Peki SDN'nin Yaptuğı Doğru mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne güzel işte ayet var
"külli nefsin zaikatül meft"

başka rap şarkılar gibi küfür içermiyo en azından

gerçi şarkının tam türkçesini bilmiyorum ama

Bak işte uyuşmuyor Bu şekilde demen haksızlık Oluyor yani Senin kitabın bak senin diyorum ki sen bana senin olduğu kadar benim de kitabım deme diye Senin kitabının ayteleri Bir rap şarkısında olamaz yani İnsanlar Ayet sözleri ile Tempo tutamaz , Kafa sallayamaz,yada ritim yapamaz yani bu örf adet yada yaşam tarzı değildir.Yapılamaz Bu bu şekilde dir.O yüzden senin bu olaya olumlu bakman Buradaki Çoğu insandan Tepki almana neden olur arkadaşım ? Ben bilmediğini fazederek anlattım ;)

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kuran-i Kerim Allah'ın sözleridir , kitabıdır .. Şiir veya şarkı sözü değidir .. Şarkı , Türkü şeklinde okunamaz .. Bunu yapanları Allah'a havale etmekten başka diyebileceğim sözüm yoktur ...

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
solid_08 adlı kullanıcı Sony i uyarmış
chatliam adlı kullanıcı SDN i uyarmış

Kopya çekmişsin gibi. Başlattığın konunun içeriği ;şarkıyı yayınlaması uygun mudur. Sonra konunun tartışılması uygunmudur.

Şarkının sözleri çok kötü olduğu, senin tepkinden belli oluyor. Sdn nin yaptığı bilgilendirmek. Eğer bilgilenmeseydik haberimiz olmayacak. Haberimiz olmadığı gibi tepki verilebileceğini ve büyük firmalarında bunu dikkate alabileceğini bilemeyecektik.

Sizce Sony doğru olanı mı yaptı?

StryKer: Helal olsun. İnanca saygılı olmaları hoşuma gitti...
Elbruz46: hareketleri takdire şayandır...
altius : aynen katılıyorum...
OkN : Her ne olursa olsun ister inansınlar ister inanmasınlar saygı göstermek gerekir sony tebrik ederim.

Sadece Sony i sorguluyoor !!

Not: chatliam tekrar mesaj yazma lütfen bir önceki konuyu editle.

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
solid_08 adlı kullanıcı Sony i uyarmış
chatliam adlı kullanıcı SDN i uyarmış

Kopya çekmişsin gibi. Başlattığın konunun içeriği ;şarkıyı yayınlaması uygun mudur. Sonra konunun tartışılması uygunmudur.

Şarkının sözleri çok kötü olduğu, senin tepkinden belli oluyor. Sdn nin yaptığı bilgilendirmek. Eğer bilgilenmeseydik haberimiz olmayacak. Haberimiz olmadığı gibi tepki verilebileceğini ve büyük firmalarında bunu dikkate alabileceğini bilemeyecektik.

Sadece Sony i sorguluyoor !!

Not: chatliam tekrar mesaj yazma lütfen bir önceki konuyu editle.

kopya çekmedim
Alıntı yaparak soru sordum
Zaten alıntı yaptığımıda verdiğim linkte gösterdim yani Gerçek Soru aslında Bu dedim :)

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bakın arkadaşlar size farklı bir bakış açısı ile sunacağım

A kişisi şarkı yapıyor sonuç : tutmuyor
B kişisi şarkı yapıyor sonuç : yine tutmuyor
Sonra A kişisi diyor ki Dur Şu şarkıların içinde biraz dini sömüreyim
Sonuç : Şarkı tutuyor ve dineniyor
Neden : Yapılan Reklam
Ön Söz : Reklamın iyisi kötüsü olmaz
Yorum : Arkadaşlar Adamın amacı ilgi görmek Ne şekilde olursa olsun
Örnek : Hande ataizinin amacı ne idi Şöhret olmak Ve ne şekilde ulaştığını hepimiz biliyoruz Aynı şey Şimdi herkez hande ataizini tanıyor değil mi Hatta aramız da oyunculuğunu sevende var ama onun geçmişte .............. Herkez biliyor bilmeyener araştırsın burası değil yeri Umarım soruum anlaşılmıtır şimdi...Tşkler

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu tür konulara bu kadar duyarlı bir ülkede reklamı yapılan rezaleti kimse bayıla bayıla dinlemez.Eğer SDN reklam yapsa bu SDN ye + değil - kazandırır.Hatta 0 a kadar düşürür.
SDN ye bunu koyan kişinin reklam amaçla değil.Haber amaçla koynuğuna adım gibi eminim.Bu tür sitelerin amacıda budur.
Bu rezilliği reklam için koyacak kadar aptal bir SDN yöneticiside yok :icon_-1:

