Petkoviç Fenerbahçe'ye Gözdağı Verdi

HelloWorld

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Fenerbahçe'nin rakibbi Young Boys'un teknik direktörü Vladimir Petkoviç, "Elimizden geldiği kadar savaşmaya çalışacağız" derken, hiçbir takımdan çekinmediklerinide belirtti.

Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanşında yarın Kadıköy'de konuk edeceği İsviçre'nin Young Boys takımının teknik direktörü Vladimir Petkoviç, yarın karşılarına ilk maçtan daha farklı bir Fenerbahçe çıkacağını düşündüğünü belirterek, ''Elimizden geldiği kadar savaşmaya çalışacağız'' dedi.

Petkoviç, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapacakları antrenman öncesi, yarınki maçla ilgili düşüncelerini aktarıp, soruları yanıtladı.

İlk maçta nasıl bir Fenerbahçe gördüğü ve yarın karşılarına çıkacak takımla ilgili düşünceleri sorulan Petkoviç, ''Fenerbahçe'nin ilk maçtaki gibi olmayacağını biliyorum. Burada daha hızlı, daha sert ve güçlü olacaklarını düşünüyorum. Elimizden geldiği kadar savaşmaya çalışacağız'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin çok güzel bir stadı olduğunu ifade eden Petkoviç, ''Buraya sırf oyunu kazanmak için değil dostluk için de geldik. Bir üst tura geçmek önemli. Hedef, Fenerbahçe'de de aynı, bizde de. Bütün oyuncular burada. Üçüncü yedek kalecim de burada. Tüm takım sahada yerini alacak'' ifadelerini kullandı.

Petkoviç, Fenerbahçe karşısında ilk maçı daha farklı kazanabileceklerini belirterek, ''Ligimizde bir sonraki maçı da kaybettik. Yarın bizim için yeni bir başlangıç olacak. Geçen yıl Atletic Bilbao karşısında güzel bir oyun ortaya koyduk. Bu yıl da aynı oyunu sergilemek istiyoruz. Aynı oyunla hem ligi hem de Şampiyonlar Ligi'ni devam ettirmeyi düşünüyoruz. Fenerbahçe hakkında çok bir şey söylememe gerek yok. Bizim limitin altında olan takımımızın, Fenerbahçe kadar iyi olamayacağını düşünüyorum'' dedi.

-''HİÇBİR TAKIMDAN ÇEKİNMİYORUZ''-
Petkoviç, her zaman hiçbir rakipten çekinmeden kendi futbollarını sahaya yansıttıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

''Karşımıza kim çıkarsa çıksın, yenilsek dahi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İlk maçta 10 kişi kaldı diye Fenerbahçe'ye saldırmadık. Yarın da aynı şey olacak. Saldırdığımız anda gol yedik. O bizi biraz bozdu. Maçı elimize aldık derken kalemizde ikinci golü gördük. 90 dakika boyunca aynı ritmde baskıda oynadık. Bu bizim oyunumuz. Aynı şekilde devam edeceğiz.'' Petkoviç, yarın sahaya süreceği 11 kişilik kadroyu belirlediğini, kafasında herhangi bir soru işareti bulunmadığını bildirdi.

İlk maçta Fenerbahçe karşısında cezası nedeniyle takımının başında sahaya çıkamayan Petkoviç, bir maçlık cezasını tamamladığını, yarın takımının başında olacağını ifade etti.

Petkoviç, Bilbao maçında aldığı cezayla ilgili olarak, ''Hakemi alkışladığım için dışarı atıldım ve ceza aldım. Futbolcu olsaydım sarı kart alacaktım ama teknik adam olduğum için çıkarıldım'' dedi.

Kaynak

gece_mavisi1

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Savasmak istiyolar Savasacagız Hem de Kanımızın Son Damlasına Kadar!!

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
İlk maç gibi oynarsa iki takım fenerin işi zor.

HelloWorld

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Eksiklerimiz vardı ve kendi evimizde oynayacağız bunları da göz önünde bulundurursak geçeriz gibime geliyor .. İnşallah atlayacağız turu