PES 6 Phoenix Patch (2011/2012 Sezon)

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
4xc3j.jpg

Sizlerde gelmiş geçmiş en iyi PES oyunun PES6 olduğunu düşünenlerdenseniz. Futbol oyunlarının oyun olduğu, simulasyon olmadığı zamanları özlüyorsanız. Arkadaşlarınızla sabahlara kadar PES atışması yaptığınız o eğlenceli anları yeniden yaşamak istiyorsanız.

O zaman sizlere ufak bir müjdem var. PES6 Phonenix Patch ile PES6 küllerinden doğuyor ve günümüzün modern oyunları PES2012 ve FIFA2012 ye kafa tutuyor.

Bu yama ile PES6 ya yeniden hayat verebilir. 2012 son transferleri ve birçok ek özellikle oyununuzla zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

Yamada Neler Var

2011-2012 Kış transferleri dahil güncel takım kadroları,
Gerçek takım ve oyuncu isimleri,
Birbirinden güzel menü müzikleri,
Takımların taraftar sloganları,
Yeni yüzler, kramponlar, stadlar, formalar,
Online oynama imkanı,
Ve daha sayamacağım bir sürü özellik. İhtiyacınız olan herşey bu yamada mevcuttur.

[video=youtube;UBe9hp4mRgI]http://www.youtube.com/watch?v=UBe9hp4mRgI[/video]

[video=youtube;ciSwoyPm3c4]http://www.youtube.com/watch?v=ciSwoyPm3c4&feature=related[/video]

Yamayı indirebileceğiniz yama yapımcılarının sitesi
http://www.evo-web.co.uk/forums/showthread.php?t=65502

Ücretsiz üyelik ister. Yukarıdaki link direk olarak yamanın linklerinin sayfasına aittir.

NOT: Bu kesinlikle bir reklam değildir. Bu yamanın yapımında kesinlikle benim hiçbir katkım yoktur. Kaynak olarak verilen siteylede kesinlikle alakam yoktur. Bu konunun açılmasındaki tek amaç PES severlerin bilgilendirilmesini sağlamaktır.

neons41

Asistan
14 Temmuz 2011
144
0
16
Kardeşim videolardaki gibiyse gerçekten harika.Çok çok teşekkür ederim.Hemen indirip deneyeceğim.Ancak merak ettiğim şey bu patch extra sistem gereksinimi istiyor mu ? Ben açıkcası Pes 6 yı beğendiğim için oynuyorum ancak bir diğer nedenide sistemimin yetersiz olması..Bilgilendirirsen sevinirim.

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
Kardeşim videolardaki gibiyse gerçekten harika.Çok çok teşekkür ederim.Hemen indirip deneyeceğim.Ancak merak ettiğim şey bu patch extra sistem gereksinimi istiyor mu ? Ben açıkcası Pes 6 yı beğendiğim için oynuyorum ancak bir diğer nedenide sistemimin yetersiz olması..Bilgilendirirsen sevinirim.

Ben bu yamayı şu an kullanıyorum. Videolardaki gördükleriniz eksik bile diyebilirim. Adamlar her detayı düşünmüş eklemişler. Şampiyonlar ligi, uefa avrupa ligi, euro2012, 2010 dünya kupası bile var.

Eğer hd çim ve stad yamalarını yüklemede abartmazsan (ben sadece bjk,fb,gs,ts stadları ekledim)
sisteme herhangi ekstra yük bindirmiyor. PES6 sistem olarak ne istiyorsa bununla beraberde aynı sistemi istiyor.

Şahsen ben çok memnun kaldım. Oyunu resmen 2006 yılından alıp 2012 yılına taşıyor bu yama.

neons41

Asistan
14 Temmuz 2011
144
0
16
O zaman harika kardeşim sana çok teşekkür ederim.Dediğin gibi yama oyunu 2012 ye taşımış.Hatta benim gözümde Pes 2012 den daha güzel duruyor.

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
Yamayı kurmakta sorun yaşayan arkadaşlar için hangi dosyaları indirmeniz gerektiği ve yamayı nasıl kuracağınızı kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle yamayı indirmek için http://www.evo-web.co.uk/forums/showthread.php?t=65502 adresini kullanınız. Herhangi bir torrent veya download sitesini değil. Çünkü yukarıdaki adres yamayı yapanların resmi adresi ve zaman zaman yamaya önemli güncelemeri ekliyorlar. En son 1 nisanda güncellme yaptılar. Bu sebepten ücretsiz bir şekilde evo web forumuna üye olup yukarıda verdiğim bağlantıyı kullanarak yamayı indirebileceğiniz linklerin olduğu konu sayfasına ulaşın.

