Pes 2014'ü beğendiniz mi? Görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
gnX83.jpg

Bugün oynadım. Tam bi Pesciyim, onu söyliyeyim.

Ancak gördüğüm karşısında şok bile oldum diyebilirim.

Menü tamamen değişmiş, abidik gubidik, renkli renkli menü, oyun planı menüsü ilkokul renkleriyle bezenmiş.

Sanki maçı fareyle oynuyoruz, her yerde fare imleci.

Oynanış tamamen değişmiş. Tamam zamanla alışır ancak Pes değil, bildiğin Fifa tadı veriyor.

Şuta bastıktan 2 saniye sonra topa vuruyor. Yani kaleciyle karşı karşıya gol atmak çok zor. Bildiğin saçmalık.

Duran toplarda yönlendirici çıkıyor. Nerde kaldı gerçekçilik?

Animasyonlar ve görsel grafik daha iyi ancak menüler berbat.

Oyunun normal hızı çok yavaş, en üst seviye hızı ise çok hızlı. Tutturamamışlar, Pes 2013'de en hızlısı idealdi.

Uzun lafın Pesisi: gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Sizin görüşünüz nedir?

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Fifa tadı verdiğini videolardan anlamıştım bugün indiricem yarın deniycem eğer ki fifa gibiyse ki oyuncuların top kontrolleri vs. çok kötüydü videolarda eski pes tadı olmayacak gibi duruyor hadi hayırlısı.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Fıfa gıbı demek fıfaya hakerettır. Fıfa14 oynayında futbol sımulasyonu nasıl olur görun.
Full surum pes14 yukledım oynadım bedavada konusmuyorum, pes tarıhındekı en kotu oyun olacak acıkara.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu ne ya deyilecek kadar kötü. Fifa yiye önde ve bu sefer tam gaz önde

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Hadi oynaış değişti anladım da bütün yıl yeni motor dediler fox engine dediler Metal Gear Solid dediler videolar bilmem neler arkadaş grafikler bile bildiğin kötü, ya çok parlak ya çok soluk rengarenk patlıyor fifa11 her türlü bundan daha iyi görünüyor.
Pes azalarak bitti şükür..

En yüksek ayarlarda garafiklere bakıyorum futbolcular çim saha herşey sanki plastik gibi. Menüler felaket sanki paintte yapılmış ikinci sınıf web siteleri gibi, ayrıca sistemde rahat oynuyor ama sebepsiz anlık takılıyor tekliyor sanki, beta oyun gibi.

2Jkg1Od.jpg

53EGHQ7.jpg

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Benim en erken ay sonu gibi deneme şansım olacak..
Bu aralar hep iş seyehatindeyim.
Ama bu sefer nedense bütün platformlarda olumsuz yorumlara sıkça rastlıyorum.
Bu da açıkçası oyuna olan ilgimi azaltıyor.

Olmazsa Fifa 2014 deneriz artık napalım. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kendimi zorlamama rağmen dayanılacak gibi değil, grafikler berbat, atmosfer yine sönük, trübünler 80 bin kişi yine aynı anda oturup aynı anda kalkıyorlar robota bağlamaya devam, elindeki tek kozu oyuncu yüzleri bile eskisi gibi değil, oynanışa ne yapmak istemişler anlayamadım çünkü ne yaparsan yap oynanmıyor zevki bırak cileden çıkarıyor insanı. Kanattan al ronaldoyu koş basitliğiyle dalga geçerdim ama en azından ondan zevk alanlar vardı bu kelimelerle anlatılacak gibi değil şut yok pas yok top kapma yok pres yok sıfır zevk.
Yama ekleriz oynarız diyenler şimdi oynasınlar hadi :) derdiniz illa pes oynamaksa indirin yamalı pes6 oynayın en azından oyunun bi karakteri vardı. Acele etmiş konami bu oyun beta resmen 2-3 sene oyun çıkartmayıp geliştirselerdi kimsenin sesi çıkmazdı.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Pes 13 ü değiştirmeden pes 14 diye satsalar bundan daha iyiydi. Grafikler ne öyle ?

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yapmayın. Oyun harika olmuş. Bende denedim. İlk başta biraz farklı geldi. Oyun kastı biraz. Sonra çözünürlüğü düşürüp tam ekran oynadım. Tadı damağımda kaldı. Oyunun ayarlarını değiştirin. Birde öyle deneyin. Grafik çok kuvvetli olduğu için PC zorluyor.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Grfiği düşürünce oyundan tad alanı da ilk kez görüyorum.

Pes 2013'ün grafiklerini biraz geliştirip, stad, zemin, atmosfer, seyirciye biraz makyaj.. .

Oldu bitti gitti. Her sene çok az değişirdi, bu sene harbiden kökten değişmiş.

