Platini: "Fener'i Küme Düşünürün Yada ..."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deatmania

Rektör
UEFA ipimizi çekmek üzere.

Platini’den federasyona ağır tehditlerle dolu mektup..Avrupa futbolunun patronu, şike yargılamasının yenilenmesini ve öngördükleri cezaların derhal uygulanmasını istedi. Federasyon, UEFA’nın yaptığı uyarıyı dikkate alırsa Fener’in küme düşürülmesi veya puanlarının silinmesi gerekecek. Eğer TFF eski kararında ısrar etmeyi sürdürürse milli takımlar dahil tüm kulüplere Avrupa’dan men cezası gelecek.

ŞİKEYE SIFIR TOLERANS

Star gazetesinden Alper Mert'in haberine göre; Beşiktaş, Bursa ve Gaziantep’e Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası veren UEFA, şike dosyasında da sıfır tolerans gösteriyor. Futbol Federasyonu’na mektup gönderen UEFA yetkilileri, “Şike konusunda kararlıyız. Ya istediğimiz cezaları derhal uygularsınız ya da Türk futbolunu milli takımlar dahil yarışmalardan men ederiz” tehdidinde bulundu.

BU KARAR KABUL EDİLEMEZ

UEFA’nın bu prosedürü, istedikleri cezaları vermeyen tüm ülke federasyonlarına uyguladığı ve öncelikle mektupla uyardığı ifade edildi. TFF’ye gönderilen mektupta, şike ile yapılan mücadele ve gösterilen sıfır tolerans vurgulanırken, verilecek cezalar da tek tek yazıldı. TFF’nin kulüplerin şike yapmadığı şeklindeki kararını kabul edilemez bulan UEFA, kararın değişmesini istedi.

FENER DÜŞER

Federasyonun 5 Haziran’a kadar bu cezaları değiştirip şikeye bulaşan kulüpleri küme düşürmesi veya puanlarını silmesi gerekiyor. Aksi takdirde Türk futboluna ağır bir ceza yolda. UEFA özellikle Fenerbahçe’nin şikeden suçlu bulunarak talimatın uygulanmasını istiyor. Ancak federasyon için böyle bir karar zor görünüyor.

LİSTE İÇİN SON GÜN

TFF kararda diretirse UEFA’nın A’dan U15’e kadar tüm milli takım ve kulüplere men cezası verebileceği belirtildi. Federasyonun Fener’in şike yaptığı şeklinde bir karar çıkarması, küme düşürülmesi anlamına geliyor. TFF’nin, Avrupa’ya gidecek takımların isimlerini bugün 17.00’ye kadar UEFA’ya bilrdirmesi de gerekiyor.kaynak
 

soneresra

Asistan
platini ilk önce 7-1 biten zagrep-lyon maçının pisliğini temizlesin sonra etikten ahlaktan bahsetsin.fransız değilmi türk düşmanlığı yapıyorlar,avrupada binlerce klübün borcu var ve nedense beşiktaş,antep,bursaya ceza kesiliyo.türk'ün türk'ten başka dostu yoktur bunu hala çözemedik.asıl türk takımlarına haksızlık yapılırsa biz avrupaya takım göndermiyoruz demeliydik,bize yapılan muameleyi ingiliz.ispanyol,italyan,alman takımlarına yapsınlar bakalım neler oluyo.
 

uA23uA

Profesör
yaw kardeşim ne sıkıcı oldu bu işler yaw üffffff kim düşsecekse düşsün ama eğer yıldırım yüzünden bütün takımlar ceza alırsa sen o zaman olayları kesssss:)
acaba Taksimdeki Demirören alışveriş merkezinde cam kalacakmı çok merak ediyorum:):):)
 

ahmeta

Profesör
Politik olarak ezemedikleri Türkiye'yi UEFA'yı kullanarak ezmeye çalışan bir Fransa!!!
Platini adam olsa zaten 2016 Avrupa Futbol şampiyonasını Parise değil İstanbula verirdi
İtalyan takımlarına neden ceza veremiyor bu platini?
 

soneresra

Asistan
veremez kardeşim çünkü lobileri inanılmaz kuvvetli ve platini gibi bi adam almanya,italya,ispanya gibi dev ülkelerle uğraşmaya teşebbüs bile edemez adamın aklını alırlar.
 

Bilgili99

Profesör
Eline fırsat vermeyeydik yapamayaydı yap et sonrada ağla zırla, madem zoruna gidiyor yapma arkadaş verme eline fırsat. Şımarık çocuk gibi yapıp ağlamayı bırakmak gerekiyor artık. Ceza veremiyor dediğiniz İtalya Juventus'u küme düşürdü bizde Feneri kurtaracaz diye değil 40 , 40000 takla atılıyor önce bi kendine bakacaksın sonra sağa sola konuşacaksın. Adamlar kendi işini kendi çözüyor kimseye laf bırakmıyor.
 

BeyaZayeB

Profesör
Şimdide iş Türk düşmanlığına dönmüş..
Cemaat olmadı uefa ya saldırı başladı..
Uefa nin italyan takımlarına ceza vermesine gerek yok. Kendi fedarasyonu gerekli cezayı veriyor zaten.
Milleti çuvaldız manyağı yaptınız bir defalık olsun kendinizede küçük bir iğne batırın..
 

YellowRed

Rektör
Politik olarak ezemedikleri Türkiye'yi UEFA'yı kullanarak ezmeye çalışan bir Fransa!!!
Platini adam olsa zaten 2016 Avrupa Futbol şampiyonasını Parise değil İstanbula verirdi
İtalyan takımlarına neden ceza veremiyor bu platini?
italyanlar gerekli cezaları kendileri veriyor. uefaya gerek kalmıyor. bakınız: juventusun küme düşürülmesi...
 

by10ur

Profesör
Futbolu yönetemezsek yönetiliriz acı ama gerçek Türkiye'deki futbolun kaderi şuan platini'ye bağlı dediğin gibi [MENTION=263205]soneresra[/MENTION] uluslar arası lobicilik bir ülkenin söz hakkı için gerçekten çok önemli
 

BEFEGA

Profesör
Gerekenin yapılmasını istemiş :) En güzeli budur bence...

1 takım için tüm ülkenin futbolu tehlikeye atılmaz, atılamaz !
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst