Piyasa Bülteni !!

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
EUR / USD
index.2.jpg

Yorum:
Avrupa tarafından gelen olumsuz haberler euro üzerindeki baskıyı artırmaya devam ediyor. Son 12 ayın en düşük seviyelerine kadar gerileyen parite beklentilerimiz dahilinde olan dip seviyemiz, 1,3112 noktasını test ederek 1,3114 noktasından geri dönüş yaptı. Tepki alımlarının en önemli sebeplerinden birisi FED tarafından gelen olumlu açıklamalardır. Güne sakin bir seyirde başlayan parite tarafında yardım paketine ilişkin açıklamalar dikkatle takip edilecektir. Teknik açıdan 1, 3440 bölgesine kadar tepki alımları beklemekteyiz. Ancak yukarı gidiş gücü konusunda soru işaretleri mevcuttur.Çünkü FED tarafından gelen haberlerin ardından dahi beklenen tepki alımları söz konusu olmadı. Genel olarak dün belirtmiş olduğumuz destek direnç beklentilerimiz korumaktayız. Gün içi direnç noktalarımız, 1,3214-1,3240 ve 1,3280 noktasıdır. Gün içi tepe noktamız ise 1,3330’dur.Destek noktalarında ise 1,3196-1,3160 ve 1,3141'dir. Gün içi dip noktamız 1,3112'dir. Teknik göstergeler günlüklerde aşırı satım sınırında olup, haftalıklarda ise aşırı satım bölgesinde bulunmaya devam etmektedir.

SAT sinyali devam etmektedir. Ancak 1,3240 seviyesinin yukarı doğru kırılması durumunda AL sinyali gelecektir.

Gün içi olası hareket alanı:
1,3112 - 1,3330 seviyeleri arası

USD / TRY
yeni_s6.jpg

Yorum:
Avrupa tarafından gelen olumsuz haberlerin etkisiyle yukarı doğru hızlı bir hareket sergileyen USDTRY paritesi, FED tarafından gelen haberlerin etkisiyle sakinleşerek satışlara maruz kaldı. Kritik bir seviye olan 1,5015 noktasının üzerinde yaşanacak kapanışlar önemini korumaktadır. Özellikle Avrupa tarafından gelecek olan açıklamalar önemini korumaya devam etmektedir. Genel olarak Türk Lirası dolar karşısındaki gücünü korumaya devam etmektedir. Gün içi destek seviyelerimiz, 1,4940-1,4893 ve 1,4851’dir. Yukarıda ise 1,5015-1,5076 ve 1,5140 direnç noktaları önemlidir. Teknik göstergeler günlüklerde aşırı alım yönlü olup, haftalıklarda ise yön aşırı satım bölgesine doğrudur.

AL sinyali devam etmektedir.Ancak 1,4940 noktasının aşağı doğru kırılması durumunda SAT sinyali gelecektir.

1,4851-1,5140 seviyeleri arası

ALTIN (GOLD)
yeni_s5.jpg

Yorum:
Avrupa’da yaşanan karışıklıktan güçlenerek çıkan altın, euroda yaşanan düşüşten değer kazançlarıyla çıkmaya devam etmektedir. FED tarafından gelen haberlerin etkisinin görülmediği altında, Avrupa yönlü açıklamalara dikkat edilmelidir. 1161 dolar noktası önemini korumaya devam etmektedir. Güne sakin başlayan altında destek seviyelerimiz, 1161-1157 ve 1154 dolar’dır. Yukarıda ise 1165 dolar noktasının üzerine çıkılması trendi hızlandırmaktadır. Yukarı hareketlerde 1168-1172 ve 1175 direnç noktalarına dikkat edilmelidir.Teknik göstergeler günlüklerde ve haftalıklarda aşırı alım bölgesindedir.

AL sinyali devam etmektedir. Ancak 1161 dolar seviyesinin aşağı doğru kırılması durumunda SAT sinyali başlayacaktır.

1154-1179 seviyeleri arası

Piyasa Bülteni !!