PC Toplama ( Oyun + Grafik & Video Tasarım )

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Valla üstad kocaman kasaya gerek yok beaa :) Gerek yok öyle kocaman kasaya üstad yaaa, bence dediğimiz gibi C70 bu iş için ideal bir kasa olucak düşüncesindeydim! :)

mid tower olması senin icin önemli değilse tabiki ideal senin kararın ben sadece düncelerimi söyledim şahsen ben herzaman kasarımda zengin icerik kulanırım yani kasanın dar olmasını istemem bu benim görüşüm ayrıca asker rengi daha şık duruyor beyazından o renge iceriğini donanım parcalarından renk uydurdunmu harika durur kasa örnek sarı fanlar kablolar harika durur beyaza kırmızı güzel durur

Qzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abilerim merhaba, ben kendi bilgim ve araştırmam ile biraz parçalar topladım. Topladım derken sadece parça isimleri :) Ama sanki bana biraz fazlaymış gibi geliyor ama, başkasına sorduğumda normal geliyor. Burada o kadar bilgili abilerimiz olduğundan buraya bunu açarak sormak istedim. Benim topladıklarım ile bilgisayar 3 küsür milyarlara geliyor, topladığım bilgisayarın hakkı bu kadar mıdır bunun hesabındayım. Birde önerileri açığım şuan genel düşüncem AMD' den yana tabiki, O/C yapmayı düşünürüm ama abartılı değil tadında veya hiç de yapmayadabilirim. Şimdiden Teşekkürler cevaplarınız için.

Parça Listesi

Kasa

• Corsair Vengeance C70
Anakart

• Asus Crosshair V Formula
İşlemci

• AMD FX-8350
Ekran Kartı

• Zotac GTX-660 veya Ti modeli
PSU

• Corsair TX850M 850W
Ram

• Corsair 8GB (2X4GB) VENGEANCE 1866MHZ DDR3 CL9 RAM x2 = 16Gb
SSD

• Corsair Force GT CSSD-F60GBGT-BK 60GB SATAIII 2.5'' SSD
İşlemci Fanı

• Corsair H100i
Kasa Fanları

• XIGMATEK CLF SERİSİ 120MM & 140MM MAVİ LED FAN 10 Adet
Monitör

• Samsung S22B350H

Güzel bir sistem ayarlamışsın kendine ;) ,

Ekran kartını değiştirmen yeterli olacaktır sanırım ... ^^
Asus GTX670 ekran kartı tercih etmen güzel olur ;)

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
evet sistem güzel ama ekran kartını değiştirip asus alırsan daha sağlam olur eminim

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim benim bir yourumum daha olcak eğer bu bilgisayarda oyun oynuyacak fx 8350 seni mutlu etmeyebilir teoride işlemcinin bu güçle core i7 3970x ten daha hızlı olması gerekebilir bende kuzenime bilgisayar topluycam tecrübeli olmasamda (14 yaşındayım) başta fx 8150 seçtik sonra i5 3570k ya geçtim fx 8350(tüm fx ler) oyunlarda takılmalara sebep olabiliyormuş netten baktım donma yok ama takılmalar var bf 3 te azcık crysis 2 de daha fazla... benim core 2 duo p8700 de takılma yapmıyor (benim işlemci i3 gücünde) bu nedenle işlemciyi değiştir istersen (inş amd bu durumlardan kurtulur çoklu işlemlerde ofis işlemlerinde 8150 3960 extremi bile geçebilirken oyunda i5 altında kalıyor)ve ne yazıkki batma eşiğinde bankada 1milyar doları kaldı )(allah amdyi başımızdan eksik etmesin yoksa o i7 i5 fiyatları inmez 800 tl altına) :)

CooLeqenD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya, ben sistemi topladım allaha şükür sonunda, ama şuan bir şey çok uyuzuma gidiyor o lanet işlemci fanı çok aşırı sesli çalışıyor, beynime ütü çekiyor resmen saatler geçtikçe varmı başka bu sorunu yaşayan ? Veya bana sessiz güzel bir işlemci fanı söyleyebilir misiniz ? Bu kadar sessiz kasaya bu kadar sesli bir fan illahlah ettirdi yeminlen..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amd stok fanları ses yapar kendine 50-100 TL arası bir sessiz fan edinebilirsin, sitelerde bolca var

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu kasayı ben yakından incellenlerden biriyim kasanın hiç bir eksiği yok yani eksi ve artıları göz önüne alınırak yapılmış bir kasa askeri mantığı bir kasa kolay montaj + toz filtre önleyicileriyle ve bir cok özelliğiyle öne cıkan bir kasa tabi dediğin gibi overlockcular icinde iyi bir kasa sadece tavsiyem nedeni mid. tower olması full tower olsaydı daha iyidi sen zengin iceriği olan bir sistem toplayacağın gibi görünüyor bunun icin sana başka tavsiyelerde bulundum yoksa kasa harika eksiği dediğim gibi mid.tower olması

Ayrıca Corsair Obsidian Series 800d Fulltower daha iyi değilmi

yok bence IT haklı bu gayet yeterli ama mid.tower olmassa daha güzel olur soğuması ve randımanlı çalışması hakkında