Yardım Pcm kapanıyor masaüstü

Bu konuyu okuyanlar

ilkermurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar herkese bundan bir gün önce işlemcinin termal macunu değiştirdim pc kapanma sorunum yüzünden önerilen üzerine ama hala kapanmaya devam ediyor sadece lol oynuyorum bilgisayarımdan ve oyun içinde işlemci sıcağına baktığımda %60 -70 civarı gözüküyor pcm kapanınca arkadasından güç kablosunu çıkarıp takıyorum ve öyle açılıyor sadecs ve açtığımda sıcaklık düşük görünüyor işlemcim ölmüş müdür... Artık oynayabilmek istiyorum oyun lütfen yardım edin

BLCOnur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
CMOS Clear yapabilir misin
ya güç kaynağınla alakalı yada anakartın parametresiyle bi ihtimal anakartı sıfırlamayla çözebilirsin . Farklı bi psu ile denemeni tavsiye ederim gücü kesiyor çünki direk olarak

ilkermurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
CMOS Clear yapabilir misin
ya güç kaynağınla alakalı yada anakartın parametresiyle bi ihtimal anakartı sıfırlamayla çözebilirsin . Farklı bi psu ile denemeni tavsiye ederim gücü kesiyor çünki direk olarak
cmos clear nedir ve anakartı nasıl sıfırlayabilirim.

BLCOnur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
cmos clear nedir ve anakartı nasıl sıfırlayabilirim.
Cmls clear bios sıfırlamadır . Psu kablodu sökülür ardından bi kaç defa açma düğmesine basıp enerji boşaltılır . Şimdi cmos cleara geliyorum . Bios pilini sök ve tekrardan bi kaç defa daha açma tuşuna bas , güç kablosu takılı olmayacak o esnada . Ardından bios pili yuvasında +- yi 1 kaç saniyelik kısa devreye sokacaksın . Şimdi sıralama şu

1 güç kablosunu çıkart
2 bios pilini çıkart
3 bi kaç defa açma düğmesine bas
4 gücü tak pc yi açma
5 tornavida yardımıyla bios pilinin +- kutbunu birbirine değdir ve bu sırada pc yi aç 2-3 saniye sonra tornavidayı çekip ğcnin açılmasını bekle
6 pc yi kapatıp bios pilini tak işlemin tamamdır hocam

Son mesajlar