Pes Ekran Kartını Görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese ...

Pesi yükledim daha yeni, açmak için simgeye tıkladım ve şöyle bir hata verdi
UYARI:
pc'niz bu yazılımı çalıştırmak için minimum sistem değerlerini karşılamıyor bu nedenle işlem sırasında hatalarla karşılabilirsiniz.(VİDEO KARTINIZ GEREKLİ ÖZELLİKLERİ KARŞILAMIYOR.(GPU:VRAM128MB )
Sonra DURDUR YENİDEN DENE YOKSAY diye Seçenekler Çıkıyor yoksay desem birşey olurmu ???

Pc'm
Ekran Kartı : 1gb Intel HD graphics Familiy
Ram : 6 gb
İşlemci :intel core i5
win7 64 bit orjinal ... yardımlarınızı Bekliyorum. Teşekkürler Şimdiden. :)

NVIDIA kartı olanlar oyunlara sağ tıklayıp Grafik işlemci ile çalıştır Seçeneğinden NVİDİA GPU'sunu seçmeliler.

1526961443031.png

AMD grafik işlemcisi olanların oyunu CRIMSON sofware üzerinden eklemeleri yeterli olacaktır.

Son düzenleyen moderatör:

Stalinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayni sorunu bende yasiyorum pes 12 de video karti yetersiz diyo 1gb nvidia gt540 m 4gb ram i5 win7basic.64bit

Bed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar sanırım bilgisayarlarınızda nvidia optimus veya benzer bir teknoloji var. Bu teknolojide bilgisayarda çift ekran kartı bulunur. Birisi VGA (düşük performanslı, düşük güç tüketici), diğeri normal ekran kartı. (yüksek performans, yüksek güç tüketimi). Benim laptopumda var aynı teknoloji. Bilgisayar normal çalışırken vga yı kullanıyor oyunlarda vs ekran kartına geçiyor. Ancak pes de böyle bir sorun var. Bilgisayar bunu normal program olarak algılayıp vga da çalıştırmayı deniyor. Bu yüzden pes de vga yı görüyor. Normal ekran kartını görmüyor. Bu sorunu aşmak için ise pes in settings kısayoluna sağ tıklayıp "farklı bir grafik işlemci ile çalıştır" veya buna benzer bir fonksiyon arayın. Eğer böyle bir fonksiyon varsa yüksek grafikli işlemciyi seçip oyunu açın. Ama bu fonksiyon yoksa bilgisayarınızın özelliklerine bakarak ekran kartı driverlarının hepsini kurun. Bu fonksiyon gelecektir.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öyle bir seçenek var ama tıklayınca hiçbirşey olmuyor driverlerda tam sanırım çünkü fifa 12 the runu filan oynatıyor

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayarınızda üreticinin sürücüleri yüklü sanırım.

Ekran kartı nVidia olan arkadaşlar sürücülerini güncellerseler sorun çözülecektir. Tabi sürücüler güncellendikten sonra oyunu çalıştırmaya kalkmayın. Sürücü güncellemesi manuel geçiş sorununu çözüyor. Yani güncelleme sonrasında oyuna sağ tıklayarak "Yüksek Hızlı Grafik İşlemciyle Çalıştır (nVidia)" vs. menüsünden açmanız gerekmektedir.

Sürücü güncellemesi yapılmadığında istersen onboard ekran kartını devreden çıkar, yine de manuel olarak 3D ekran kartını çalıştıramıyorsun.

Ayrıca konuyu açan ilk arkadaşın ekran kartına gelince; Intel ekran kartın 4096Mb da olsa birçok oyunu çalıştırmayacaktır. Shader ve texture değerleri 0,1Gbps ve 0,9Gbps'y kadar.
Normal 3D ekran kartlarında shader ve texture değerleri 4.5Gbps ile 9,9Gbps arasında değişiyor. (Laptop ve 128 Bit ekran kartlarında. 256 Bit ve üzeri kartlarda bu değerler çok daha yüksek olur.)
Ancak PES haricindeki diğer oyunları çalıştırdığına göre, senin bilgisayarında da çift ekran kartı var. Bence 2. kartın modelini öğrenip (Aygıt Yöneticisi veya GPU-Z Programı yardımcı olabilir) sürücüleri güncellemelisin.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1.1gb Intel HD graphics Familiy 2. NVIDIA GeForce GT 525m

gpu-z programından nvıdıa geforceyi seçince program yanıt vermiyor duruma geçiyor birde driverlerı aygıt yöneticisinden yapa bilirim diymi?