Konu sayfasına ulaştığınızda sizi şöyle bir ekran karşılayacak. Resmi büyütün ve inceleyin. Net görebilesiniz diye sayfanın birebir ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

520zm.png

Sizi yukarıda paylaştığım gibi bir sayfa karşılayacak.

Peki bu sayfada bulunanlardan hangilerini indirmem gerekiyor ?

Download bölümünde indirmeniz gereken her dosya ayrı ayrı çoklu indirme seçenekleri altında sunulmuştur.

Siz bu linkleri kullanarak aşağıda saydığım dosyaları mutlaka indirin

0_text
e_text
0_sound
e_sound
Exe
Option file

---------------
Kitserver
Face-Hair pack
Uni (KITS)
Boot pack
Ball pack

Stadium pack (bu dosyadan sadece ihtiyacınız olan satdları indirmenizi tavsiye ederim. Yamayı boşuna şişirmeyin. İndirmeseniz bile olur)

Evet linkleri kullanarak yukarıdaki dosyaların herbirini indirdiğinizi varsayarak anlatıma devam ediyorum.

Şimdi gelelim bu dosyaları nerelere kopyalarayak yamamızı uygulayacağımıza.

indirdiğiniz dosyalardan ;

0_text
e_text
0_sound
e_sound

dosyalarını "C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6" içerisinde bulunan "dat" klasörünün içine atacaksınız.

ÖNEMLİ Dikkat Et : Yamayı test edene kadar oyununuzun orjinal dosyalarını bilgisayarınızın başka bir yerinde saklayınız. Yamayı beğenmez veya çalışmaması durumunda bu dosyaları geri yükleyerek oyunun eski haline dönersiniz.

Önce bu klasörün içerisindeki aynı isimli dosyaları başka bir yere kes yapıştır yapıp. Yamanın dosyalarını bu "dat" klasörüne taşırsanız daha az işlem yaparsınız.

Klasörün içine attınız ve klasörde şöyle bir görüntü oluştu
52276.jpg

Şimdi sıra geldi exe dosyasına;

Exe dosyasınıda "C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6" içerisine atıyoruz.

Yine oyunun orjinal exe dosyasını bu işlemden önce başka bir yere(yedek aldığınız klasöre) taşımayı unutmayın.

Mevcut görüntü şuna benzeyecek ;

522gx.jpg

Sizde Kitserver klasörü olmayabilir eğer daha önce herhangi bir yama kullanmadıysanız. Onun kurulumuna sıra gelecek.

Sıra geldi Option file dosyasına;

option file dosyasını C:\Users\XXX\Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6\save\folder1 yolunu takip ederek folder1 klasörüne kopyalayın.

Burada XXX sizin kendi kullanıcı adınız olacak. Takılmayın xxx e,

Efendim onunda görüntüsü şu oluyor;

522s5.jpg

Evet gözünüz aydın yamanın en az %60 şı bitti.

Şimdi sıra Kitserver da ;

Eğer daha önce herhangi pes oyununda kitserver kullandıysanız. Sizin için bu işlem çocuk oyuncağı. Çünkü siz zaten bu işleme aşinasınız.

Ben hiç kullanmadığınızı varsayıp en basit şekilde anlatmaya çalışacağım.

1. adım indirdiğiniz kitserver files dosyasını rar dan çıkarmak. masaüstüne çıkarın bu dosyayı.

Rar dosyasını açtığınızda kitserver klasörü adında bir klasör oluşması ve içerisinde şu dosyalar olması lazım.

5230l.jpg

Resim tüm dosyaları almadı siz takılmayın bizim için önemli olan GDB dosyası. Eğer Bu dosya çıkmazsa siz GDB isminde yeni bir klasör oluşturun.

Şimdi Kitserver ımızı doldurmaya geldi sıra;

Face-Hair pack
Uni (KITS)
Boot pack
Ball pack

Yukarıda adını verdiğim dosyaları rardan çıkarın. Herbirinin içerisinden bir klasöre ilgili dosyalar çıkacak şimdi bu dosyaları nereye atacağımıza bakalım.

Bu dosyaları kitserver klasörü içerisinde bulunan GDB klasörünün içerisindeki uygun klasörlere kopyalayacağız.

GDB klasörünü eğer siz kendiniz oluşturduysanız aşağıda resimde gördüğünüz klasörleride bu gdb klasörünün içerisine oluşturunuz.

