Pc kapaniyor kendiliginden . Yardim

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen üşenmeden okuyunuz..

Merhaba direk konuya giriyorum, bu olay 4-5 ay once basladi lanet olasi pc kendi kendine kapandi. Kapandiginda kasadaki fanlar calisir vaziyette idi kapanirken bi yerdeki sesin kesildigi anlasiliyordu ama yinede ses vardi yani %100 iken %60 lara iniyordu sesi. Ardindan bi taktik kesfetmistim pcnin fisini cekip 20 - 25 dakika bekliyordum , tekrar aciyordum ve o pc hic kapanmazdi taki kendim kapatip 1 saat bekliyene kadar. Ve boyle 1 - 2 hafta devam etti ve sonra 2-3 gun bu hata olmazdi.. Yeniden basladi bu hata ve bukez pc kapandiktan sonra bekledigim sure uzamak zorunda kaldi..1 saati buldu ve sonunda sabredemedim bundan 2 hafta once pcnin icini 3 kisi bi guzel temizledik.. Hata olmaz sandim ama hayla devam etti.1 hafta icinde okadar kendimi yordumki stresten doktora gitmek zorunda kaldimm 5-6 gun once pc acilmamaya basladi baslangic onarma sabit disk hatasi var dedi ondan sonrada her acmaya calismamda mavi ekran geldi.. Dunden onceki gun super bisey oldu nemi oldu arkadasim yeni Sabit disk yani hdd aldi 0 dan hediye etti format yerine onu yaptim yinede o arkadas format cdsi verdi oda bozuk cikti.. Pc 64 bitten 32 bite dustu yani 8 gb ram oldu 3,5 gb .. Daha dun gece saatlerce lol oynadim hic kapanmadi.. 1 saat once gta 4 u actim oynadim 1 dakka oldu kapandi pc. Yeminle aglicam okudugunuz icin saolun allah razi olsun, simdiden tesekkurler.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=411006]pckapaniyoof[/MENTION]

Ne yaparken kapaniyor? Oyun oynarken mi, internet'de gezerken mi? Sistem özelliklerini yazar misin..

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Lütfen üşenmeden okuyunuz..

Merhaba direk konuya giriyorum, bu olay 4-5 ay once basladi lanet olasi pc kendi kendine kapandi. Kapandiginda kasadaki fanlar calisir vaziyette idi kapanirken bi yerdeki sesin kesildigi anlasiliyordu ama yinede ses vardi yani %100 iken %60 lara iniyordu sesi. Ardindan bi taktik kesfetmistim pcnin fisini cekip 20 - 25 dakika bekliyordum , tekrar aciyordum ve o pc hic kapanmazdi taki kendim kapatip 1 saat bekliyene kadar. Ve boyle 1 - 2 hafta devam etti ve sonra 2-3 gun bu hata olmazdi.. Yeniden basladi bu hata ve bukez pc kapandiktan sonra bekledigim sure uzamak zorunda kaldi..1 saati buldu ve sonunda sabredemedim bundan 2 hafta once pcnin icini 3 kisi bi guzel temizledik.. Hata olmaz sandim ama hayla devam etti.1 hafta icinde okadar kendimi yordumki stresten doktora gitmek zorunda kaldimm 5-6 gun once pc acilmamaya basladi baslangic onarma sabit disk hatasi var dedi ondan sonrada her acmaya calismamda mavi ekran geldi.. Dunden onceki gun super bisey oldu nemi oldu arkadasim yeni Sabit disk yani hdd aldi 0 dan hediye etti format yerine onu yaptim yinede o arkadas format cdsi verdi oda bozuk cikti.. Pc 64 bitten 32 bite dustu yani 8 gb ram oldu 3,5 gb .. Daha dun gece saatlerce lol oynadim hic kapanmadi.. 1 saat once gta 4 u actim oynadim 1 dakka oldu kapandi pc. Yeminle aglicam okudugunuz icin saolun allah razi olsun, simdiden tesekkurler.
Sorun bence güç kaynağından bir arkadaşınızda varsa kasa çalışan ondan güç kaynağını değiştirip denerseniz kapanma sorunu kalkarsa bilin ki sorun güç kaynağında isterseniz de win 7 64 bit linki atabilirim.

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun bence güç kaynağından bir arkadaşınızda varsa kasa çalışan ondan güç kaynağını değiştirip denerseniz kapanma sorunu kalkarsa bilin ki sorun güç kaynağında isterseniz de win 7 64 bit linki atabilirim.
İyi bilen bi arkadasimda aynisini dedi. Ama yinede yaparim bana guven diyor bakicaz artik bu lanet olasi sey insani biktiriyor

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Speed fan indirip ekran karti ve islemci sicakligina bak bunlar 40-45-50 civarindaysa psuda sorun vardir

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabah yine kapanmisti 25 dakka bekledim actim hic kapanmadi simdi o 25 dakka ise 1 haftaya 1 saat olcak sonra 2 saat yine eskisine donduk. Galiba guc kaynaklari pahali ?

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simdi yeni bir sorun daha var.. Windows baslatiliyoru geciyor ama fare imleci ve siyah ekranda kaliyor.. F8 dekilerin hepsini denedim olmadi. Baslangic onarmada onaramadi ayrintilarda bulunan ana neden :Kayit defteri bozuk yaziyor yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yokmu bilen yaa hadi kapanmayi anladikda su son sorun,kayit defteri hatasi baslangic onarmada geciremiyo pc acilmiyo kafayi yicem ya formatsiz bi cozum yokmu su koskoca forumda hicmi bilen yok hadi bilmeyi gecin fikir bile soleseniz yeter

SoldierTR

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kasanın içini temizle:)) ve anti virüs programıyla bilgisayarını tara :))
İnşallah sorunun düzelir

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Fanlar çalışmaya devam ediyorsa güç kaynağında değildir sorun bence. Hard diskte sıkıntı çıkmış olabilir, özellikle mavi ekran geldiğini düşünürsek.
Çözüm olarak formatı denememişsiniz sanırım. Bir deneyin, 64 bit kurun bu sefer.

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddiski daha yeni deistim yazdimda hatta. Pcnin icini temizledigimide yazdim. Guvenli modda sonuc deismiyo tek care format .dedigin gibi olabilir fanlar donuyir ozaman sorun guc kaynaginda olmayabilir.

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Harddiski daha yeni deistim yazdimda hatta. Pcnin icini temizledigimide yazdim. Guvenli modda sonuc deismiyo tek care format .dedigin gibi olabilir fanlar donuyir ozaman sorun guc kaynaginda olmayabilir.
Eğer yedekleyebiliyorsan bi şekilde hard diskteki önemli şeyleri yedekle ve format at, olmazsa bakarız bişeyler :)
(Korkutmak gibi olmasın ama eğer formattan sonra düzelmezse ve sorun hard diskte çıkarsa, hard disk çöp olmuş demektir)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Fanlar çalışmaya devam ediyorsa güç kaynağında değildir sorun bence. Hard diskte sıkıntı çıkmış olabilir, özellikle mavi ekran geldiğini düşünürsek.
Çözüm olarak formatı denememişsiniz sanırım. Bir deneyin, 64 bit kurun bu sefer.
fanlar çalışmaya devam ediyor ise sorun yok demek yanlış kendi bilgisayarımda aynı sorunla karşılaştım fanlar hareket ediyordu güç kaynağı dahil ama sorun güç kaynağında çıktı.

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
fanlar çalışmaya devam ediyor ise sorun yok demek yanlış kendi bilgisayarımda aynı sorunla karşılaştım fanlar hareket ediyordu güç kaynağı dahil ama sorun güç kaynağında çıktı.

Usta sonuçta hepsi elektriği aynı güç kaynağından alıyor, o zaman kablolarda bi sıkıntı vardır, yoksa güç kaynağında sıkıntı olsa nasıl çalışacak ki fanlar? Anlamadım açıkçası :D

erkanceyhan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok az detay vermişsin bu hatanın bir sürü sebebi olabilir.Tavsiyem tek tek parçaları deneyip sorunun kökenine inmen.Arızalı parçayı bulman gerek yukarıdaki arkadaşların bahsettiği gibi güç kaynağı olabilir ama olmayadabilir bunu bilemeyiz.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=267425]Samed Tarık[/MENTION]

Güc kaynagi gereken elektirigi veremezse herhangi bir parcada mutlaka sorun cikar. Bosta sorunsuz calisan bilgisayar oyun oynarken daha fazla enerji harcar. Güc kaynagindan gereken enerjiyi alamazsa bilgisayar kapanir veya reset atar bu kadar basit.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Usta sonuçta hepsi elektriği aynı güç kaynağından alıyor, o zaman kablolarda bi sıkıntı vardır, yoksa güç kaynağında sıkıntı olsa nasıl çalışacak ki fanlar? Anlamadım açıkçası :D
Alıyor elektriği çalıştırıyor bilgisayarı tamam ama içinde bir tane parçası patladı mı bilgisayarı dengesizleştiriyor bende aynı dalalete düştüm harddisk hata verdi mavi ekran verdi donma yaptı takılıp başka harddisk taktım vs denemeler yaptım hiç aklımın köşesinden geçmemişti güç kaynağından yapacağı hemde sağlam para verip aldığım güçlü bir güç kaynağıydı eski kasanın üzerinde gelen güç kaynağını takınca ne hata kaldı ne başka bişi.

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Alıyor elektriği çalıştırıyor bilgisayarı tamam ama içinde bir tane parçası patladı mı bilgisayarı dengesizleştiriyor bende aynı dalalete düştüm harddisk hata verdi mavi ekran verdi donma yaptı takılıp başka harddisk taktım vs denemeler yaptım hiç aklımın köşesinden geçmemişti güç kaynağından yapacağı hemde sağlam para verip aldığım güçlü bir güç kaynağıydı eski kasanın üzerinde gelen güç kaynağını takınca ne hata kaldı ne başka bişi.

Acaba sorun güç kaynağından hard diske çıkan kablolarda olabilir miydi? Bence böyle bir ihtimal de var.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Acaba sorun güç kaynağından hard diske çıkan kablolarda olabilir miydi? Bence böyle bir ihtimal de var.
bütün olasılıkları denedim, bir sürü girişi var güç kaynağının elbet birinde düzgün çalışması lazımdı.Sorun güç kaynağının içinde

pckapaniyoof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasanin icinde cikarip takmadigim sey kalmadi. İnanirmisiniz guc kaynagini bile cikarip taktim. Guc kaynaginin uflemesi elime geliyor. Boyle bir sorun baska kimde olmustur acaba :)

slammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz lütfen !!!!

Şimdi benim , windows xp bi pc var ve bu pc de kendisinin olan 512mb gibi çok düşük bi rami var. Bende bunun üzerine iki adet 1 er gb lık ram aldım taktım ve birisini hiç okumazken diğerininde yarısını okudu ve onuda yarım yamalak yaptı yani zar zor açıldı pc bir kaç kere filan kapanıp açıldıktan sonra görüyo . ben şimdi bu pc ye win7 formatı atıp 64bit yapsam bu ramlari okurmu ? şu an pc 32 bit ve bir kaç yerde okuduğuma göre bundan kaynaklanabileceğini söylüyorlar . ayriyetten win7 formatı atsam pc 64 bit olurmu ? LÜTFEN ACİLL YARDIM LÜTFEN .:hammer::hammer:

kenankomutan98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bilgisayarda çalıştırınca acayıp sesler geliyor sanki barıyor :( neden olabilir acaba bilen varmı abiler

slammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarının soğutucusunu temizlemeyi dene :thumbup1:

slammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar benim soruma bi cevap verinn bi yardımcı olun hadi ama yaaa kimse yokmu ?