PC yi nasıl kapatnaliyim

Bu konuyu okuyanlar

Zerye

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Merhaba size bir sorum olacak bilgisayar i kasanın açma kapama tusundan mi kapamaliyiz yoksa başlat menüsünden mi kapamaliyiz

PEDRO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
başlat daha iyi diye duydum ama farketmez heralde

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
1606831912911.png

burdan

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Ayak baş parmağınla power tuşuna basarak.:p soldan bilgisayarı kapata tıklayarak.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Açma kapama tuşunu da, başlatı da kullanabilirsiniz ancak açma kapama tuşu derken bas-çek şekilden bahsediyorum. Basılı tutup 5 saniye beklersen enerji keser ve verilerini kaydetmeden direk kapatır ve birçok soruna sebep olabilir. Basılı tutmadığın sürece normal olarak açma kapama tuşuna 1 kere basarsan (eğer windowstan özel bir ayar yapmadıysan, bazen kapatma değil uykuya alma olarak ayarlanabiliyor) tamamen başlattan bilgisayarı kapattığında çalıştırılan protokol dizisi çağırılacaktır. Cevap fark etmez, yeter ki 1 kere bas.

Zerye

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Açma kapama tuşunu da, başlatı da kullanabilirsiniz ancak açma kapama tuşu derken bas-çek şekilden bahsediyorum. Basılı tutup 5 saniye beklersen enerji keser ve verilerini kaydetmeden direk kapatır ve birçok soruna sebep olabilir. Basılı tutmadığın sürece normal olarak açma kapama tuşuna 1 kere basarsan (eğer windowstan özel bir ayar yapmadıysan, bazen kapatma değil uykuya alma olarak ayarlanabiliyor) tamamen başlattan bilgisayarı kapattığında çalıştırılan protokol dizisi çağırılacaktır. Cevap fark etmez, yeter ki 1 kere bas.
Ben basili
tutuyorum dum ama artik yapmicam sagol

Son mesajlar