Pippa Beyaz Gelinlikle Geldi Kefenle Gitti.

Bu konuyu okuyanlar

baranbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İtalyan Sanatçı Pippa Bacca'nın kız kardeşi Antonietta Di Melona, "Başbakan'a ve Türk halkına çok teşekkür ediyorum. Trajik bir olay için buraya geldim ama umarım bundan sonra Türkiye'ye güzel bir tatil için gelirim" dedi.

Dünya barışına katkı sağlamak için beyaz gelinlikle Filistin'e gitmek üzere İtalya'nın Milano şehrinden yola çıkan ancak Türkiye'de kaybolmasının ardından Gebze'de cesedi bulunan "Pippa Bacca" lakaplı İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino'nun cenazesi Dolapdere'deki İslam Cenaze İşleri'nden alındı.

Bacca'ın tabutu önce yeşil bir beze ardından poşete sarılarak hazırlandı. Tabutun alınması öncesinde Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu üyeleri Cenaze İşleri binası önünde toplandı.

Ellerinde barış bayrakları ile toplanan grup arasında ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı sanatçı Bedri Baykam ile çok sayıda aydın ve kadınların yer aldığı görüldü.

Barış grubu getirdikleri çelengi cenaze işleri binasının önüne bırakırken, Bacca'nın kız kardeşi Antonietta Di Melona'nın içeri girişi sırasında görüntü almaya çalışan basın mensupları arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Bacca'nın kaybolmasının ardından İstanbul'daki çalışmaları yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amiri Metin Çağıl da Di Melona'nın yanına gelerek baş sağlığı diledi.

Barış elçisi sanatçıyı barış güvercini yolladı

Cenazenin morgda bulunduğu sırada cenaze aracının üzerine denk gelen teldeki güvercin duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Barış için çıktığı yolda hayatını kaybeden sanatçı için sevenleri gözyaşlarını tutamazken, barışın simgesi güvercinin Bacca'yı uğurlayanlar arasında yer alması anlamlı bir görüntü oluşturdu.

Grup içindeki kadınların dünya barışını simgeleyen renklerde fular taktığı görüldü. Bacca'nın tabutuna da Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu adına barış bayrağı konulurken, cenaze aracı da barış bayraklarıyla süslendi. Bacca'nın kız kardeşi Di Melona'nın da sanatçının sevdiği yeşil renkte fular taktığı gözlendi.

Uras: Seni burada bizim dilimizi konuşan ve aramızda yaşayan biri öldürdü

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu adına konuşan ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, "Sevgili Pippa, sen yoksun çok üzgünüz. Barış için dayanışmamız senin hayatını korumamıza yetmedi. Ama Milano'dan başlayan barış yolculuğunu bizler ve bizim gibi başka ülkelerde dünya barışı için mücadele edenler Filistin'e vardıracak. Çok üzgünüz" dedi.

Uras, Türkiye'de kadınların yıllardır sürdürdüğü, taciz, tecavüz ve erkek şiddetine karşı mücadelenin sonuca varmadığı bir dönemde Bacca'nın yolunun Türkiye'ye düştüğünü belirterek, "Bu ülkedeki pek çok başka kadının acı sonuna ortak oldu. Keşke seni sakınabilseydik. Sen Türkiye'den geçecek olan yolculuğuna çıktığın 8 Mart'ta, bu ülkede kadınlar sokaklarda erkek egemenliğine ve erkek şiddetine karşı kadın dayanışması için haykırdı. Ne yazık ki çabaları olası tecavüzcüleri caydırmaya yetmedi. Seni burada bizim dilimizi konuşan ve aramızda yaşayan biri öldürdü. Bunun sorumluluğunu taşıyoruz" diye konuştu.

Baykam: Türk vatandaşlarınca lanetlenen bir alçaklık

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı sanatçı Bedri Baykam ise "Bacca'nın ülkemizde uğradığı hunharca saldırı sonucu yaşamını kaybetmiş olması tüm ülkemizi ve Türk sanat ortamını derinden yaralamıştır. Bir kültür elçisini, üstelik evrensel barış projesine imza atan uluslararası sanatçının topraklarımızda güven, sevgi ve dostluk ilişkisi içine girmek istediği ortamda, bu şekilde hain bir cinayete kurban gitmiş olması, tüm duyarlı Türk vatandaşlarınca lanetlenen bir alçaklıktır" şeklinde
konuştu.

Di Melona: Başbakan'a ve Türk Halkına çok teşekkür ediyorum

İtalyan Sanatçı Picca Bacca'nın kız kardeşi Antonietta Di Melona, bugün kardeşini buradan İtalya'ya doğru uğurlayacaklarını belirterek, "Çok üzgünüm. Türk halkını ve Türkiye'yi bu olaydan dolayı suçlamıyorum. Türk halkının desteğine ise çok teşekkür ediyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajını biliyorum. Başbakan'a ve Türk halkına çok teşekkür ediyorum. Trajik bir olay için buraya geldim ama umarım bundan sonra Türkiye'ye güzel bir tatil için gelirim" dedi.

Öte yandan, cenaze aracının Dolapdere'den Atatürk Havalimanı'na doğru uğurlandığı sırada bazı Türk vatandaşların gözyaşlarına boğularak tempolu alkış tuttuğu gözlendi. "Pippa Bacca" lakaplı İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino'nun Cumartesi günü Milano'da düzenlenecek törenin ardından aile mezarlığında defnedileceği öğrenildi.

Barış grubunun sevgi gösterileri arasında Dolapdere'den alınan Bacca'nın cenazesi, Atatürk Havalimanı'na getirildi.

Dolapdere'deki İslam Cenaze İşleri'nden Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu üyelerinin sevgi gösterileri arasında uğurlandı. Yola çıkan cenaze, Milano'ya götürülmek üzere Atatürk Havalimanı'na getirildi. Bacca'nın tabutu kargo bölümüne aktarılırken, İtalyan sanatçı için uçağın hareketi öncesi havalimanında bir tören yapılacağı öğrenildi.
KAYNAK:http://www.nethabercilik.com/haber/pippa_beyaz_gelinlikle_geldi_kefenle_gitti_video.htm
2392IHA_20080414_13645.jpg

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
baranbey konuları uygun kategori altında paylaşmaya özen gösterir misin. Daha önce açmış olduğun konularda yanlış yerdeydi. Bu konunu da taşıyorum ama bundan sonra daha dikkatli olursan sevinirim. Eğer tekrar aynı sorunla karşılaşırsak konunu sonlandırmak ve sana uyarı devamında da uzaklaştırma vermek zorunda kalacağım....

Son mesajlar