Pilli bebek

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
179

(2007)

Şarkı listesi

01 - Anliyorum
02 - Bak
03 - Eylül Aksami
04 - Uzun Geceler
05 - Olan Biten
06 - Rahat
07 - Olsun
08 - Halvet
09 - Gündüz Yüzlü Kiz
10 - Beyhude
11 - Olsun (Akustik)

Tavsiye şarkı: Anlıyorum

Hakkında Pilli Bebek : özellikle 1990'lı yıllarda popüler olan Türk rock grubudur. Varlığını 1992’den beri aralıksız sürdüren grup, 42 şehirde, toplam 1600’den fazla canlı performans gerçekleştirmiştir. Heavy Metalden Türk Sanat Müziğine, Kuzey Avrupa rockından Latin müziğine kadar birçok türden etkilenirken, köklerini denizcilik tarihiyle aynı dönemlere dayandıran, klasik dönemde isimlendirilmiş ve halen Venedikli gondolcuların serbest form ve melodik yapılarıyla uyguladıkları “Barkarol” tarzını kavramsal olarak kendilerine yakın bulmuş, müziklerini de böyle tanımlamışlardır.

Şarkılarında Türkçe kullanımına özel bir hassasiyet gösteren grup, sözsüz parçalarında da aynı hassasiyeti müzikal biçimleri içerisinde uygulamaktadır.

Hakkında edinilen bilgi kaynağı: http://tr.wikipedia.org

Özlem

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ankara'lı rock grubu :) Demek sonunda yeni bir albüm yaptılar. Bir ara çok dinlerdim kendilerini.

RuNaL

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
69
tşkler bilgi için

Seize the Day

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SSK işhanında, baraka'da uzun yıllar dinlediğim ve çok sevdiğim bir grup Pilli Bebek. İstanbul'a transfer olmuşlar şimdilerde.
İlk albümleri uyandırmadan'ın müzikalitesi taktire değerdir. İkinci solo albümlerinde aynı başarıyı yakalayabildiklerini düşünmüyorum, yine de dinlemeye değer bir albüm; özellikle de günümüz popüler müziği insanın kulaklarını gerçekten tırmalar bir haldeyken...

kolibandi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pilli bu işi en iyi yapan gruplardan biridir. berrak, siyah beyaz, dotoğraf şarkılarını hala severek dinlerim.

holy_warrior

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aman tanrım yeni albumleri cıkmıs :O inanamadım bugun yarın kesin alırım orjinal albumlerini haber icin cok tesekkurler

warkortali

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
179
holy_warrior dedi ki:
aman tanrım yeni albumleri cıkmıs :O inanamadım bugun yarın kesin alırım orjinal albumlerini haber icin cok tesekkurler

Rica ederim alınası bir albüm gerçektende ;)