PHP Hakkında Sorular

Bu konuyu okuyanlar

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola. Lafı fazla uzatnaksızın direkt konuya geçiyorum.
Lisede yazılım okudum ama sorsanız ne hatırlıyorsun diye hiçbirşey derim.Herşeyi unuttum. Çünkü 2 seneyi aşkındır ilgilenmiyorum. Neyse fazla laf kalabalığı yapmadan sorularımı sorayım.

1) PHPyi nasıl hızlı bir şekilde öğrenebilirim?
2) Youtubeda hangi kanalın videolarını izlersem daha yararlı olur?
3) Hangi programları kullanmalıyım?

Not: 3 ay gibi bir sürem mevcut.

Şimdiden Teşekkürler.:)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Lise de zaten bir şey öğrenmiş değilsin. 3 ayda da hiç bir şey öğrenemezsin. Sen yine de çalış bir şeyler. Boş durmaktan iyidir.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
1- Perl öğrenirsen PHP'yi hızlı öğrenebilirsin
2- YT'da Codeigniter Hocası iyi gibi, en iyisini sen bulursun
3- IDE olarak Sublime Text, ilerde PHP dışında da kullanabilirsin

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Lise de zaten bir şey öğrenmiş değilsin. 3 ayda da hiç bir şey öğrenemezsin. Sen yine de çalış bir şeyler. Boş durmaktan iyidir.
Hocam öğrenmedim değil.Çalışmadığım , ilgilenmediğim için unuttum. Yapmadığınız bir şeyi zamanla unuttursunuz yanılıyor muyum? O notu da oraya keyfi eklemedim maalesef. Boş durmak konsuna gelirsek boş durduğumu nereden çıkardınız? Yabancı dille uğraşıyorum çoğu zaman.
1- Perl öğrenirsen PHP'yi hızlı öğrenebilirsin
2- YT'da Codeigniter Hocası iyi gibi, en iyisini sen bulursun
3- IDE olarak Sublime Text, ilerde PHP dışında da kullanabilirsin
Teşekkürler hocam. Fakat notta belirttiğim gibi 3 ay gibi bir süre mevcut. Perl'e başlayıp sonra PHP'ye geçebileceğimi sanmııyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Programlama zor öğrenilir, kolay unutulur. (Perl Unix spesifik bir dil, zorlar.)

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Programlama zor öğrenilir, kolay unutulur. (Perl Unix spesifik bir dil, zorlar.)
Kesinlikle haklısınız. Zorlayacağının da farkındayım. Basit yöntemler arayışındayım açıkçası. Bu 3 ay içerisinde ne kadar ilerlerim ondan bile emin değilim. Ailesel mevzular sebebiyle başıma dert olacak gibi.:(:confused:o_O:rolleyes:

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Hocam öğrenmedim değil.Çalışmadığım , ilgilenmediğim için unuttum. Yapmadığınız bir şeyi zamanla unuttursunuz yanılıyor muyum? O notu da oraya keyfi eklemedim maalesef. Boş durmak konsuna gelirsek boş durduğumu nereden çıkardınız? Yabancı dille uğraşıyorum çoğu zaman.

Teşekkürler hocam. Fakat notta belirttiğim gibi 3 ay gibi bir süre mevcut. Perl'e başlayıp sonra PHP'ye geçebileceğimi sanmııyorum.
Perl webin ilk programlama dili. PHP Perl'i taklit ederek çıkmış. Perl PHP'den daha zor ve PHP kadar yaygın değil ancak PHP yi hızlıca öğrenmek için en iyi yoldur. Yolu sen seçeceksin.

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Perl webin ilk programlama dili. PHP Perl'i taklit ederek çıkmış. Perl PHP'den daha zor ve PHP kadar yaygın değil ancak PHP yi hızlıca öğrenmek için en iyi yoldur. Yolu sen seçeceksin.
Doğrudur hocam. Fakat zaman kısıtlaması olduğundan ötürü yapabileceklerimin de bir sınırı var. Kaldı ki gün boyu ilgilenebilecek bir durumda da değilim. PHP üzerinden gitmek dışında bi çare göremiyorum. Tabi ne kadar ilerlerim o bir muamma maalesef. :disappointed:

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Doğrudur hocam. Fakat zaman kısıtlaması olduğundan ötürü yapabileceklerimin de bir sınırı var. Kaldı ki gün boyu ilgilenebilecek bir durumda da değilim. PHP üzerinden gitmek dışında bi çare göremiyorum. Tabi ne kadar ilerlerim o bir muamma maalesef. :disappointed:
Aynı konuyu günboyu çalışmak zaten verimsiz olur. PHP ile öğrenebileceğin bayağı birşey var. PC'ye uygun bir PHP kurarak kıyısından köşesinden bir başla, devamı gelir.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Php kolay dil 3 ayda çalışırsan gerçekten bir şeyler yaparsın benim phpyi temel olarak öğrenmem yaklaşık 1 ay sürdü 5-6 aydırda kendi çapımda projeler yapıyorum

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Aynı konuyu günboyu çalışmak zaten verimsiz olur. PHP ile öğrenebileceğin bayağı birşey var. PC'ye uygun bir PHP kurarak kıyısından köşesinden bir başla, devamı gelir.
Öyle bir şansımın olduğunu zannetmiyorum. Bakalım.
Olduğu kadar olmadığı kader diyelim.
Php kolay dil 3 ayda çalışırsan gerçekten bir şeyler yaparsın benim phpyi temel olarak öğrenmem yaklaşık 1 ay sürdü 5-6 aydırda kendi çapımda projeler yapıyorum
Hangi programları kullandın ve nereden çalıştın peki? Aslında şöyle bakınca basit gözüküyor ama işte.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Aslında bir dilini öğrenirken önce temelleri öğren mesela echo komutunu öğren ekrana yazı yazdırmaya öğren bunlar temel kavramlar sonra veritabanı oluşturup oraya bağlanmayı ve veritabanından bilgi çekmeyi öğren sonra ihtiyacın oldukça öğreniyorsun program olarakta php storm sublime text yada visual studio kullanabilirsin dili bilince programın çok bir önemi olmuyor

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Aslında bir dilini öğrenirken önce temelleri öğren mesela echo komutunu öğren ekrana yazı yazdırmaya öğren bunlar temel kavramlar sonra veritabanı oluşturup oraya bağlanmayı ve veritabanından bilgi çekmeyi öğren sonra ihtiyacın oldukça öğreniyorsun program olarakta php storm sublime text yada visual studio kullanabilirsin dili bilince programın çok bir önemi olmuyor
Anladım. Peki YT üzerinde hangi kanalı önerirsin?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bu playlistlerden temel oluştur eğer istersen bu playlistteki projeleride uygula

Buradan temelini oluşturunca buradanda phpnin bir eklentisi olan pdoyu öğren çünkü yavaş yavaş hostingler phpnin yerini pdo alıyor

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Bu playlistlerden temel oluştur eğer istersen bu playlistteki projeleride uygula

Buradan temelini oluşturunca buradanda phpnin bir eklentisi olan pdoyu öğren çünkü yavaş yavaş hostingler phpnin yerini pdo alıyor

Anladım. Yardıımın için teşekkürler. :)