Pc çöktü

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Durup dururken pc çöktü düzeltemiyorum lutfen yardım

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Çöktü derken? Sorun tam olarak ne?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Çöktü derken, hiç açılmıyor mu bilgisayar? Belki PSU yanmış yani bozulmuş olabilir.

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çöktü derken, hiç açılmıyor mu bilgisayar? Belki PSU yanmış yani bozulmuş olabilir.
Aga benim pc var masaüstü PC durup dururken çöktü iyi bir pc win 10du ilk başta çöktüğünde mavi ekran geldi mavi ekran sonrasi pc kapandı tekrar açtığımda pc bildiğin Windows 7 olmuştu ve 2 seçenek çıktı karşıma ya normal olarak başlat diyordu yada onarım yap diyordu normal başlat dediğimde açılır gibi olup kapanıyordu yine aynı yere geliyordu döngü oluyordu onarım yap dediğimde onarım yapıyordu birşeyler buluyordu fakat o ekranda klavye mouse bir şey çalışmıyor devre dışı kalıyor nasıl duzeltirim bir fikrin varmı

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
4,101
Aga benim pc var masaüstü PC durup dururken çöktü iyi bir pc win 10du ilk başta çöktüğünde mavi ekran geldi mavi ekran sonrasi pc kapandı tekrar açtığımda pc bildiğin Windows 7 olmuştu ve 2 seçenek çıktı karşıma ya normal olarak başlat diyordu yada onarım yap diyordu normal başlat dediğimde açılır gibi olup kapanıyordu yine aynı yere geliyordu döngü oluyordu onarım yap dediğimde onarım yapıyordu birşeyler buluyordu fakat o ekranda klavye mouse bir bok çalışmıyor devre dışı kalıyor nasıl duzeltirim bir fikrin varmı
format atıcaksın reis usb uefi ile

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Bilgisayar kapatma tuşuna bastım kapandı ama???? Dermiş gibi bir şey bu neyi düzeltemiyorsun kapandı mı mavi ekranda mı kaldı kilitlendi mı noldu yani bu nasıl konu?

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar kapatma tuşuna bastım kapandı ama???? Dermiş gibi bir şey bu neyi düzeltemiyorsun kapandı mı mavi ekranda mı kaldı kilitlendi mı noldu yani bu nasıl konu?
Bak reis ben youtubede 4 saatir ders çalışıyordum ve pc kötü felanda değil yani iyi sonra mavi ekran geldi gitti kapandı kendi kendine açtığımda pcyi Windows 10 değil Windows 7 vardi nasıl oldu bilmiyorum ilerledim karşıma 2 seçenek çıktı ya normal olarak başlat yada onarım yap diyordu normal başlat dediğimde açılır gibi olup kapanıyordu ve tekrar yine aynı yere atıp döngü oluyordu yani açılmıyordu giremiyorum hicbirseye sonra onarım yap dedim birşeyler çıktı onarım yapıyordu bir kaç seçenek çıktı orda düzeltebilirdim fakrt orda klavye mouse devre dışı kalıyordu hicbirsey yapamıyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

format atıcaksın reis usb uefi ile
Reis format atmakta istemiyorum çünkü içinde önemli notlar var ders için

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,037
Bak reis ben youtubede 4 saatir ders çalışıyordum ve pc kötü felanda değil yani iyi sonra mavi ekran geldi gitti kapandı kendi kendine açtığımda pcyi Windows 10 değil Windows 7 vardi nasıl oldu bilmiyorum ilerledim karşıma 2 seçenek çıktı ya normal olarak başlat yada onarım yap diyordu normal başlat dediğimde açılır gibi olup kapanıyordu ve tekrar yine aynı yere atıp döngü oluyordu yani açılmıyordu giremiyorum hicbirseye sonra onarım yap dedim birşeyler çıktı onarım yapıyordu bir kaç seçenek çıktı orda düzeltebilirdim fakrt orda klavye mouse devre dışı kalıyordu hicbirsey yapamıyordum

Discord'tan bana istek at: EFI Shell#3260

Reaksiyon puanı
4,101

Reis format atmakta istemiyorum çünkü içinde önemli notlar var de
otomatik onarım onarımlarnı deneyin ama olması zor

Runysia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reis diyorum ya onarım yap dediğimde yapıyor fakat seçenek çıkıyor orda klavye mouse gerekiyor çözmem için fakat o ekranda çalışmıyor devre dışı oluyor klavye mouse başka mouse taktım yine çalışmadı sorun o ekranda

Reis diyorum ya onarım yap dediğimde yapıyor fakat seçenek çıkıyor orda klavye mouse gerekiyor çözmem için fakat o ekranda çalışmıyor devre dışı oluyor klavye mouse başka mouse taktım yine çalışmadı sorun o ekranda

Atti
Discord'tan bana istek at: EFI Shell#3260
Attım ceg benim

_Murat_._

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

Benim halam oğlu var belki tanırsınız,zaur.1 aydan beri bilgisayarı mavi ekran veriyordu.bende neden oluyor söylediyimde.Söyledi:Ben geçenlerde bilgisayarı temizliyordum.sanırım hdd kablosunu ezdim).Belkide hdd ni görmüyor.kabloları kontrol et.eyer yeniden problem oluyorsa bilgisayar açılmıyorsa cpudan şüphelen yada ramdan

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,302
Eğer Windows 10 dan 7 ye döndüyse demekki bilgisayara format atarak Win10 yazmadınız.

Güncelleme yoluyla win 10 yazmışsınız. Windows 10 hatası yaşanınca 7 ye geri dönmüş. Win 7'de hatalar içinde Boğuştuğuna göre açılmaması normal.

Temiz bir formatla halledilecektir.