Php & MySQL | Kişiselleştirilmiş İçerik

Bu konuyu okuyanlar

gorkemnoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
PHP ve MySQL kullanarak bir reklam sitesi yapıyorum. Çalışma prensibi şu:
Sitede kullanıcılar iki gruba ayrılıyor; biri yayıncılar, bu grup sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen grup; diğer grup ise reklam verenler, bu grup ise işini veya işletmesini büyütmek için reklam yayınlatan grup. Aslında yabancı bir sistem değil, AdChoices, AdSense gibi firmalara çok benziyor.

Şimdi sormak istediğim kişiselleştirilmiş reklam özelliği. Örneğin youtube ve netflix'te izlediğinize benzer içerikler, google'de arattığınıza benzer içerikler gibi bir şey yapmak istiyorum. İlla denk gelmişsinizdir, köpek maması arattım köpek maması reklamları çıkıyor vs. vs.. İşte bunun gibi bir şey yapmak istiyorum.

İstediğim şey çok karmaşık olabilir, farkındayım ama bir mantık bulamadım, yayıncı sitelerini kullanıcıya COOKIE olarak tanımlasak ki muhtemelen google de böyle çalışıyor ama veritabanından benzer içerikteki reklamları nasıl çekicez. Zaten takıldığım nokta da tam olarak bu.

Önerilerinizi yazarmısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada acil yardım gerekli, bu konuyu bilen arkadaşlarınıza falan iletirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:

Itoassertive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
şuanda adsense benzeri bir yapı oluşturmaya çalışıyorsunuz, yanlız belirtmeliyim ki bu projeyi tamamlayacak şekilde bilginiz olsaydı zaten silikon vadisinde tahmin edemeyeceğiniz maaşla yazılımcı olarak çalışıyor olurdunuz. Demek istediğim şu ki; reklam ağı için script yazabilirsiniz basit bir yapıda olsa bile, yanlız mantıklı sonuçları gösteren örümcek yazmayı öncelikle bu proje için öğrenmeniz gerekiyor, text tabanlı çerezleri çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bu proje ve daha fazlası için size python'un djangosunu öneririm. Eğer normal bir reklam ağı kurmak istiyorsanız bir çok ücretle php dilinde yazılmış scriptler satılmaktadır. İyi çalışmalar dilerim sizlere.

Son düzenleme:

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Sitede kullanıcılar iki gruba ayrılıyor; biri yayıncılar, bu grup sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen grup; diğer grup ise reklam verenler, bu grup ise işini veya işletmesini büyütmek için reklam yayınlatan grup. Aslında yabancı bir sistem değil, AdChoices, AdSense gibi firmalara çok benziyor.

Şimdi sormak istediğim kişiselleştirilmiş reklam özelliği. Örneğin youtube ve netflix'te izlediğinize benzer içerikler, google'de arattığınıza benzer içerikler gibi bir şey yapmak istiyorum. İlla denk gelmişsinizdir, köpek maması arattım köpek maması reklamları çıkıyor vs. vs.. İşte bunun gibi bir şey yapmak istiyorum.

İstediğim şey çok karmaşık olabilir, farkındayım ama bir mantık bulamadım, yayıncı sitelerini kullanıcıya COOKIE olarak tanımlasak ki muhtemelen google de böyle çalışıyor ama veritabanından benzer içerikteki reklamları nasıl çekicez. Zaten takıldığım nokta da tam olarak bu.

Bu arada acil yardım gerekli, bu konuyu bilen arkadaşlarınıza falan iletirseniz çok sevinirim.
eğer başarırsanız haber verin. video paylaşım sitesi kuracağım. sitenizi kullanırım

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Teşekkürler
-bu arada tel no girme yerini zorunlu yapma bence.-

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
tamam da şimdi benim sim kart telefonuma takılı değil yani telefon numaramı arasan bana ulaşamazsın şuan.
Telefon numarasını değiştirme şansı varmı ?

bir de ne zaman sitene ssl sertifikası ayarlayacaksın

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
NetBiReklam - Hesabım sayfasından giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede adam resmi var. Ona tıkla "Hesabım"a bas ordan güncelleyebilirsin.

SSL sertifikası için de daha satın almadım, en kısa sürede halletmeye çalışacağım
ben tel noyu random (5000000) gireceğim ozaman. tabi önce sitemi hazırlamam lazım

bu arada bir tane form hazırlayarak ip üzerinden kullanıcı reklamlarını kişiselleştirebilirsin

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265

gorkemnoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Google search console siteyi tanımıyor hosting firması ile irtibat halindeyim ama yakında kendi sunucumuzu kurmayı planlıyoruz. Google tarafında da bir muhattap yok, farklı sitelerimin site haritalarını okuyor ama netbireklam ı okumuyor.

Ama siz netbireklam.gq yazarak erişim sağlayabilirsiniz teşekkürler.

netbir reklam - Google'da Ara
googleda yazınca çıkmıyorsunuz. .com veya .net alan adı alıp, isminizi değiştirirseniz daha fazla kişi sizi bulur
Bu arada site sıfırdan yapıldı bir sorunla karşılaşırsan lütfen bize bildir.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Google search console siteyi tanımıyor hosting firması ile irtibat halindeyim ama yakında kendi sunucumuzu kurmayı planlıyoruz. Google tarafında da bir muhattap yok, farklı sitelerimin site haritalarını okuyor ama netbireklam ı okumuyor.

Ama siz netbireklam.gq yazarak erişim sağlayabilirsiniz teşekkürler.

Bu arada site sıfırdan yapıldı bir sorunla karşılaşırsan lütfen bize bildir.
yurtdışı numarası gireceğim ama + kabul etmiyor.(+1 numara)

hata buldum kayıt olurken :

Bu sayfa çalışmıyor​

hesabim.netbireklam.gq şu anda bu isteği işleme alamıyor.
HTTP ERROR 500

Ekran Alıntısı123.PNG

şu logo ne logosu? (ev logosunun yanındaki) onu silersen daha iyi olur

Son düzenleme:

gorkemnoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yurtdışı numarası gireceğim ama + kabul etmiyor.(+1 numara)

hata buldum kayıt olurken :

Bu sayfa çalışmıyor​

hesabim.netbireklam.gq şu anda bu isteği işleme alamıyor.
HTTP ERROR 500

Ekli dosyayı görüntüle 125252
şu logo ne logosu? (ev logosunun yanındaki) onu silersen daha iyi olur

HTTP ERROR 500 sorunu çözüldü
Ev logosunun yanındaki tasarımsal bir sorun en kısa sürede çözeceğiz.

Yaşadığınız sorunları menüde yer alan "Destek" kısmından bize iletirseniz seviniriz.