PHP Öğrenmek İçin Kitap Tavsiyesi İsteği

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
PHP öğrenmeye başladım. Ama gerektiği zaman yatarak döne döne içebileceğim bi kaynak arıyorum. Bu yüzden internet yeter zaten demeyin. Bu kitap çok işime yaradı senin de yarar bak hacım diyen varsa kitabın ismini yazarını ISBN kodunu yazarsa, barkodunu bmp formatında gönderirse, kitabın rengi kokusu tadı hakkında bilgi verirse ve sırf para kazanmak için yazılan kitaplardan olmazsa mutlu olurum acayip haz alırım. Teşekkürler.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Öncelikle www.egitimofis.com daki php derslerini izle kesinlikle.
Daha sonra A' dan Z' ye PHP adlı kitap var onu al.

Daha sonra zaten ufaktan kodlamaya başlarsın.

Yine yetmezse eski ama turkekip.com da php eğitim seti var onu al, hatta bende de var ucuza satabilirim kullanmıyorum.

Sıfırdan programcılığa başlıyorsan 1-1,5 yıl arası sürecektir öğrenmen. Ayrıca programlama dili kadar yani php kadar SQL öğrenmende önemli.

Yukarıda yazdıklarımı yaptım 2-2,5 sene sonra php den asp.net e geçerek (mecburen) yazılım uzmanı sıfatıyla yazılım firmasında çalışmaya başladım. Ciddi şekilde çalışırsan çok daha kısa sürede bu işi çözebilirsin, benim o ara dersler olduğu için çok fazla bakamıyordum. Herkes programlama dili konusuna yoğunlaşıyor başlarda ama SQL de o kadar önemli. Zaten SQL i iyi bilmezseniz istediğiniz kadar iyi PHP bilin bir anlamı yok. Musa Çiçek' in kitabı var Veritabanı Tasarımı diye kesinlikle alın. 20 tl gibi birşeydi ama inanın sql le ilgili almak istediğiniz tüm bilgileri anlatıyor. Php dersleri bitince bu kitabı okursunuz.

+rep rep diyesim geldi çok güzel yazdım :D euehueh umarım faydalı olur.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Öncelikle www.egitimofis.com daki php derslerini izle kesinlikle.
Daha sonra A' dan Z' ye PHP adlı kitap var onu al.

Daha sonra zaten ufaktan kodlamaya başlarsın.

Yine yetmezse eski ama turkekip.com da php eğitim seti var onu al, hatta bende de var ucuza satabilirim kullanmıyorum.

Sıfırdan programcılığa başlıyorsan 1-1,5 yıl arası sürecektir öğrenmen. Ayrıca programlama dili kadar yani php kadar SQL öğrenmende önemli.

Yukarıda yazdıklarımı yaptım 2-2,5 sene sonra php den asp.net e geçerek (mecburen) yazılım uzmanı sıfatıyla yazılım firmasında çalışmaya başladım. Ciddi şekilde çalışırsan çok daha kısa sürede bu işi çözebilirsin, benim o ara dersler olduğu için çok fazla bakamıyordum. Herkes programlama dili konusuna yoğunlaşıyor başlarda ama SQL de o kadar önemli. Zaten SQL i iyi bilmezseniz istediğiniz kadar iyi PHP bilin bir anlamı yok. Musa Çiçek' in kitabı var Veritabanı Tasarımı diye kesinlikle alın. 20 tl gibi birşeydi ama inanın sql le ilgili almak istediğiniz tüm bilgileri anlatıyor. Php dersleri bitince bu kitabı okursunuz.

+rep rep diyesim geldi çok güzel yazdım :D euehueh umarım faydalı olur.

+Rep :D

mTanriverdi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Php öğrenmek için
Php öğrenerek işe yarar projelere başlamanız için aşağıdaki 2 kategori size uygundur.
Genel Php Fonksiyonları
Php MySQL Fonksiyonları
Php öğrendikden sonra
Php Tarih/Zaman Fonksiyonları
Php Matematiksel İşlemler
Php String Fonksiyonları
Php Çeşitli Fonksiyonlar
Php MsSQL Fonksiyonları php ile mssql işlemleri nasıl olur?
Php örnekler ve uygulamalar
Php öğrendiniz ve kafanıza takılan klasik işlevler ile ilgili uygulamalar.
Php MySQL örnekleri
Php çeşitli örnekler

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Tesekkurler mTanriverdi, biraz inceledim. Gayet guzel. Ins faydali olur. Sagolasin.

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Bir php kitap vardı elime geçen şimdi arşive bakıyorum. Ancak çalışma ücretli oldugundan paylaşmak esas olmaz. Ama gtalk kullanıyorsanız oradan haberleşebiliriz.. :) maili p.m. ile atın kolay gelsin.
Edit : +Rap. çalışmalar guzel inceledim de ozellikle Egitimofis cok basarili kaynak..