Php mysql kullanıcı girişi

Bu konuyu okuyanlar

Encoded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
<?php

$d_kulad=$_POST['kulad'];
$d_sifre=$_POST['sifre'];

if($d_kulad==kullaniciad)
{
echo "HOŞGELDİNİZ ";

}

$baglanti=mysql_connect("localhost","root","");
mysql_select_db("uyegiris",$baglanti);
if(kullaniciad==$d_kulad)
{
echo "HOŞGELDİNİZ ";

}

else
{

$ekle=mysql_query("insert into tablo(kullaniciad,sifre)values('$d_kulad','$d_sifre')");

}

?>

Yardım edin beyler kullanıcı girişi bir türlü olmuyor . kayıt oluyor ama giriş olmuyor.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
herşeyden önce veriler post'da set edildimi diye denetlemelisin...
sonra bir kere kullanıcı giriş ekranından alınan veriler kullanıcı adı ve şifredir ama sadece kullanıcı adı veri tabanındaki verilerle eşleştirilmez.
şifrenin de doğru kullanıcı ile eşleşip eşleşmediğine bakmalı ve ona göre hamle yapmalısın.
ayrıca söz dizim kuralları ve değişken adı tanımlamalarında kendine bir standart oluşturmalı veya var olan en genel kullanımlardan birini benimsemelisin.

şimdiden başarılar kolay gelsin. :D

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Baya bi yol kat etmen gerekiyor. Öncelikle Sessionları incele sonrasında databasede sorgulama yapmayı incele. Sonrasında üyelik giriş kısmına başlayabilirsin.

markette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun formu nasıl acaba? ayrıca sorguların nerede?

Encoded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kayıt yapıyor . ancak kullanıcı girişi olmuyo . En azından mantığını bilsem yeter.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ya sen yardım istiyosun dimi, sana yardım budur işte, oku ilk mesajımı canım arkadaşım...

mantığını şimdi kavricanda eline ne geçicek, bu yapıyı hayata geçirmek, işleyen bi sistem haline getirmek için bir sürü şey daha öğrenmen gerekicek ve bütün bu bilgiler çatısız bilgi niteliksiz bilgi olarak kalıcak kafanda, halbuki bu işin bi adı var, web programcılığı be usta !
birazcık dişini sıkıp okusan, genel anlamda nitelikli bilgi edinsen, işlevsel problemler çözümlesen, farkediceksin ki bu istediğin uzay mekiğinde vida... :D

Encoded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hallettim . teşekkür ederim hepinize.

Son mesajlar