523g8.jpg

Zaten yukarıdaki resimde dosya adlarından anlamışsınızdır ne nereye kopyalanacak.

Kısaca anlatıyorum.

Face-Hair pack : Buradan çıkan yüz dosyalarını aynen faces klasörünün içerisine. ÖNEMLİ : Eğer face-hair pack rar ını açtığınızda faces diye bir klasör içinde hazır gelmişse bu klasörün içerisi kople taşıyın. Yani gdb klasöründeki faces klasörünün içerisinde yeniden bir faces dosyası olmasın.
Aha bak resimdeki gibi olsun :)
523u0.jpg

Söylemeyi unutmuşum Çok önemli Faces- hair ın içerisinde iki dosya çıkıyor. Face olanı faces, hair olanı hairs klasörüne at.

Uni (KITS) :
Faces daki işlemlerin aynısı. Takım formalarını içerir. Bu da uni resmi;
5241q.jpg

Boot pack: Kramponlar var bunda. Aynı işleme devam herhangi farklı nane yok anlayacağın :) Boots içine at
5245n.jpg

Ball pack: Toplarımızda bunun içerisinde. Artık öğrendin nasıl yapacağını balls içerisine at :)

524bj.jpg

Eğer stadyum indirdiysen onu da stadyuma atacağını biliyorsundur. örnek benimki ben sadece türk takımlarının stadı ekledim. sende farklı olabilir.

524f9.jpg

Eğer dediklerimi sorunsuz bir şekilde yaptıysan masaüstünde hazırlanmış bir kitserver dosyan vardır.

Bu kitserver klasörünü içeriğiyle beraber C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6 içerisine atıyorsun. Son görüntü yukarıda verdiğim exe kurulumundaki resim gibi olacak. Hani orda sizde kitserver olmaya bilir demiştim ya. Son hali kitserverlı hali.

Eğer tüm işlemleri kusursuz yaptıysanız yamanızı başarıyla kurdunuz. Artık oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Oyuna başlamadan önce C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6\kitserver yolunu takip ederek kitserver klasörünün içindeki setup a çift tıklayarak kitserverı çalıştırıyorsunuz.

524tj.jpg

Install diyorsunuz. Karşınıza şu ekran çıkar ;

524w6.jpg

524x5.jpg

Artık kitserver ınız çalışıyorsur. Oyununuzu normal bir şekilde çalıştırarak oyunun keyfini çıkarın.

Oyununuz bittiği zaman tekrar aynı yolu izleyerek kitserver setup a tıklayıp remove diyerek kitserverı kapatabilirsiniz (tavsiyemdir. Zaruret değildir. Kapamasanızda çalışıyor. Eğer çalışmadığını düşünürseniz. yukarıdaki işlemleri yaparsınız.)

Evet uzunca bir vaktimi alan anlatımım burada bitti.

Son Uyarı: Yamayı kurmadan önce ilk resimde verdiğim. Sitenin ekran görütüsünde FAQ (sıkça sorulan sorular ) kısmını eğer az bir ingilizceniz varsa mutlaka okuyun. Çünkü anlatmadığım bir iki püf nokta vardır. Onunla beraber benim anlatımımı göz önünde bulundurun.

Eğer tüm bu anlatımıma rağmen hala yapamaz ve internette kitserver kurulumu ile ilgili araştırma yapmanıza rağmen bu işin altından kalkamazsanız.

Bu çabanızda samimiyseniz. Bu konu altında kitserver ın hazır halini paylaşacağım.

Ama lütfen hazıra konmak yerine kendiniz bu işin altından kalkmayı bir deneyin.

İşbu anlatım, internette çeşitli anlatımlarla kullanıcılara yardımcı olan nice gönüllü anlatım yapan kişilere bir teşekkür olarak tarafımdan hazırlanmıştır :)

stevenhasan

Öğrenci
1 Mayıs 2012
15
0
0
kardeş bu 0_text e_text e_sound vs. bunları biz bir çok partan indiriyoruz ama senin gösterdiğin resimde dat klasöründeki tek parçadan oluşuyor bu nasıl oluyor bi anlatsan bu arada paylaşım için tşkr ederim

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
kardeş bu 0_text e_text e_sound vs. bunları biz bir çok partan indiriyoruz ama senin gösterdiğin resimde dat klasöründeki tek parçadan oluşuyor bu nasıl oluyor bi anlatsan bu arada paylaşım için tşkr ederim

