Ping sorunu ve Modem ayarı

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Evde oyun oynarken 2 kisi telefona bağlandığında oyundaki pingim 300'e kadar çıkıyor. Yeni modem almayı düşünüyorum onun için para durumunu halletmeye çalışıyorum. Sormak istediğim şu. QOS ayarı denilen bir şey varmış internet trafiğinde önceliği kendi pcnize verebiliyormuşssunuz . Bunun hakkında bilgilendirme yapar mısınız ve bu ayar işe yarar mı ? Modem zyxel p1302-t10d v3

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
QoS (quality of service) ya da traffic classification bir nebze işinize yarar. Ama zyxel in o modeli tamamen boş bir modeldir. Pek değil hatta o bahsettiğiniz modelle hemen hiç bir şey yapamazsınız. Denemedim ama asus un üst modellerinde wtfast in gpn (gamers private network) yani doğrudan oyun sunuculara vpn yapan bir sistem var. Ne kadar işe yarar bilemiyorum. Biraz bu modellere bakabilirsiniz ama cebinizi baya yorar o modeller. Bir de 16mbps internet ile çok da harikalar yaratmayı beklemeyin lütfen. Kullandığınız ya da önerdiğiniz model sadece adsl destekli olduğu için böyle yazdım. Oyun oynarken kablolu bağlanıyorsanız gigabit portlu bir model, kablosuz bağlanıyorsanız mu-mimo destekli modem ya da router’ları öneririm.

Son mesajlar