Ping(Gecikme) YETER ARTIK!

Bu konuyu okuyanlar

ttnetzede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba.Adım Uğur.Ailem yaklaşık 50 senedir istanbulda yaşıyor istanbulun yerlisi sayılırız.Bende doğma büyüme istanbulluyum.Yaşım 23.
Başlıkta belirttiğim gibi yaklaşık 6-7 aydır ping Sorunu yaşıyorum.Benim hayatım evde geçer.Asosyal bir insanım yani.Bu yüzden Online oyunlarla aram çok iyi sayılırdı...Taa ki ping sorunu başlayana kadar.Bir çok yabancı forumda oyun tanıtımları yapardım.Artık işimden de olucağım gibi.
Her neyse, bu sorun yüzünden hiç bir online oyunu oynayamaz duruma geldim.Özellikle saat 17:00 ve gece 01.00 arası neredeyse interneti kullanmamaya çalışıyorum.Çünkü ping değerinin tavan yaptığı bu saat dilimleri.Her nasıl oluyorsa Yan apartmandaki arkadaşımda böyle bir sorun yok!. Oda Benimle aynı tarifeyi kullanıyor.(NetLimitsiz 8Mbit/sec) Onunkini test ettiğimde 20~30 Arası bir değer alıyorumki bu değer benim için Gerçekten imkansız hic bir zaman bu değeri yakalayamadım.Modemden tutun sistemimin parçalarına kadar değiştim.Dün gece yine Ttnet çağrı merkezini aradım.Yine aynı cevaplar -Bilgilerinizi güncelliyorum modeminiz ışıkları yanıp sönecek cart curt arıza kaydı alıyorum.
Değişen bir şey yok! Ha şimdi diyeceksiniz ki 15GB Download sınırını aşınca download hızı düşer dolayısıyla pingde yükselir Bu doğru fakat.Download sınırım 15 gbı aşmadan oncede bir çok Sitede test yaptım sonuç sadece 40 50 ping daha düşük.Buda benim için pek birşey ifade etmiyor.
az once yine yaptığım sonucları paylasıyorum.

Umarım sorunum en kısa sürede çözülür.Aksi halde ttnet'i kapattırmayı düşünüyorum.

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bende bıktım artık aynen karşı komşumda 8 Mbit 10-20 ping bende 5 Mbit 80-100 ping yeter ya !
55067653.png

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bendede böyle bir sonuç çıktı.
55068404.png

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bendede böyle bir sonuç çıktı.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
DNS jumper ile ışık üniversitesi dns'lerini bir deneyin :)

Jaex

Asistan
Reaksiyon puanı
13
DNS jumper ile ışık üniversitesi dns'lerini bir deneyin :)

Bu gecikme sürelerinin en ufak alakası yok dns server larıyla. Domain resolve edip ip address lerini almak için kullaniliyor dns serverları.
Bendede 1 yıldır 60ms civarı türk serverların ping süreleri (yabancı serverlarda 120+ normalde 80ms idi) ve 100 lerce kez arasakda ttnet i birşey değişmedi...
Bağlantı 4 mbit e düştüğünde 20ms olurken 7 mbit olunca 60-70ms civarı oluo gecikme süreleri. İşin ilginç yanı 2 yıl boyunca 8 mbit kullandım bir sorun yoktu 16 mbit geldikten sonra bu sorunlar olmaya başladı.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Anlatılanlara göre hız miktarı düştüğü zaman ping miktarı artıyor.

Son mesajlar