Penguen'den Başbakan'a Hakaret Gibi Kapak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

recepivedick

Asistan
8 Haziran 2009
110
0
0
25k7mec.jpg

:mad:

TazzzY

Dekan
Emektar
12 Kasım 2008
7,353
275
263
Hiç komik olmamış Beceremiyorlar Siyaset ile karikatür yapmayı ama her hafta başbakanın bir yönüne göndermede bulunuyorlar

TazzzY

Dekan
Emektar
12 Kasım 2008
7,353
275
263
kapaktan çözdün hemen dergiyi
içeriğine baktın mı hiç ?

Yoo hiç alma fırsatım olmadı çünkü her hafta kapağı buraya koyuyorlar hepte aynı hakaretler onun için misyonunu bildiğim için okumuyorum ama Genellikle internette en sevdiğim karikatirist yiğit özgür :sleep:

MeLankoLia

Profesör
5 Aralık 2008
2,220
1
0
Linux'un simgesi olan penguen'i isim ve logo olarak kullandığı için bu dergiyi şiddetle kınıyorum.
penguenleri kirletmeyin bari: "haftalık siyaset dergisi"

BaRY

Profesör
27 Aralık 2007
1,635
12
218
Tayyip Erdoğanın ağzından öyle bir laf duysam hiç şaşırmam, ayrıca kapak güzel olmuş.Tayyip Erdoğan başbakanlığın sokak ağzıyla konuşulan bir makam olmadığını öğrenmesi lazım, gerçi 7 senedir bir çabası yok.

by_erdal21

Asistan
28 Eylül 2007
236
0
0
Ne hakaretinden bahsediyorsunuz.Çok komik bence.Herkesimle kavga ediyor,doğru tesbit.İslamcılar hoşgörülü,iyi huylu insanlar olarak biliniyordu genelde.Refah Partisinden bu yana bunu hissemedik nedense.
Yalnız karikatür çok eski.

Not:Ben 2 defa mesaj yazmadım.Nasıl oldu bilemiyorum.Mesajın gönderdiğimde işlem çok uzun sürmüştü sonuç bu oldu.Nasıl silineceğini bilmediğimden bu notu yazıyorum.

serpinti

Öğrenci
18 Haziran 2009
56
0
0
kavga mevzusu çıkaranlar iiçinde yapsalar ya
istiyolarki kimse sesini çıkarmasın kuyrugu sıkıştırıp gitsin az bi sesiini çıkaran oldumuda
yafta hazır
külhan beyi kavgacı kasımpaşaalı
çıkarsın sesini susmasın inadına konuşsun doğru bildiğinden inandıklarından vazgecmesin bunu yaparkende sadece kendini değil milletni düşünsün sonuna kadar oyda veririm destekte

by_erdal21

Asistan
28 Eylül 2007
236
0
0
Aynı kişiden mi bahsediyoruz.Hani adamın birine lan,ananı da al git diyen,işini yapan adama bak şimdi küfrettireceksin diyen kişiden mi bahsediyoruz.

Yukarıdaki lan ve ananı kelimelerinden dolayı forumdan atılmayız umarım.Nede olsa sade vatandaşım,badem bıyığım yok.

omegama

Asistan
22 Aralık 2008
129
0
16
Tayyip Erdoğanın ağzından öyle bir laf duysam hiç şaşırmam, ayrıca kapak güzel olmuş.Tayyip Erdoğan başbakanlığın sokak ağzıyla konuşulan bir makam olmadığını öğrenmesi lazım, gerçi 7 senedir bir çabası yok.

tayyip, halkına hakaret edince delikanlı yağız başbakan oluyor;çizerler bunu diline dolayınca da hakaret oluyor... başbakana hakaret nasıl olurmuş öğrenmek isteyen, her ayın son haftası bir evin kapısını çalıp evin kadınının halini hatrını sorsun...

Jerusalem

Profesör
21 Haziran 2007
2,192
5
0
Selçuk Erdem, giydirmiş gene. Evet evet tam olarak giydirmekden söz ediyorum bu adamların da işi o zaten.

zootechnist

Doçent
29 Mayıs 2009
837
22
18
Mizah, zeka ve kültür seviyesiyle alakalı bir olgu.Karikatür'ün komik olup olmaması kişinin siyasi görüşüne göre değişir.

Tayyip Erdoğan'ı 1993'ten beri tanıyorum ve severim.Ama ben başbakan olsaydım yapılanları kaale almazdım.

