Physical memory dumping ve ekranda yeşil çizgiler hk.

Bu konuyu okuyanlar

ulash_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aşağıda bileşenlerini verdiğim yeni bir bilgisayar topladım. Bilgisayarın ekranında yeşil çizgiler çıkıyor. İşletim sistemi açılınca biraz kesiliyor sonra tekrarlıyor. Belli bir süre sonra physical memory dumping ekranı çıkıyor önceden reset atıyordu ama artık öylece kalıyor reset de atmıyor. Hata kodu da ekranda gözükmüyor sadece bazı adresler görünüyor. İşletim sistemi olarak Windows 7 home premium 64 bit kurulu. Monitörü başka bir bilgisayarda denedim sorun yok. Ram lerin birini çıkardım physical memory dumping hatası vermedi fakat ekrandaki yeşil çizgiler ve çözünürlük sorunu devam etti. Bu tür bir durumda daha ne yapmalıyım?

MB ASUS (A) M5A99X EVO USB 3.0 990X DDR3 S+GL S938
CPU AMD PHENOM II X6 1075T 3.0 GHZ 3MB/9MB AM3 HDT75TFBGRBOX
RAM 4 GB*2 TEAM ELITE TM3E1600LV8GK DDR3 1600 MHZ DUAL
VGA 2.8 GB SAPPHIRE HD5670 128BIT GDDR3 (1/2.8) HD
CASE COOLER MASTER ELITE CM-RC-333-KKP1-GP RC-333 460W MIDI TOWER

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar aşağıda bileşenlerini verdiğim yeni bir bilgisayar topladım. Bilgisayarın ekranında yeşil çizgiler çıkıyor. İşletim sistemi açılınca biraz kesiliyor sonra tekrarlıyor. Belli bir süre sonra physical memory dumping ekranı çıkıyor önceden reset atıyordu ama artık öylece kalıyor reset de atmıyor. Hata kodu da ekranda gözükmüyor sadece bazı adresler görünüyor. İşletim sistemi olarak Windows 7 home premium 64 bit kurulu. Monitörü başka bir bilgisayarda denedim sorun yok. Ram lerin birini çıkardım physical memory dumping hatası vermedi fakat ekrandaki yeşil çizgiler ve çözünürlük sorunu devam etti. Bu tür bir durumda daha ne yapmalıyım?

MB ASUS (A) M5A99X EVO USB 3.0 990X DDR3 S+GL S938
CPU AMD PHENOM II X6 1075T 3.0 GHZ 3MB/9MB AM3 HDT75TFBGRBOX
RAM 4 GB*2 TEAM ELITE TM3E1600LV8GK DDR3 1600 MHZ DUAL
VGA 2.8 GB SAPPHIRE HD5670 128BIT GDDR3 (1/2.8) HD
CASE COOLER MASTER ELITE CM-RC-333-KKP1-GP RC-333 460W MIDI TOWER

Başlangıç ve kurtarmadan "otomatik olarak yeniden başlatı" devre dışı bırakıp hata ekrarnında çıkan kodunu buraya yazın. Geçmiş hata kodları için olay görüntüleyicisine de bakabilirsiniz.

Bilgisayarıma sağ tık > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş > başlangıç ve kurtarma > sistem hatası >

ulash_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlangıç ve kurtarmadan "otomatik olarak yeniden başlatı" devre dışı bırakıp hata ekrarnında çıkan kodunu buraya yazın. Geçmiş hata kodları için olay görüntüleyicisine de bakabilirsiniz.

Bilgisayarıma sağ tık > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş > başlangıç ve kurtarma > sistem hatası >

Teşekkürler, deniyorum hemen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim konuyla bir alakası yok ama sorunum şu bilgisyarım 2 gündür anlamsız yatay çizgilenme ve açlışında karelenme yapıyor bazen
görüntü ile ilgili bi hata geliyor ve monitör sürekli açılıp kapanıyor ve görüntü donuyor yazılar okunmayacak hale geliyor:crying: