Yardım Pc Ye Format Atmak Istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
merhaba ben pc ye format atmak istiyorum önceden 3 saniyede açılan bilgisayar daha dün 5 dkda açılmaya başladadı zulada çok fena takılmaya başladı sürekli b22 hatası vererek oyundan attı daha geçen gün akıcı bi şekilde oynuyordum ve b22 hatası almamıştım neyse pc normal çalışırkende donmaya başladı bende format atmak istiyorum ama babamı ikna etmem lazım ve hayatımda ilk defa format atıcam ne yapıcağımı bilmiyorum internette şu video yu buldum sizce buna uyarak format atıyımmı yani bi aksilik olmaz demi bilgisayar dizüstü ve markası acer

Mesaj otomatik birleştirildi:

@CraYen ne oldu neden güldün

degurechaff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
haba ben pc ye format atmak istiyorum önceden 3 saniyede açılan bilgisayar daha dün 5 dkda açılmaya başladadı zulada çok fena takılmaya başladı sürekli b22 hatası vererek oyun
Merhabalar. Benim tavsiyem media creation tool ile windows iso dosyasını indirip RUFUS uygulaması ile usb belleğe yazdırmanızdır. Aksi taktirde windowsunuz silinebilir ve teknik servis olmadan açamayabilirsiniz. İlgili blog sitelerinde detaylı anlatımlar mevcut

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Merhabalar. Benim tavsiyem media creation tool ile windows iso dosyasını indirip RUFUS uygulaması ile usb belleğe yazdırmanızdır. Aksi taktirde windowsunuz silinebilir ve teknik servis olmadan açamayabilirsiniz. İlgili blog sitelerinde detaylı anlatımlar mevcut
herkes böyle yapıyor ve ben dediklerinizi malesef yapamam yani yapabilirsem birtek bunu yapabilirm

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Merhaba videoda yapılan işlem temiz bir kurulum için yetersizdir. Format işleminin nizami ve verimli olması sisteminizin sağlıklı çalışması için boot menu üzerinden yapmanızı tavsiye ederim, çok zor bir işlem değil anlık foto atarak adım adım yardımcı olmaya çalışırız...

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Merhaba videoda yapılan işlem temiz bir kurulum için yetersizdir. Format işleminin nizami ve verimli olması sisteminizin sağlıklı çalışması için boot menu üzerinden yapmanızı tavsiye ederim, çok zor bir işlem değil anlık foto atarak adım adım yardımcı olmaya çalışırız...
knk ben bitek böyle yapabilirm sadece benim için önemli olan c ve d temizlensin ve pc ye zarar gelmesin

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
herkes böyle yapıyor ve ben dediklerinizi malesef yapamam yani yapabilirsem birtek bunu yapabilirm
Çok Basit bir işlemdir bakarsan format

knk ben bitek böyle yapabilirm sadece benim için önemli olan c ve d temizlensin ve pc ye zarar gelmesin
B22 hatası ise hile kullandığınız için ban yemişsiniz oyundan.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917

knkm bıos dan 1 grm anlamam

hile kullanmıyorum ve ban yesem oyuna almaz yani şifreyi yazdığımda banlandınız der

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Uyarı 1: Bu işlem disk (USB/SD kart/Hard disk vs.) tüm verileri kalıcı olarak siler.
Uyarı 2: İşlemlerde hata yaparsanız bilgisayarınıza zarar verebilir, herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Windows üzerinden CMD komut satırına.

Kod:

diskpart

Yazıyoruz, daha sonra CMD'yi kapatıp diskpart ekranına.

Kod:

list disk

Yazarak bilgisayara bağlı olan diskleri görüntülüyoruz.

Kod:

select disk x

Yazarak (x değişken, her bilgisayarda bu sayı farklı olur. Sıfırlamak istediğiniz diskin boyutuna disk listesinden bakarak numarasını bulabilirsiniz) sıfırlamak istediğimiz diski seçiyoruz. Daha sonra sırası ile şu kodları yazıyoruz;

Kod:

clean
Kod:

create partition primary
Kod:

active
Kod:

format fs=fat32 quick
Kod:

assign

knm sağol ama yapamam anlamıyorum

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
knm sağol ama yapamam anlamıyorum
yani her mesajın altına aynı cümleyi yazıyorsunuz üstadım size yukarıda yazdığım gibi adım adım isterseniz foto atarsanız yardımcı olabiliriz dedik, forumdan daha ne bekliyorsunuz! burdan bir el uzanmaz ki biz yapalım yani konuya post atan arkadaşlar da anca "çok basit bir usb bul" gibi ilginç yorumlar yapıyorlar siz en iyisi madem anlamıyorsunuz bir teknik sevisden destek alın sorun ortadan kalksın

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Arama Çubuğuna Bu Bilgisayarı Sıfırla yazın Sonra Başlayın diyin sonra her şeyi kaldırın diyin sonra otomatik olarak bilgisayar sıfırlanacak kendi kendine manuel değil yani.
Format işlevi görür
ama format kadar sağlıklı değildir.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Arama Çubuğuna Bu Bilgisayarı Sıfırla yazın Sonra Başlayın diyin sonra her şeyi kaldırın diyin sonra otomatik olarak bilgisayar sıfırlanacak kendi kendine manuel değil yani.
Format işlevi görür
ama format kadar sağlıklı değildir.
knkm benim win güvenliği açılmıyor ve zula da çok kasıyor pc donmya başladı yani bunları çözse cözse format çözer

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
knkm benim win güvenliği açılmıyor ve zula da çok kasıyor pc donmya başladı yani bunları çözse cözse format çözer
Bu da formata benziyor deneyin derim Format işlevi görür dedim zaten.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
abi biz salı günü konyaya gideceğz ve bu pc nin garantsi devam etmekdde bu işlemi teknik servis ücretsiz bir şekilde yaparmı marka acer ve garanti devam ediyor