Çünkü seviye olarak çok düşük ve Başbakan dava açılarak farkında olmadan çizerlerin ekmeğine yağ sürüyor.Dava açılmasa 5-10 bin kişiye ulaşacak içerik dava sayesinde milyonlar tarafından biliniyor.

Mizah ince bir zekanın ürünü olduğu zaman hoşuma gider.Ancak hangi görüşte olursa olsun (sağ-sol) mesele belaltına kaydığında ve alakasız yerlere gittiğinde (başbakanın ailesi gibi) artık fikir özgürlüğünü aşıp kişisel haklara saldırı konumuna geliyor.

Bu karikatüre gelince bana komik gelmedi.Ama gülen gülebilir.Ona da itirazım yok.

Sadece daha zekice birşeyler yapılırsa kaale almaya değer bulabilirim.

Bu arada pengueni daha önce çok okudum.

penguin

Profesör
11 Haziran 2009
3,494
201
243
Benim bildiğim mizah zaten bir eleştiridir. İktidara karşı, otoriteye karşı yapılan bir eleştiri. Dolayısıyla mizah demokrasi de ve ifade özgürlüğünde ulaşılan noktayı saptama da bir kriterdir. Siyaset yapıpta herkesten memnun olmasını beklemek, herkesten şakşakçılık yapmasını beklemekte zaten doğal değildir.

7.43

Dekan
11 Haziran 2008
8,969
332
263
Gerçekten güzel karikatür. Ben taraf tutmam. Hepsi aynı yolun yolcusu sonuçta.
Ayrıca karikatürü foruma ekleyen arkadaşın görüşünü anlamadım ben.
Konunun başlığı bu:

Penguen'den Başbakan'a Hakaret Gibi Kapak

Karikatürün altında bu var: :mad:

Yorumda bunun gibi mesajlar var:

Mizahtan anlasanız şaşarım zaten.

Nedir buradaki anafikir?

TazzzY

Dekan
Emektar
12 Kasım 2008
7,353
275
263
Ne hakaretinden bahsediyorsunuz.Çok komik bence.Herkesimle kavga ediyor,doğru tesbit.İslamcılar hoşgörülü,iyi huylu insanlar olarak biliniyordu genelde.Refah Partisinden bu yana bunu hissemedik nedense.
Yalnız karikatür çok eski.

Bazı insanlara hoşgörülü davranmıcaksın Refahcılar hoşgörülü olduğu için kapattılar ya herşeye boyun eğersen yok olmayada mahkumsun

Başbakanın dediği gibi Uysal koyun diyilim :blush:

Rapchy

Rektör
Emektar
3 Ağustos 2008
10,758
119
243
Siyasetle hiç işim olmaz ama bunun espri neresinde ? Ben hakaretten başka bişey göremiyorum.Koskoca derginin espri anlayışı bu kadar mı yani

bykonfizik

Asistan
16 Nisan 2008
297
3
0
dava konusu tamamen meydanın boş olmadığına yönelik olduğunu düşünmekteyim : ) kaldıki simge olarak tazminatta alındı alınan derginin zoruna gitmiş olcakki başbakanın bir büyüklük yapıp parayı yardım olarak göndermesini istemişlerdi diye hatırlıyorum.

ayrıca kapakta gayet normal birşey..dozu kaçmış kaçmamış bu tamamen şahsi düşüncelerdir çizene göre gayet normaldir okuyana göre değildir...bunlar olağan şeyler illa muhalefet olacak kimse kimseyi beğenmek zorunda değil zira peygamer efendimiz (sav) zamanındada mucizelere şait olup inanmıyanlar vardı bunu zamana vuracak olursak imf veya daha ünlü üst kademe yöneticeleri bas bas bağırıyor türkiyenin önü açık diye ama insanlara zorla ak'ı kara olarak gösteremeye çalışıyorlar inanıp inanmamak senin elinde kimse heybeye oy vermez ak partiye demekki hizmet varki veriliyor..

setcom_2000

Asistan
30 Ekim 2007
164
0
0
Yoo hiç alma fırsatım olmadı çünkü her hafta kapağı buraya koyuyorlar hepte aynı hakaretler onun için misyonunu bildiğim için okumuyorum ama Genellikle internette en sevdiğim karikatirist yiğit özgür :sleep:

önyargınızdan sıyrıldığınız vakit gerçekleri siz de fark edeceksiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...