Hocam rardan çıkarınca tek parça oluyor o dosyalar. Tüm rar partlarını aynı klasöre indir. Sağ tıkla buraya çıkar de dosyayı çıkar. Geri kalan işlemler yukarıda var.

stevenhasan

Öğrenci
1 Mayıs 2012
15
0
0
kardeş bende oyundan atıyor ne olduğunu anlamadım herşey oldu ama oyundan atıyor, ama 0_text dosyasını oyuna yüklemdiğimde oyundan atmıyor onu yüklediğimde oyundan atıyor bi yolu yokmu bunun sorunu ne olduğunu söylersen çok srvinirim vede stadları yüklediğmde oyun çok ağırlaşıyor bunlarada çözüm bulursan süper olur

evilhuman

Öğrenci
23 Mayıs 2012
2
0
0
Arkadaşlar ben her şeyi yaptım ve sorunsuz oynuyorum. Fakat yalnızca stadyumlar olmadı. Stadlar ve stadium map.txt dosyasını indirdim ancak olmadı ne yapmam gerekli?

Şehzade~

Profesör
9 Nisan 2012
3,742
1
218
4xc3j.jpg

Sizlerde gelmiş geçmiş en iyi PES oyunun PES6 olduğunu düşünenlerdenseniz. Futbol oyunlarının oyun olduğu, simulasyon olmadığı zamanları özlüyorsanız. Arkadaşlarınızla sabahlara kadar PES atışması yaptığınız o eğlenceli anları yeniden yaşamak istiyorsanız.

O zaman sizlere ufak bir müjdem var. PES6 Phonenix Patch ile PES6 küllerinden doğuyor ve günümüzün modern oyunları PES2012 ve FIFA2012 ye kafa tutuyor.

Bu yama ile PES6 ya yeniden hayat verebilir. 2012 son transferleri ve birçok ek özellikle oyununuzla zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

Yamada Neler Var

2011-2012 Kış transferleri dahil güncel takım kadroları,
Gerçek takım ve oyuncu isimleri,
Birbirinden güzel menü müzikleri,
Takımların taraftar sloganları,
Yeni yüzler, kramponlar, stadlar, formalar,
Online oynama imkanı,
Ve daha sayamacağım bir sürü özellik. İhtiyacınız olan herşey bu yamada mevcuttur.

[video=youtube;UBe9hp4mRgI]http://www.youtube.com/watch?v=UBe9hp4mRgI[/video]

[video=youtube;ciSwoyPm3c4]http://www.youtube.com/watch?v=ciSwoyPm3c4&feature=related[/video]

Yamayı indirebileceğiniz yama yapımcılarının sitesi
http://www.evo-web.co.uk/forums/showthread.php?t=65502

Ücretsiz üyelik ister. Yukarıdaki link direk olarak yamanın linklerinin sayfasına aittir.

NOT: Bu kesinlikle bir reklam değildir. Bu yamanın yapımında kesinlikle benim hiçbir katkım yoktur. Kaynak olarak verilen siteylede kesinlikle alakam yoktur. Bu konunun açılmasındaki tek amaç PES severlerin bilgilendirilmesini sağlamaktır.

Süpersin [MENTION=254339]WebNick[/MENTION] PES6ya bak süper oldu

BarışB

Öğrenci
23 Mayıs 2012
1
0
0
arkadaşlar siteye üye olamadım rastgele soru cevaplarına ne yazcamı bilmiyorum lütfen yardım edin

stevenhasan

Öğrenci
1 Mayıs 2012
15
0
0
Arkadaşlar ben her şeyi yaptım ve sorunsuz oynuyorum. Fakat yalnızca stadyumlar olmadı. Stadlar ve stadium map.txt dosyasını indirdim ancak olmadı ne yapmam gerekli?
stadyumları kitserverden seçiyorsun yani forma seçtiğin yerden page down tuşuna basıp stadyum yazan yere gelip 0 ile stadyumları değiştiryorsun

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
kardeş bende oyundan atıyor ne olduğunu anlamadım herşey oldu ama oyundan atıyor, ama 0_text dosyasını oyuna yüklemediğimde oyundan atmıyor onu yüklediğimde oyundan atıyor bi yolu yokmu bunun sorunu ne olduğunu söylersen çok srvinirim vede stadları yüklediğmde oyun çok ağırlaşıyor bunlarada çözüm bulursan süper olur
Eğer dikkat ettiysen iki tane 0_text seçeneği var. eğer birisinde oyundan atıyorsa diğer versiyonu indirip onu denemeni tavsiye ederim. Ben ikisinide test ettim herhangi bir sorun yok ama sende neden bu sorun oldu anlayamadım. Belki kitserver ile ilgili bir problemde başgösteriyor olabilir.

Stad konusunu ilk mesajımda belirtmiştim. hd stadlar ve çimler barındırdığı için sistemi kasma olabilir demiştim. bu sebepten sadece çok istediğiniz birkaç stadı kullanın. Ama sistemim canavar gibi diyorsanız tercih yine sizin. Tavsiyem ya hiç kullanmayın stad yamasını yada birkaç favori klübünüzün stadını kullanın

senin cevabını @stevenhasan çok güzel vermiş. Eğer gamepad ile oynuyorsan takımların formalarını seçme aşamasında select tuşuna basarak stadyum seçme aşamasına gelebilirsin. Tabi bunun için kitserver açık ve kurulu olması lazım.

arkadaşlar siteye üye olamadım rastgele soru cevaplarına ne yazcamı bilmiyorum lütfen yardım edin

Rastgele sorudan kastın şu soruysa "Which version of PES came out last year?" bunun cevabı "2012"
basit bir translate işini görürdü bunun için.

stadyumları kitserverden seçiyorsun yani forma seçtiğin yerden page down tuşuna basıp stadyum yazan yere gelip 0 ile stadyumları değiştiryorsun

Teşekkür ederim benim yokluğumda arkadaşa yardımcı olmuşsun.

- - - Updated - - -

Süpersin @WebNick PES6ya bak süper oldu

Rica ederim yamayı yapan, emeği geçenler süper insanlar aslında. Ben sadece konuyu buraya taşıdım.

stevenhasan

Öğrenci
1 Mayıs 2012
15
0
0
o_text'lerin ikisinide indirdim denedim tekrar atıyor oyundan, başka bi yolu yokmu oyunu silip yeniden kursam bişi farkedermi ya da sen bi yol göster. Stad konusunda ise ağırlaştırdığı için stadları sildim, GALATASARAY'ın satdı olan Ali Sami Yen'in yanında ,OLD yazıyor TT ARENA'mı yoksa eğer oysa sadece onu kullanırım.Bu arada 0_text sorunu kitserverden ise ne yapmam lazım şimdien teşekkürler

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
o_text'lerin ikisinide indirdim denedim tekrar atıyor oyundan, başka bi yolu yokmu oyunu silip yeniden kursam bişi farkedermi ya da sen bi yol göster. Stad konusunda ise ağırlaştırdığı için stadları sildim, GALATASARAY'ın satdı olan Ali Sami Yen'in yanında ,OLD yazıyor TT ARENA'mı yoksa eğer oysa sadece onu kullanırım şimdiden teşekkürler

hocam 0_text te atması hakikaten çok ilginç. Teknik olarak sebebin bu alması mantıksız geliyor bana. Sen bence kitserver işi üzerine bir eğil istersen. exe dosyasınıda birdaha indir.

Mesela şunu bir dene kitserver açmadan oyunu bir aç bakalım. O zaman da 0_text yüzünden oyundan atacak mı?

Oyunu yeniden kurma işine gelince o iş en son çözümün olsun. Fakat daha önce başka yama kullandin mı. Veya bu yamadaki kurman gereken tüm dosyaları eksiksiz olarak kurduğuna emin misin?

stad işine gelince, old yazmasının sebebi stadın ali sami yen stadı olmasındandır. TT arena değil. stadların içinde tt arana varmı açıkçası bilmiyorum. stad text dosyasına bakmak lazım.

Stadlardan sadece kullanacaklarını al diğerlerini sil. Fuzuli yere harddiskte yer kaplamasın hemde sistemi boşa yormasın.

stevenhasan

Öğrenci
1 Mayıs 2012
15
0
0
kitserversiz kurdum yine olmadı tam maça başlarken kadrolar gösteriliyor o anda oyundan atıyor biç bir hata vermeden

WebNick

Profesör
18 Mart 2012
2,991
12
0
windows xp professional (5.1, yapı 2600)
işlemci intel pentium 4 cpu 2.80 GHz
RAM 502 mb

Vallaha hocam üzülerek söylüyorum eğer tüm işlemleri doğru yaptığınızı düşünüyorsanız size tavsiye edebileceğim tekbir çarem kaldı. O da oyunu baştan temiz bir kurulum yapıp sonra yamayı düzgün bir şekilde kurmanız.

Sisteminizi sordum çünkü Win7 deseydiniz uyumluluk modunu kullanın diyecektim. Ama XP kullanıyormuşsunuz bu çözümde suya düştü haliyle.