Pixel 5 ve 4a 5G Sızdırıldı!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hah işte şunu biz anlayabiliyoruz, çok deneyimli ve yıllarca dev olmuş markalar anlayamıyor.

Ya da anlayabilip optimizasyon yapmaya üşeniyorlar.
Bunu onlar da biliyor ama güncelleme demek çok büyük maliyet demek. Her firmaya Apple gibi oluk oluk para akmıyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım hocam,şu stock anroidin simulatörü felan varmı acaba cidden merak sardım,one projesi askıya alındı diye duymuştum bende gm9 pro kullanıcısıyım güncelleme gelmiyor bir ara android 10 erken erişim programı ve beta dağıtımı başlatmıştı GM sonra dan yayınladıkları yazılımın xda dan bir yazılımcının yaptığı ortaya çıktı adamın yazılımı nı klonlamışlar rezil herifler.
Simülatör derken launcher tarzı bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çünkü her firma öyle bir kar koymuyor. Ya da uygulama mağazasında ki şeyler %85'i paralı değil.

En az satıp, kar ile en çok kazanan olmuyorlar.
Aynen öyle. Örneğin Samsung Avrupa'da en fazla telefon satan firma ama en çok kazanan Apple. Çünkü biri 100-200€ bandında ürün satıyor biri 800-900€.

Reaksiyon puanı
6,381
Aynen öyle. Örneğin Samsung Avrupa'da en fazla telefon satan firma ama en çok kazanan Apple. Çünkü biri 100-200€ bandında ürün satıyor biri 800-900€.
Ama Android üreticilere geri dönüşü çok çok iyi olur.

Baktığımız zaman zaten üreticilerin %99'u birer girişim. Girişimlerin bu tür riskler alması gerekmez mi?

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Bunu onlar da biliyor ama güncelleme demek çok büyük maliyet demek. Her firmaya Apple gibi oluk oluk para akmıyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Simülatör derken launcher tarzı bir şeyden mi bahsediyorsunuz?
Hayır mesela sanal makineye işletim sistemi kuruyoruz ya o tarz bir şey,blusetacks gibi mesela.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Pixel 5 tekrar sızdı fakat cihazın adı Pixel 5s olacakmış. Cihazın 25 Eylül'de de tanıtılması bekleniyor.

20200909_105211.jpg
20200909_105209.jpg

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yeni Pixel'ler 30 Eylül saat 21:00'da geliyor ☺

20200914_211235.jpg

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
İkisinin arasında 2GB Ramdan başka bir fark yok. Buna rağmen aralarındaki para farkı uçurum olur bana göre.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İkisinin arasında 2GB Ramdan başka bir fark yok. Buna rağmen aralarındaki para farkı uçurum olur bana göre.
Pixel 5 için 699$ 4A 5G için de 499-599$ olacağı konuşuluyor. Bakalım akşam göreceğiz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yeşili güzelmiş ama.

20200930_130201.jpg

Reaksiyon puanı
7,997
Sony ve HTC tasarımı eskide kalıyor diye unutuldu ama Google bu hataları göre göre devam ediyor ilginç

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Google telefonlarının üretiminde HTC ile çalışıyor. Ve bildiğim kadarıyla hiçbir HTC markalı telefonda ekran altı parmak izi okuyucusu yoktu. Ayrıca Google Pixel telefonlarını her ülkede satmıyor ve adet konusunda ise diğer markalarla yarışacak boyutta da değiller. Android one programında telefonlar üretilmeye de devam ediyor.

Reaksiyon puanı
7,997
Google telefonlarının üretiminde HTC ile çalışıyor. Ve bildiğim kadarıyla hiçbir HTC markalı telefonda ekran altı parmak izi okuyucusu yoktu. Ayrıca Google Pixel telefonlarını her ülkede satmıyor ve adet konusunda ise diğer markalarla yarışacak boyutta da değiller. Android one programında telefonlar üretilmeye de devam ediyor.
Yani

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Sony ve HTC tasarımı eskide kalıyor diye unutuldu ama Google bu hataları göre göre devam ediyor ilginç
Seveni çok ama bu sade tasarımların ben de seviyorum şahsen. Zaten Google'dan Samsungvari tasarımlar beklememek lazım. Delikli O panel bile kullanmaları mucize..

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Ayrıca arka kısım Pixel 4'te cam iken yeni Pixel'de plastik.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre Pixel 5'te yer alan alüminyum kasanın hemen üzerinde bir biyo reçine kaplama var. Aslına bakacak olursak bu malzeme, süper ince plastiğin süslü söylenişi.

Çünkü alüminyum gibi metaller, kablosuz şarj bobininin kullanımını devre dışı bırakıyor. Yani metalin olduğu yerde kablosuz şarj kullanmak pek de mümkün olan bir şey değil. Hal böyle olunca da şirket, telefonunun şasesine fiziksel bir delik açıp, kablosuz şarj bobinini bu deliğe yerleştirdi. Bizim tek parça halinde gördüğümüz telefonun arka kısmında aslında bir delik var.

Google, biyo reçine olarak isimlendirdiği süper ince plastik malzemeyle kablosuz şarj bobininin üzerini kapattı. Ancak bu malzemenin hem ince hem de sağlam bir yapıya sahip olması, telefonun arka kısmının bir bütün olmasını sağlıyor. Üstelik kullanıcılar da Pixel 5'in arkasındaki fiziki boşlukta yer alan şarj bobinini dokunarak hissetmiyorlar.

İstersen ufak bir düzeltme olarak kasanın alüminyum olduğunu ekleyebilirsin.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Google tarafından yapılan açıklamalara göre Pixel 5'te yer alan alüminyum kasanın hemen üzerinde bir biyo reçine kaplama var. Aslına bakacak olursak bu malzeme, süper ince plastiğin süslü söylenişi.

Çünkü alüminyum gibi metaller, kablosuz şarj bobininin kullanımını devre dışı bırakıyor. Yani metalin olduğu yerde kablosuz şarj kullanmak pek de mümkün olan bir şey değil. Hal böyle olunca da şirket, telefonunun şasesine fiziksel bir delik açıp, kablosuz şarj bobinini bu deliğe yerleştirdi. Bizim tek parça halinde gördüğümüz telefonun arka kısmında aslında bir delik var.

Google, biyo reçine olarak isimlendirdiği süper ince plastik malzemeyle kablosuz şarj bobininin üzerini kapattı. Ancak bu malzemenin hem ince hem de sağlam bir yapıya sahip olması, telefonun arka kısmının bir bütün olmasını sağlıyor. Üstelik kullanıcılar da Pixel 5'in arkasındaki fiziki boşlukta yer alan şarj bobinini dokunarak hissetmiyorlar.

İstersen ufak bir düzeltme olarak kasanın alüminyum olduğunu ekleyebilirsin.
Teknik özellikler konusunda zaten kasa detaylarını belirttim bu konu ise sızıntılar üzerine olan konu. Kullananların çoğu da plastik olduğunu iddia etmişti. O yüzden sizlere de o şekilde yansıttım.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Untitled-1.png

Hocam renk seçimlerini okumayalım, gizli bilgi diye mi yapıyorsunuz birden şaşırdım bomboş duruyor diye. :S

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
4'de 855 varken 5'de 765G olması gerçekten çok saçma.

Son mesajlar