PC ye 6 aydır virüs bulaşmıyor. Bu normal mi?

cess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben dizüstünü alalı 6 ay oldu ve aldığım gün antivirüs programı olarak eset nod32 yi yükledim.fakat o günden bugüne birçok siteye girdim,çıktım,bir sürü şey indirdim ama benim nod32'nin birşeyi virüs olarak algılayıpta karantinaya gönderdiğini GÖrmedim.mesela bi sözlük cd'm vardı aylar önce yükledim kullanıyorum fakat cd yi nod32 kullanan bi arkadaşa verdim o cd yi kurarken virüs algılamış laptob, kuramamış.
ben lisanslı bi vista kullanıcısıyım.acaba ondan mı? yani bazı sitelere,linklere tıklarken vista 'izin ver,izin verme' diyor, ben de duruma göre davranıyorum ama hani bir de nod32 bişeyleri karantina ya alsında göreyim.ama yok.sanki çalışyo gözükyo ama çalışmıyo.yorumlarınızı bekliyorum.........:wassat:

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben de 2 aydır antivirüs yok ama bilgisayarım sapa sağlam

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öyle deme eminim 25-30 tane çıkçaktır bazı değişik programlar ile de tarat bilgisayrarını bende nod32 kullanıyorum sadece cdlerdeki ya da flashdisklerdeki virüsleri kontrol etmede hızlı. Mesela nod32nin yanında 2-3 tane program kullan spybot - super antispyware bunların ikisi de parasız ve işine baya yarar sanıyorum .. yükleyip kurduktan ve tarattıktan sonra haber ver bize ama..

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
gezmiş olduğun her sitede virüs bulusacak diye bişey yok gelmez gelmez öyle bir lanet virüs gelir ummadığın anda benim başıma bi kere geldi pc de ne kadar exe uzantılı nesne varsa hepsine virüs enjekte etmiş 2000 civarı exe yi arındırmak 1 gece boyunca sürdü

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
walla bende nod32 kullanıorm ama hiç avaST gibi işte şu taşındı oldu bişi demedi :p

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
ben dizüstünü alalı 6 ay oldu ve aldığım gün antivirüs programı olarak eset nod32 yi yükledim.fakat o günden bugüne birçok siteye girdim,çıktım,bir sürü şey indirdim ama benim nod32'nin birşeyi virüs olarak algılayıpta karantinaya gönderdiğini GÖrmedim.mesela bi sözlük cd'm vardı aylar önce yükledim kullanıyorum fakat cd yi nod32 kullanan bi arkadaşa verdim o cd yi kurarken virüs algılamış laptob, kuramamış.
ben lisanslı bi vista kullanıcısıyım.acaba ondan mı? yani bazı sitelere,linklere tıklarken vista 'izin ver,izin verme' diyor, ben de duruma göre davranıyorum ama hani bir de nod32 bişeyleri karantina ya alsında göreyim.ama yok.sanki çalışyo gözükyo ama çalışmıyo.yorumlarınızı bekliyorum.........:wassat:
Nedense No32 hakkında benim görüşüm de bu.
Sadece orda ööyle saatin yanında bekliyor.
Şu free olan Antivir bile arasıra birşeyler bulurken kocaa Nod32 nin durumu ortada.

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
8 ay oldu yanılmıyorsam.Güvenlik duvarım kapalı.Antivirüs kullanmıyorum.Ne virüs var ne bişey

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
8 ay oldu yanılmıyorsam.Güvenlik duvarım kapalı.Antivirüs kullanmıyorum.Ne virüs var ne bişey

Virüs olmadığını neye dayanarak söylüyorsunuz?
Hiç şöyle bir ses duydunuz mu?
-Hey kullanıcı ! ben falanca virüs familyasından Hacı Hüsmen ağanın torunuyum
Bak yerleşyorum bu mahalleye, sonra haber vermedi deme..!
:D :D :D

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bende vista kullanıyorum ve nod32 yüklü 1 senedir allaha şükür virüs yemedim blinçli kullanıcı olursan virus programına da ihtiyac duymassın :)

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Nod 32 'nin hangi sürümü onu da belirtirmisin?