Azarath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstünde sağ tık-Nvidia control panel- Sol taraftan physx Configuration ile ilgili alana tıklayın-Seçtiğinizde sağdaki pencerede Select physx processor kısmından 1 gblık GT 525m i seçin. Tamam deyip kapatın pencereyi
Peste genel bi sorun bu genelde onboard ekran kartını gördüğü için oyunun kendisi ya oyunu açmıyo yada kasıyo

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sorun halledildi çok teşekkürler ilgilendiğiniz için :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İntel HD graphics 4000 var bende ama yinede GPU:VRAM128 MB hatası alıyorum .s yardım lütfen..

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar oyunu da ayarları da sağ tıklayıp yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştır derseniz sonra ayarları yaparsanız çalışıyor =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum Paylaşım için çok teşekkürler,emeğinize sağlık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4 gb ram 1gb ekran kartı
nvdia napabilirim yardım edin lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:biggrin:pes 13 ü yükledim sonra cdyi çıkardım sonrada oyunu açtım ve bana dediki UYARI:pc'niz bu yazılımı çalıştırmak için minimum sistem değerlerini karşılamıyor bu nedenle işlem sırasında hatalarla karşılabilirsiniz.(VİDEO KARTINIZ GEREKLİ ÖZELLİKLERİ KARŞILAMIYOR.(GPU:VRAM128MB )
Sonra DURDUR YENİDEN DENE YOKSAY diye Seçenekler Çıkıyor yoksay desem birşey olurmu ???:blink::crying::hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkiler bana yardım edin aynı sorun bende var benim ekran kartım nvıdıa ge forece 310 730mb

burdakilerin hepsini yaptım yüksek performansa ayarladım sürücüleri güncelledim

açıyorum işte o yoksay felan diyorum hiçbirşey yok ne bişey geliyo nede gidiyo aynı

lütfen yardım edin

bu arada bana mesajlarınızı facebooktan atarsanız sevinirim

facebook=dhtlu emre yaz mesaj veya ekle

şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yoksay diyince oyun açılıyor ama oyun planıa ve bazı ozelliklere giremiyosunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
intel® graphics media accelerator driver for ekran kartım var 812 mb banada aynı hatayı veriyor yardım edin lütfenn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar verdiğiniz hiç bir bilgi çözmedi :( PC yi ilk aldığımdada aynı hatayı veriyodu sonradan çözüldü problem 1-2 ay sonra yine aynı hatayı vermeye başladı :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sizin dediginizi yaptımama yinede durdur yoksay hatası cıkıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartım intel .2 ekran kartım yok oyundan atıyo maç yapamıyorum ınat ettım ama çözemedım 5 saattır ugrasıyorum kırıcam laptopu allah rızası ıcın artık yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben pes2013'e sağ tıklıyorum pesin settingsi nerde veya ben pes2013 e sağ tıklayınca "farklı bir grafik işlemci ile çalıştır" bu yazı yok nasıl yapacağım yardım :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba

aynı sıkıntı bendede var Intel işlemcim var ama ekran çözünürlüğünü yükseltemiyorum lütfen yardım. ilk başta 3 şık çıkıyor yha o şıklardan yok sayı işaretlediğinizde açılıyor ama kasıyor lürfen yardımmm :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer:bende de var ama benımkı 8 gb RAEDON ben de sağ tıklayınca settıngse ole bısı çıkmo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4 gb ram. intel hd grafik ama kaç olduğu yazmıyor. intel pentium b950 işlemci 2.1 ghz. şimdi aynı uyarı bende de var. gpu vram 128 mb diye. kartın grafik özelliklerine bakıyorum 64 mb minimum bellek - 1527 mb maximum bellek. yani yüksetebiliyoz bu belleği. ama nerden ve nasıl yükseltiyoz bilmiyom bilen varsa yardımcı olabilirmi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı hata sinir etti beni pese sağ tıklayınca settings falan filan bişi çıkmıyorrrrrrrrrrr çıldırıcam bi pes 2013 oynayamadık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Bende Başka Bir Sorunla Karşılaşıtorum..
Ben Ati İle Oyun Oynadığımda Ekran Kapanıp Açılıyordu,bende vga kablosunu değiştirdim İntel Yaptım..
Sonradan Bir Baktım Ekran Açılmadı Atiyle Devam Ettim Ama Oyunlarda Ati Çıldırtıyor İntel Kullanmak İstiyorum ama
SİNYAL YOK Yazısı Çıkıyor Eskiden Böle Yazmıyordu acaba İntel Nasıl Yapıcam ?