Pc Harddisk okumuyor ve Biosa Girmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
masaüstü bilgisayarım harddisk okumuyor. harddiski çıkarınca biosa girebiliyorum.harddiskimi takınca biosa giremiyorum biosta donup kalıyor. kendi bilgisayarımda başka harddiskler denedim başka pc de kendi harddisklerimi denedim.kendi harddisklerim başka pc de çalışıyor.ama benim pc de çalışmıyor sorunla 2-3 gündür uğraşıyorum bilen birisi varsa yardımcı olsun kafayı yiyeceğim arkadaşlar

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
masaüstü bilgisayarım harddisk okumuyor. harddiski çıkarınca biosa girebiliyorum.harddiskimi takınca biosa giremiyorum biosta donup kalıyor. kendi bilgisayarımda başka harddiskler denedim başka pc de kendi harddisklerimi denedim.kendi harddisklerim başka pc de çalışıyor.ama benim pc de çalışmıyor sorunla 2-3 gündür uğraşıyorum bilen birisi varsa yardımcı olsun kafayı yiyeceğim arkadaşlar
sata kablolarında sorun olabilir mi ?

Reaksiyon puanı
5
Anakart ilk akla gelen ancak bu konuda fazla bilgim yok
şüphe ettim kendimden tekrar kabloyu denedim cmos sıfırladım bütün herşeyi kontrol ettim pc yi söküp tekrar taktım nerdeyse jumperlar la ilgili bir sıkıntı olabilir mi acaba kaldığı yeri birazdan foto atıcam zaten

Reaksiyon puanı
5
Reaksiyon puanı
5
tab'a basınca bu bios ekranında kalıyor ve pc açılmıyor harddiskler sağlam diğer kasada çalışıyor ne gibi sorun olabilir ?

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 589
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 867

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Konu hort olacak ama aynı sorundan müzdaripim. :(
Eğer buradaysan sonu nasıl bittiğini yazarmısın kardeş?