Herşeyi geçtim, arkadaşında dediği gibi: paintle yapılmış menüleri bana kimse beğendiremez.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Pes 2014 te yeni Fox Oyun motoru kullanıldı ve Havok fizik motoruyla desteklendi. Bu durum pes serisinde köklü bir değişime gittiğini gösterir. Ancak bu değişim ne yazık ki 1 yıla (pes 2013 - pes 2014) arasında tam anlamıyla yapılabilecek bir değişim olmadığı aşikar. Bu değişimden dolayı grafikte, atmosferde, animasyonlarda, oynanış ve hemen hemen her türlü durumun tamamen değiştiğini gösterir.
Konami samimi olarak açıklama yapmıştı, pes 2014 ün geçiş sürümü saydıklarını ve var olacak hatalar ile eksikliklerin pes 2015 te olmayacağını duyurmuştu. Eh madem durum bu o zaman biraz anlayış ve sabır göstermek gerekir diye düşünüyorum. :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
oyuncuların modellemesi berbat.
saha tribün her şey daha geriye gitmiş.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Full grafıkte kasmadan oynuyorum ve tek kelımeyle berbat grafiği düşürünce herşey değişecek öylemi? :) Fantaziye gerek yok fıfa14 çıkana kadar fifa14 demo+takım stad yaması mükemmel

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bugün 800 MB dlc yayınlanacak. Yüzler ile ilgili.... Ayrıca oyun içine resim ile yüz ekleme gelecekmiş...

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Oyun mu bu ya :D 2000'li yıllarda playstation 1'de oynadığım oyunlar gibi koyu yeşil bir saha var. :D

Bu arada maksimum çözünürlük 720p mi alıyor ya da ben mi ayarlarında üstünü göremedim. Önce bilgisayarımın tam çözünürlüğüne göre ayarlayıp oyuna girdim. Ardından oyundan çıkınca ayarlara tekrar girdiğimde maksimum 720p olduğunu gördüm. Sanırım 2013'e göre tek artısı maç anlatımında ingilizce dışında dilleri barındırıyor olması.

Bir de biriniz istatistikler bölümünün nerede olduğunu söyleyebilir mi? Her açtığımda veri paketi var diye nerede bu veri paketi?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Oyun mu bu ya :D 2000'li yıllarda playstation 1'de oynadığım oyunlar gibi koyu yeşil bir saha var. :D

Bu arada maksimum çözünürlük 720p mi alıyor ya da ben mi ayarlarında üstünü göremedim. Önce bilgisayarımın tam çözünürlüğüne göre ayarlayıp oyuna girdim. Ardından oyundan çıkınca ayarlara tekrar girdiğimde maksimum 720p olduğunu gördüm. Sanırım 2013'e göre tek artısı maç anlatımında ingilizce dışında dilleri barındırıyor olması.

Bir de biriniz istatistikler bölümünün nerede olduğunu söyleyebilir mi? Her açtığımda veri paketi var diye nerede bu veri paketi?

Yok, yani var. :) Ben 1080p de oynadım.

Veri paketi Ayarlar'da, anamenüde sol alt köşede. Çıkış yaptığın yerin üstünde. Veri paketi de orada.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
tam sürüm çıkmış bugün yarın indirip yazarım

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
5 gb indirdim yükledim oyuna girdim direk çıkıp sildim pes>fifa ama pes14<fifa14
birde o kötü oyunu 1920X1080 oynadım ateriden farkı yok

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Tam bi hayal kırıklığı :glare: hiç bi halta benzememiş

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bi zevkimiz vardı geceleri onuda hiç ettiler. Son 2 oyundur key alıp oynardım bir sene paşalar gibi, bu oyun key bile almadım o derece rezil etmişler oyunu. Fifada sevmiyorum, ne yapsak ?

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
arkDşlR PES 2014 RESMEN çıktımı ? demo dan mı bahsedıyosunuz indirebilirmiyim :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ben beğenmedim, oyunu açınca bi olmamışlık havası var , fifa bu sene bomba gibi geliyor, artık onu oynarız

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
PES, hayal kırıklığı uğrattı bana. Grafik berbat fifa 2007 gibi, Oyuncu kontrolü 0 oyuncuyu kontrol etmek çok zor. Takım dizilişinde ki fare imleci çok yavaş, Şutlar berbat, köşe vuruşları berbat, serbest vuruşlar berbat... Kısacası oyun tamamen berbat. Fifa'yı bekliyorum hayal kırıklığı olmazsa onda da onu oynayacağım. :)

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
tam anlamıyla rezalet.
para verip almadığım için mutluyum zaten pc dende kaldıracağım.
oyun çok yavaş depar atınca oyuncular yürüyen merdivende koşuyormuş gibi rezalet.
fifa ta gamepad ayarını yapabilirsem artık fifa yoksa pes13 e devam

timarzaos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PES 2014 te resmen hiçbir geliştirme yapılmamış gibi. zaten yapımcıları diyordu. asıl değişim bir sonraki sene diye. bu seneyi resmen es geçmişler.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
tam anlamıyla rezalet.
para verip almadığım için mutluyum zaten pc dende kaldıracağım.
oyun çok yavaş depar atınca oyuncular yürüyen merdivende koşuyormuş gibi rezalet.
fifa ta gamepad ayarını yapabilirsem artık fifa yoksa pes13 e devam

Gamepad ayarları çok kolay FIFA'da. Google'den resimli anlatım diye arattırırsanız, bir sürü konu ve gamepad dosyaları çıkar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyun guzel falan demeyin.. ben boyle bir fiyasko gormedim
adamlar sanki bi geceye alel acele oyunu yazip satmaya baslamislar pes 2013un yanina bile yaklasamaz....