Konu burda sonlandırılısa iyi olur.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
alinin karnı acıktı diye reklam vardı,
bizde chatliam'ın canı sıkıldıııııııııııııııııııııııııııııııııı diye bağıralım, ortalığı karıştıracak konu açılsın.Ne acayip adamlarsınız, isteyen dinler isteyen dinlemez, bu ülkede demokrasi var.En azından ayeti aslını bozmadan koymuşlar, akşam radyonun birinde, "padişahım günahımı affet, cehennemde....." diye abzürd bir şarkı vardı, ülkemizde insanlar ilahlaştırılıyor.İlk önce kendi kapımızın önünü süpürmeliyiz.

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kadınları boşadığınız ve onlar da bekleme sürelerini bitirdikleri zaman, ya onları iyilikle tutun yahut iyilikle bırakın. Haklarına tecavüz edip zarar vermek için onları tutmayın. Bunu kim yaparsa kendine zulmetmiş olur. Sakın Allah’ın âyetlerini eğlenceye almayın. Allah’ın üzerinizdeki nimetini, size öğüt vermek için indirdiği Kitab’ı ve hikmeti hatırlayın. Allah’a karşı gelmekten sakının ve bilin ki Allah her şeyi hakkıyla bilendir. (Bakara Süresi 231. Ayet )

Bunu neden yazıyorum.. Bazı arkadaşlar oldukça hafife almış ve "ne olacak ki" "bir sakınca görmüyorum" "gereksiz tartışma" gibi ucuz ifadeler sarfetmiş..

Hemen her halt tartışma konusu olmuşken birilerinin ayetle dalga geçip geçmediğini tartışma konusu yapması neden gereksiz veya anormal olsun ki?

- - - - - - - - - -

SDN'yi suçlayacak birşey göremiyorum.. Bilgilendirme amaçlıdır diye düşünüyorum.. Amaç gerçekten dalga geçmek ise ( ki aksi bir durum söz konusu ) inanmayanın yaptığı normal.. Ya Müslümanlar?

Yorum yaparken hangi konuda yaptığımızın farkında olalım..

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
gereksiz bir tartışma ortamı meydana getirdiniz. haberde şarkıyı dinleyin falan yazıyor mu ?

sadece haber bu abartmayın.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Chatliam Daha şarkının bile ne oldugunu anlamamıssın bi Pop demişsin bi rap demişsin kim ne amaçla yazmış bence bi bakmak lazım, Belkide adam kendince ilahi niteliğinde yazdıgı o parçada insanlara Allah'ı tanıtma çabasında , Belki sony o oyunu şarkı ile birlikte yayınlasaydı ve bir gün bi insan o oyunu oynarken o şarkıyı duyup ya ne kadar güzel sözler ben bunu bi araştırayım deyip vs. vs. müslüman olsaydı?Allah'ın kime nerde ve ne zaman hidayet nasip edecegini bilemeyiz. Yabancılar o sözlerin zaten Allah'a ait oldugunu biilmiyorlarki ön yargıyla yaklaşsınlar.
Tabi sen o sözleri duydugunda (tabi burda o sözlerin ayet oldugu yazılı olmasaydı duydugunda anlardın yada anlamazdın bilmiyorum) kendi kendine ne kötü bi durum resmen dalga geçmişler kuranla popmudur rock mıdır rep midir belli değil fesuphanallah diyip oyunun sesini kapatır oynarsın ve arkadaşlarınada tavsiye edersin ya oyunun o bölümündeki şarkı iyi değil dinlememenizi öneririm dersin olur biter.

Ama bence de sony ( kasıtlı yada kasıtsız, menfaatli yada menfaatsiz) dogru olanı yapmış.

