Photoshop video ders

Bu konuyu okuyanlar

erdempolat

Asistan
İlk felaketten sonra düzgün bir video koymayı başardım :D Birisi bu resimlerin http://www.shiftdelete.net/forum/photoshop-tasarimlarim-2-karanlik-serisi-t2974.0.html nasıl yapıldığını gösterirsen iyi olur demişti. Ben de bir video hazırladım. Daha kaliteli resim kullınrsanız şüphesiz daha iyi sonuç alırsınız. İyi seyirler, kolay gelsin.
[flash=800,600]http://web.omnidrive.com/APIServer/public/lO2ULJMIgRqUJ5NDEDL6JeIj/sdn i?in 2.swf[/flash]
 

erdempolat

Asistan
İsterseniz diğer photoshop tekniklerini de aynı şekilde hazırlayabilirim, bildiğim kadarını en azından. Aramızda ustalar varsa onlar da birşeyler yapsın, öğrenecek çok şey var ;)
 

elektr10

Profesör
Aslında aramızda bir usta var ama uğramıyor buralara...

Ben harmanlama kiplerinin kullanım tekniklerini çok merak ediyorum.Açıklayayım:
Bazı sitelerde hazır, resimli dersler varya işte onların birçoğunda adam bir kip kullanıyor, resmin görünümü müthiş bir şekilde fark ediyor.Yani "tencerenin yuvarlanan kapağını" buluyorlar :) İşte o kipin orada kullanıldığında öyle mükemmel sonuç vereceğini nasıl kestiriyorlar?Birsürü PS kitabına baktım ama bulamadım.Her bir kip hakkında kısa kısa açıklamalar yapılmış ve o açıklamalar yeterli olmuyor.Her katman için tek tek bütün harmanlama kiplerini denemek de çok saçma :-\

Bunu 'herhangi bir şekilde' anlatabilirsen sevinirim :)
 

erdempolat

Asistan
Valla daha açık bir şekilde anlatabilirsen ben de sevinirim. Alaylı biri olarak teknik terimleri anlamayabilirim, sen bu kipin, harmanlamanın ingilizcesini yaz bakim bana :). Bilmiyorsam da birinden öğrenip sana aktarmaya çalışırım.
 

erdincguler

Öğrenci
valla ne diyelim süper olmuş...böyle dikkatle izledim...bence sen diğer bildiğin ipuclarına da bizimle paylaşırsan sevinirim...hatta bunları bu şekilde hazırladıktan sonra bi yere upload et biz hep birlikte indirip faydalanalım hem herkesin elinde phtoshop dersi gibi elimizde döküman sahibi olruz izledikçede seni hatırlarız... valla gerçekten süper olmuş emeğine sağlık
 

elektr10

Profesör
Harmanlama kipleri şunlar:


Bu kipleri kullanarak, tek hamlede çalışmanın seyri değiştiriliyor.Deneme yanılmayla değil de işin tekniğini öğrenerek kullanmak istiyorum bunları.
Olmazsa bir örnek çalışma bulur, neden bahsettiğimi daha açık anlatmış olurum ;)
 

erdempolat

Asistan
Gerek yok anladım ben :) . Ben deneme yanılma yöntemini kullanıyorum. Herhalde bir süre sonra daha da alışınca denemeye gerek kalmaz. Bir enstrüman çalmayı öğrendiğini düşün ;) .
 

elektr10

Profesör
Öyle zor oluyor biraz.Düşünsene 15 katmanlı(layer) bir çalışman var ve hepsine deniyorsun.
Neyse öyle diyorsan öyledir :-\
 

erdempolat

Asistan
Haklısın ve de 15 katmanın da düşündüğün şeye uyum sağlaması için birbirleriyle de uyumlu olmak zorunda... Zor iş yani.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst