PC usbden başlamıyor beyaz çizgi hatası veriyor.

Bu konuyu okuyanlar

aslanbhs

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarı hızlandırmak amaçlı ssd aldık. HDD bağlantısını söküp kasaya ssd yi taktik ve format atmaya karar verdik. Ve bios ayarlarını yaptik. Disk prioty kısmından USB belleğimizi 1.siraya ssd yi 2.siraya aldık. Ama bilgisayarı yeniden başlattığımızda bilgisayar usb bellekten başlamıyor siyah ekran+sol üstte beyaz çizgi yanıp sönüyor. Bir iki denemeden sonra bir ara mavi windows simgesi çıktı hemen gitti olacak sandım tekrar denedik yine aynı hatayı aldık. Anakartta uefi desteği yokmuş ve legacy MBR olarak tekrardan windowsu ISO ile USB ye yazdırdım. Ama sonuç yine aynı. Birde bazen acilista kalıyor F12 del basma ekraninda kalıyor. Klavye çalışmıyor bios açılmıyor. Bios pilini çıkarıp tekrar deneyince bazen açıyor. Bazen de ramleri çıkarınca açılıyor. Bu arada ssd jamesdonkey 120gb sıfır aldık içine Windows 10 yükledim laptopta denedim onda sorunsuz, bu kasada olmuyor sadece. Format atamıyorum. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Anakartınız nedir?

aslanbhs

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Anakartınız nedir?
Gigabyte ga-ma 69vm-s2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada denediğim laptopta uefi destekli windows10 kurmuştum ssd ye. Ve şuan uefi formatlı o ssd takılı o yüzden sorun olmuş olabilirmi? Eğer ondan oluyorsa laptopa ssd geri takıp onu sıfırladıktan sonra takabilirim şimdi aklıma geldi.

Delirmek üzereyim şimdi baktim laptopa geri taktim ssd yi içini silecektim bu seferde sistem yok diyor daha 1gun önce format atmıştık ona. Yeni indirdigim formatı atmaya kalkıştım yine hata aldım sürücü yok falan diyor. Bu işi anlayan birisi acil yardim etsin lütfen.

Benim flash bellekte sorun mu var acaba format dosyaları Microsoft tan indirildi.

Bu olmuyor hocam denenmedik yol kalmadı galiba tekrar USB ye NTFS MBR olarak Windows kurduk yine beyaz çizgi.

Son düzenleme:

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Başka bir PC'de o SSD'nin içine Windows kurmuşsanız başka PC'de SSD'yi boot etseniz bile Recovery ekranı gelir.

aslanbhs

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Bende hiçbişey gelmiyor hocam işte. Biz sorunu DVD hazırlayarak çözdük. Ama USB sorununu hayla çözemedik. DVD ile atmak zorundayız çözene kadar.

Bence bu eski bilgisayarlarda NTFS USB MBR falan filan öyle şeyler sıkıntı yaratıyor. Biosuda çöp zaten ayar yokki biosta nasıl biossa anlamadım güncelleyelim dedik oda olmuyor. USB görüyordu.

Gigabyte ga-ma 69vm-s2

Bu arada denediğim laptopta uefi destekli windows10 kurmuştum ssd ye. Ve şuan uefi formatlı o ssd takılı o yüzden sorun olmuş olabilirmi? Eğer ondan oluyorsa laptopa ssd geri takıp onu sıfırladıktan sonra takabilirim şimdi aklıma geldi.

Delirmek üzereyim şimdi baktim laptopa geri taktim ssd yi içini silecektim bu seferde sistem yok diyor daha 1gun önce format atmıştık ona. Yeni indirdigim formatı atmaya kalkıştım yine hata aldım sürücü yok falan diyor. Bu işi anlayan birisi acil yardim etsin lütfen.

Benim flash bellekte sorun mu var acaba format dosyaları Microsoft tan indirildi.

Bu olmuyor hocam denenmedik yol kalmadı galiba tekrar USB ye NTFS MBR olarak Windows kurduk yine beyaz çizgi.

Son düzenleme: