Pc Kaç watt Tüketir acil yardım !!

Bu konuyu okuyanlar

batuhan3288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Sa herkese ;

Bilgisayarıma parça düzeceğim ve araştırırken güç kaynağı diye bişe gördüm daha sonra araştırınca bilgisayar parçalarına elektrik götüren cihaz oldugunu öğrendim şimdi gelelim asıl meseleye

benim kasa 2004 ün kasası bi hayli eski güç kaynağıda 350 w olarak yazıyor.
şimdi benim pc parçalarım ;
alacaklarım yani ;

Amd fx 8350
nvidia gt640 2 gb 128 bit (bilgisayarımda var olan parça)
4x2 Ram 1600 mhz
Asus M5a97 evo R2.0 Anakart

şimdi bunlar ne kadar watt harcar ???
eğer 350 w yi geçerse nolur bilgisayar yanar mı patlar mı bozulur mu ?
yeni bi kasa mı yada güç kaynağımı almam gerekir ?

güç kaynaklarına yetecek param kalmadı arkadaşlar lütfen ek bi masraf çıkarmasın :/ :/

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada
http://www.coolermaster.outervision.com/PSUEngine buradan parçaları seçtim 334 w çıktı ama tam emin değilim malesef lütfen yardım edin arkadaşlar

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle Sa herkese ;

Bilgisayarıma parça düzeceğim ve araştırırken güç kaynağı diye bişe gördüm daha sonra araştırınca bilgisayar parçalarına elektrik götüren cihaz oldugunu öğrendim şimdi gelelim asıl meseleye

alacaklarım yani ;

Amd fx 8350
4x2 Ram 1600 mhz

eğer 350 w yi geçerse nolur bilgisayar yanar mı patlar mı bozulur mu ?

güç kaynaklarına yetecek param kalmadı arkadaşlar lütfen ek bi masraf çıkarmasın :/ :/

Bu arada
http://www.coolermaster.outervision.com/PSUEngine buradan parçaları seçtim 334 w çıktı ama tam emin değilim malesef lütfen yardım edin arkadaşlar

500-550 watt güç kaynağıyla kotarırsın rahat rahat 80 plus bronze olmasına dikkat et marka olarak da cooler master yada corsair öneririm

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Sa herkese ;

alacaklarım yani ;

Amd fx 8350
4x2 Ram 1600 mhz

eğer 350 w yi geçerse nolur bilgisayar yanar mı patlar mı bozulur mu :) ?

Bu arada
http://www.coolermaster.outervision.com/PSUEngine buradan parçaları seçtim 334 w çıktı ama tam emin değilim malesef :( lütfen yardım edin arkadaşlar

Bende senın sısteme yakın bı sıstem aldım 6 gun once .Tek fark benım işlemci fx 8320 ydi.bide ekran kartı asus GTX 670 Direct CU .Kasa olarak 600w lık psu lu corsair carbide 300r aldım.SAnırım aynı kasa senın işinine görür

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=351986]batuhan3288[/MENTION]

Frisby ismini görünce bakmaya bile gerek duymadim. Alacagin kasada kaliteli güc kaynagi bulunsun, dandik markalardan uzak durmani tavsiye ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mademki yeni bir sistem topluyorsun iyi bir güç kaynağı almalısın derim. Sonra başın ağrımasın. Bende geçmişte maliyeti düşünüp makul bir şey almıştım ama sonra keşke dedim. Eğer ileride sisteminde yükseltme yaparsan (örneğin ekran kartı, işlemci gibi) güç sistemi sana engel olabilir. Bu yüzden ilk başta bu işe noktayı koy derim. Çünkü güç kaynağı sistemin en önemli parçalarından biridir. Sonra ah vah edersin, üzülürsün.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
i3 3.3ghz
anakart asus p8 h61-m le r2.0 seri
ekran karti ATİ radeon hd 4800 serisi 256bit 1024gb
4x2 Ram 1600 mhz
pc nin ozelligi bana ne kadarlik bir güç kaynagi gereklidir lutfen yardimci olur musunuz birde marka verebilirmisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ! arkadaşım eğer AMD FX serisinden bir işlemci kullanacaksan öncelikle güç kaynağın 500 watt üstü olmalıdır , neden diye soracak olursan bu işlemciler çok güçlü ve en az 4 çekirdeklidir çok enerji harcar . Eğer AMD işlemci kullanacaksan önerim AMD Radeon R9 290x kullan çünkü AMD işlemci nin üstüne Nvidia ekran kartı takarsan iyi bir performans alacağını sanmıyorum eğer AMD yaparsan hepsini hiçbir şey kasmayacaktır emin olabilirsin :) bunları taktığında güç kaynağı 550-600 watt üstü olmalı RAM'lerin 8 GB 1600 MHz olsun ve soğutuculu olsun eğer dediklerimi yaparsan Watch Dogs'u bile kasmadan oynarsın iyi forumlar ;)

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
okurlar yine saçmalamaya başladı amd işlemciye nvidia olmazmış :D