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Chatliam Daha şarkının bile ne oldugunu anlamamıssın bi Pop demişsin bi rap demişsin kim ne amaçla yazmış bence bi bakmak lazım, Belkide adam kendince ilahi niteliğinde yazdıgı o parçada insanlara Allah'ı tanıtma çabasında , Belki sony o oyunu şarkı ile birlikte yayınlasaydı ve bir gün bi insan o oyunu oynarken o şarkıyı duyup ya ne kadar güzel sözler ben bunu bi araştırayım deyip vs. vs. müslüman olsaydı?Allah'ın kime nerde ve ne zaman hidayet nasip edecegini bilemeyiz. Yabancılar o sözlerin zaten Allah'a ait oldugunu biilmiyorlarki ön yargıyla yaklaşsınlar.
Tabi sen o sözleri duydugunda (tabi burda o sözlerin ayet oldugu yazılı olmasaydı duydugunda anlardın yada anlamazdın bilmiyorum) kendi kendine ne kötü bi durum resmen dalga geçmişler kuranla popmudur rock mıdır rep midir belli değil fesuphanallah diyip oyunun sesini kapatır oynarsın ve arkadaşlarınada tavsiye edersin ya oyunun o bölümündeki şarkı iyi değil dinlememenizi öneririm dersin olur biter.

Ama bence de sony ( kasıtlı yada kasıtsız, menfaatli yada menfaatsiz) dogru olanı yapmış.

Öncelikle yazın bütünü ile iftira ve kıskançlık kokuyor benim adıma konuşmuşsun ve demediğim şeykeri şöylemişsin arkadaşım yok arkadaşım anlamaz sın burada soylenmese bu şarkıyı dinlediğim de bir defa olsa anlardım TR dilim kadar ing dilim de iyidir yeter li mi ?

Bir de saçma konu diyenlere yuhhh diyorum Saçma olan konularaıda örnek vermek istemiyorum ?

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Şu an Anasayfada Haber olan Kuran ayetleri Pop şarkısı olmus diye verilen Haber de Sony Firması Şarkıyı Dinlenmemesi için Rutuşlarken SDN Neden Ayetle Dalga geçen Şarkının linkini verip Reklam yapıyor Anlamadım Ve Sizce Sony yaptığı Doğru mu ? Diye tartışmalı Soru Soruyor..Yani Altarnatif Var mı ? Ki Hiç Bir şekilde Doğru Değil Bu bakış Açısı ve Kendi düşüncesi Herkezin tarzında Bir Cevap bile verilmez

Sizce SDN 'nin Yaptığı doğru mu ?

Kaynak: SDN

http://img378.imageshack.us

Konunun muhatabı olarak yanıt vereyim:

1 - Haberde Sony şarkıyı dinlenmemesi için değil, İslam aleminden tepki çekmemesi için rötuşluyor.

2 - "Ayetle dalga geçen şarkı" diye bir şey yok, dalga denizde olur.

3 - Senin hesabına göre işimi yapacak olsam, sen o şarkının linki görecek sayfayı açınca ben zaten bana kazandırdığın parayı yemiş oluyorum. Ne bu şarkıdan bir albüm çıkarmayı planlıyorum, ne de dosyanın barındığı site bana ait. O linke tıklamışsın, tıklamamışsın, favorilerine eklemişsin, engellemişsin, bana veya SDN'ye zerre etkisi yok. O linki koyduk ki "yahu prim yapmak için amma abartıyorsunuz bazı şeyleri" denmesin, herkes orijinalini görsün. Bize haberciliği böyle öğrettiler.

4 - Sen cevap vermemeyi seçersin, konu hakkında yorum yapılmamasını istersin o ayrı. Ama SDN'de herkes aynı fikri savunup aynı şeyi söylese, burası teknoloji değil taraftar sitesi olurdu. Bir bayrak belirler, aynı fikirler için tezahürat yapar, arada bir briç partileri, nargile buluşmaları düzenlerdik. Ama gel gör ki, ilgili konuya göz attığında görebileceğin üzere, SDN farklı fikirlerin bulunduğu kozmopolit bir ortam. Biz iyi veya kötüyü kulaktan dolma kabullenmek yerine, masaya yatırıp enine boyuna düşünerek karar almayı seviyoruz, bunu sevenlere de böyle bir ortam sunuyoruz.

Rahatsız oluyorsan, ilgili konuya girmemek tamamen senin inisiyatifindedir. Konuyla ilgili başka sıkıntın, eleştirin varsa burada açıklayabilirsin, çözüm bulmaktan kıvanç duyarım.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle yazın bütünü ile iftira ve kıskançlık kokuyor benim adıma konuşmuşsun ve demediğim şeykeri şöylemişsin arkadaşım yok arkadaşım anlamaz sın burada soylenmese bu şarkıyı dinlediğim de bir defa olsa anlardım TR dilim kadar ing dilim de iyidir yeter li mi ?

Bir de saçma konu diyenlere yuhhh diyorum Saçma olan konularaıda örnek vermek istemiyorum ?

Dostum
1. neyi kıskancam onu anlamadım
2. ne tür bi iftira onu hiç anlamadım
3. senin adına konuşmadım kesinlikle senin yazdıkların dan alıntı yaptım
4. ing degil o şarkı zaten ing nerden çıkardınki ben arapça "كل نفس ذائقة الموت" kısmını duydugunda anlıcakmıydın ondan süpheliyim dedim
5. bunlar bi çelişkimidir :)

Not: Ya bi işine git be kardeşim ben sana ne iftira atcam neyini kıskancam zuahahha

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Yıldızlarda kayar.. Durmaz yerinde...

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Neden böyle gereksiz bir konu açtın . Ayet le dalga falan da geçilmiyor.

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Olayı niye uzatıyorsunuz? Kimse cevap yazmasın. Alengirli yetkili olarak konuşmuş. chatliam arkadaşımızın da hala bir sorusu, derdi varsa Alengirli'nin bahsettiği gibi gelir burada söyler. Biz karışmayalım. :)

mavisakal_79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yanılmıyorsam eğer, konu anasayfadan kaldırıldı. 2. kez çuvalladık ey halkım demekten çekindiler herhalde.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yanılmıyorsam eğer, konu anasayfadan kaldırıldı. 2. kez çuvalladık ey halkım demekten çekindiler herhalde.
Sen ciklettenmi cıktın ya :) Eğer bi ciklet istersen tıkla
sony-nin-kuran-hassasiyeti-6488.html
:)

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Konunun muhatabı olarak yanıt vereyim:

1 - Haberde Sony şarkıyı dinlenmemesi için değil, İslam aleminden tepki çekmemesi için rötuşluyor.

2 - "Ayetle dalga geçen şarkı" diye bir şey yok, dalga denizde olur.

3 - Senin hesabına göre işimi yapacak olsam, sen o şarkının linki görecek sayfayı açınca ben zaten bana kazandırdığın parayı yemiş oluyorum. Ne bu şarkıdan bir albüm çıkarmayı planlıyorum, ne de dosyanın barındığı site bana ait. O linke tıklamışsın, tıklamamışsın, favorilerine eklemişsin, engellemişsin, bana veya SDN'ye zerre etkisi yok. O linki koyduk ki "yahu prim yapmak için amma abartıyorsunuz bazı şeyleri" denmesin, herkes orijinalini görsün. Bize haberciliği böyle öğrettiler.

4 - Sen cevap vermemeyi seçersin, konu hakkında yorum yapılmamasını istersin o ayrı. Ama SDN'de herkes aynı fikri savunup aynı şeyi söylese, burası teknoloji değil taraftar sitesi olurdu. Bir bayrak belirler, aynı fikirler için tezahürat yapar, arada bir briç partileri, nargile buluşmaları düzenlerdik. Ama gel gör ki, ilgili konuya göz attığında görebileceğin üzere, SDN farklı fikirlerin bulunduğu kozmopolit bir ortam. Biz iyi veya kötüyü kulaktan dolma kabullenmek yerine, masaya yatırıp enine boyuna düşünerek karar almayı seviyoruz, bunu sevenlere de böyle bir ortam sunuyoruz.

Rahatsız oluyorsan, ilgili konuya girmemek tamamen senin inisiyatifindedir. Konuyla ilgili başka sıkıntın, eleştirin varsa burada açıklayabilirsin, çözüm bulmaktan kıvanç duyarım.

Yazın güzel ama yine benim fikrimce tartıştığımız konu ile biraz uzak yani evet dediğin gibi Burası güzel bir forum Ve farklı insanlar var Bende zaten o şarkının yayınlanmasından para kazandığınızı ima etmedim

Bir de Şu Dalga denizde olur espirisi Ne bilim ilginç oldu :) :) :):)

Yine de Düzeyli yazın için Tşk ler İnsanlar Hep iyi eleştiri değil Bazen kötü eleştiriyede katlanması ve düzgünce cevap vermesine çok iyi örnek teşkil ettin..Tebrikler

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum
1. neyi kıskancam onu anlamadım
2. ne tür bi iftira onu hiç anlamadım
3. senin adına konuşmadım kesinlikle senin yazdıkların dan alıntı yaptım
4. ing degil o şarkı zaten ing nerden çıkardınki ben arapça "كل نفس ذائقة الموت" kısmını duydugunda anlıcakmıydın ondan süpheliyim dedim
5. bunlar bi çelişkimidir :)

Not: Ya bi işine git be kardeşim ben sana ne iftira atcam neyini kıskancam zuahahha

Uslubun süper Tebrikler ??? Sokakta konuşulan ağızlar yakışır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...