bırak ve ps 5 de oynıcan oyunları düşünerek al

batuhanis1

Asistan
Reaksiyon puanı
26
İMEİ kayıtı sadece telefonlarda yapılıyor diye bir bilgim var benim ama bildiğim kadarıyla belirli bir miktar ücret ödeniyor o elektronik cihazı getirmen için ayrıca cihazı aldığın yerin faturası mutlaka yanında olmalı aksi taktirde sorun olabilir 20 euro gibi bir miktar ödeniyor

Darthruss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar yani şimdi kayıt etirmem gerekiyor mu

alpsadik

Map Tech Harita
Reaksiyon puanı
2,871
Sorun olmaz kardeşim şuradaki konuda açıklamıştım.

Hocam şöyle düşünün. Elinize alıp yurtdışına götürdüğünüz laptopa da vergi vermeniz gerekir bu mantıkla. Fiyatın hiçbir önemi yok. İnsan kendine ait ps4 ü yurtdışına giderken yanında götürüp orada da oyun oynamak isteyebilir. Dediğim gibi 1 den fazla olmadığı sürece kişiye ait eşya statüsüne girer ve vergi isteme gibi bir durum olamaz.
Derseniz ki onlar getirmeyecekler, kargolayacaklar. Burada işler değişebilir. Vergi kesilmesi gibi bir durum muhtemelen olacaktır ve kargoyla beraber vergi gelecektir diye düşünüyorum. Kargo konusundan emin olmamakla birlikte, 1. bahsettiğim konudan eminim.
Linki de şuraya bırakayım detaylı incelemek isterseniz