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Kaspersky ile tarat sonra kaspersky sil bak kaçtane bulacak.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Hiç bir güvenlik programı kullanmadığınız için farkında olmayabilirsiniz, uyarı verecek birşey yok çünkü.

Ayrıca sisteminize keylogerler yerleşmiş olabilir, böyle bir durum söz konusu ise siz bunu hissetmezsiniz, normal kullanıcı işlemlerinizi etkilemez ama görevini yaparlar, bence en azından bir antivirüs programı kullanmalısınız.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
girdiğiniz siteler belirleyici farktör burada. sıradan haber siteleri paylaşım siteleri gibi yerlerde dolaşıp reklamlara tıklamıyorsanız pek bir sorun olmaz. dışardan da usb aygıtları takmıyorsanız veya bunlar fazla paylaşmıyorsanız da bir etkendir. nihayetinde crack warez torrent adult sitelerde dolaşanın burnu virüsden çıkmaz gele birde güvenlik duvarı yoksa 1-2 güne kalmaz hackerlar pc'nizden oyun oynamya başlar :)

güvenlik duvarının bilgisayar güvenliğinin altın noktası olduğunu düşünüyorum. eğer bilgisayara virüs bulaşmazsa antivirüse ihtiyaç duymazsınız. hele birde zone alarm gibi bir güvenlik duvarınız varsa aile kontrolünden antivirüse güvenlik duvarından kablosuz ağ güvenliğine spam site kontrolüne kadar birçok hizmeti varsayılan olarak kullanırsınız.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
3 yıldır anti virüs ve benzeri bir program kullanmıyorum.Girdiğim çıktığım siteler belli.Öyle her linke, her siteye girmem.Bilgisayara virüs bulaşmış olsa hemen anlarım.12 yıldır pc kullanıcısıyım.Virüslü bilgisayarla virüssüz bilgisayarı programlardan daha iyi anlarım :)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
kurun kaspersky yi sonra bakın bakalım neler dönüyo pc nizde (tecrübe ile sabittir)

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
İşletim sistemi ingilizce olanlar için Microsoft one live care de iyi bir çözüm oldukça yüksek yakalama oranına sahip ve işletim sistemi elemanları olan Defender ve firewall ile de tam entegre olarak çalışıp iyi bir iş çıkarıyor. 90 günlük deneme sürümü de mevcut.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Nod32 nin Son sürümü gerçektede çok iyi.

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nereye girip çıktığınızı biliyorsanız ve NOD32 gibi programlarınız çalışıyor ise virüslerle yıllarca bile karşılaşmayabilirsiniz. Benim gibi.

Kaspersky veya diğer anti virüs programlarının birbirlerinin karantinalarına girip virüs alarmı verdiğini biliyormuydunuz ?

Bilgisayarınızda virüs bulunduğu onun aktif olduğu anlamına gelmez.

İnternet'den indirdiğiniz dosyayı Antivirüs programınız engelliyor ise virüs bulaştığı anlamına gelmez, engellendiği anlamına gelir.

Spyware ve bunu gibi programların en basit toolbarları bile ajan olarak gösterebilir.

Gördüğünüz her kırmızı yazı korkutmasın sizleri, virüs de olsa spyware de olsa canınızı sıkacak olanlar %5 kadarıyla onlarda anti virüs ve spyware programlarının top black list'inde

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bendede şuan ne antivirus programı devrede nede windows defender arada bir açıp taratıyorum.Kusura bakmayın ama kaşınmadıkça virus gelip seni bulmuyor.3 senedir böyle kullamıyorum Pc yi daha virus ten bir kere format attım diğerleri zevk için:D

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
gezmiş olduğun her sitede virüs bulusacak diye bişey yok gelmez gelmez öyle bir lanet virüs gelir ummadığın anda benim başıma bi kere geldi pc de ne kadar exe uzantılı nesne varsa hepsine virüs enjekte etmiş 2000 civarı exe yi arındırmak 1 gece boyunca sürdü

:surprised: o virüsü bundan 2,5 - 3 sene önce yemiştim o zamanlar C de deepfreeze, D de de exe arşivim vardı hepsinin simgesi beyaz pencere olmuştu :angry: rar lı dosyaların içerisinde ki exeler bile pencere olmuştu

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kurun kaspersky yi sonra bakın bakalım neler dönüyo pc nizde (tecrübe ile sabittir)
+1
Aynı tecrübeye bi kaç defa yaşadım.Kendi pcmde olmasa bile arkadaşların bilgisayarında ilk yaptığım iş Kaspersky kurup taratmak olmuştur.Ve Nod ve ya diger antivirüslerin bulamadığı bi çok virüsü bulmuştur.

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Nod 32 çok gelişmiş bir antivirüs sistemidir. Bunun yanında hızlı olması ve zırt bırt uyarı çıkarmaması gibi güzellikleri vardır. Ama Nod32 antivirüsü crack'li kullanıyorsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
1.5 senedir nod32 yüklü xp sp2 den sp3 e yükselttiğim sistemim stabil olarak çalışıyor. ayrıca nod32den oldukça memnunum. hatta eski sürüm (2.7) kullanmama rağmen oldukça seri ve stabil bir sistem. ayrıca arada ccleaner gibi programlarla regediti temizleyip defragment yapmak lazım..

beyazad

Profesör
Reaksiyon puanı
22
10 yıldır pc kullanıyorum.Son 2 yıldır ileri düzeyde kullanıcıyım. Bir keresinde antviruslere kafayı takmıştım denemediğim test etmediğim kalmadı. Bir çok kere sistemi kaldırır kurarım. Çoğu zevk için. Antivirus kullanmadığım o kadar zaman oldu ki bak şu anda da yok. Virus'un spy'ın malware'in roolkit'in ne olduğunu, çalışm prensiplerini bilirim. Ama şunu söliyim ister inanın ister inanmayın daha başıma tek bir virus vakası gelmedi :euro:

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya zaten heryerde virüs çıkacak diye birşey yok ama crack warez sitelerinden baya bişey indiriyorsan yada bunları hiç yapmayıp sadece limewiredan şarkı indiriyorsan bile trojenlerle falan karşılarşırsın. bak bi dene bigün bi şarkıcının listesini limewireın bu sürümünden yukardan aşağıya kadar indir bak ne kadar virüs trojen zımbırtılarında nod32 ötüyor

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
abicim ben onu beşi bilmem. en iyi antivirüs tarayıcı bizzat kullanıcının kendisidir. aklı başında hiç bir kullanıcının cihazlarına virüs neyn bulaşmaz...

bermaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben panda kullanıyorum ve gayet memnunum tavsiye ederim daha önce nod 32 kullanıyordum denildiği gibi köşede ööyle duruyordu :) kıl kaptım yani

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
millet var diye kıvranıyor sen yok diye anormal bişey yok yada virüs varda anti-virüs programın bulamıyordur.

cess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
millet var diye kıvranıyor sen yok diye anormal bişey yok yada virüs varda anti-virüs programın bulamıyordur.

kardeş ben yok diye kıvranmıyorum.cevabı sen kendin de yazmışsın.ben sadece programın doğru dürüst çalışıp çalışmadığına emin olmak istiyorum.beni, limewire ile test et diyenlere.. birkaç şarkı hatta koskoca testere5 diye testere 1 i indirdim ama uyarı vermedi.bu nod 32 sürümü 3.0.650.0 . işin garip yanı bir de bu kendini güncelliyor mu onu da bilmiyom.virüs imza veritabanı denen yer deki numara güncellediğini gösteriyor ama ben bunun güncelleme yaptığını da görmedim.hani öyle bi ekran,pencere yok, görmedim.neyse yorumlarınız için sağolun...

:wassat: