Pc alıcam ama hangisini ?

ebru_13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi günlerdir araştırıyorum yeni pc almayı düşünüyorum ama çok kararsızım şöyleki bende şuan hp compaq dizüstü var ve hiç memnun kalmadm önce ısınmaya başladı sonra ses çıkarmaya ardından tamire götürdüm fln dhada kötüleşti şimdi seste çıkmıo devreleri yandı heralde :D altına fan aldım şimdi sessiz sessiz çalışıodu ses olmadan da biyere kadar ... oyüzden hplere karşı önyargılıyım yoksa aklımda http://www.vatanbilgisayar.com/Masa...0-win7-premium/productdetails.aspx?I_ID=57441 bu var

onun dışında dizüstü olarak http://www.vatanbilgisayar.com/Note...0-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58145

ama yorumlara bakıyorum asus diyen var toshiba ,sony diyen var baya kararsızım yani benim için rahat film izlicegim oyun oynayabilecegim müzik dinlecegm ve ısınma sorununun olmayacagı veya enaz olacağı uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim 1500-2000 tl arası bi pc ,önerilerinizi ve verdiğim linklerdeki pcler hakkında yorumlarınızı bekliyorum :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
hocam verdiğin linkler oyun için yaramaz. ekran kartları traş. :) 2000 liraya toplama sistem kurarsan daha verimli olur.

ASUS M5A97 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - 253 TL
AMD FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6GHz 12MB Cache 32nm İşlemci - 283 TL
CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - 127 TL
SAPPHIRE HD6950 GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - 661 TL
SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk - 311 TL
XIGMATEK ASGARD PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA - 229 TL
LG 21.5" E2241S-BN GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - 331 TL

Toplam: 2195 TL

yeni nesil dört çekirdek amd işlemci ve üst sınıf 970 çipset anakart, 8 gb ddr3 ram, 2 gb 6950 üst sınıf ekran kartı, 1 tb sata3 hdd, 600 w kasa, 21" lg full hd destekli led monitör.

bu sistemle her türlü oyunu 1920x1080 çözünürlükte full detay oynarsın. :)

vatan haftasonu indiriminden bu sistemi 2000 liranın altında bir fiyata alabilirsin. :) indirimde işlemciyi de uygun fiyattan yakalarsan x6 yapabilirsin. :)

Reaksiyon puanı
2,146
adam dediğiniz ebru :D

neyse sanırım dizistü istiyor kategori olarak orayı seçtiğini düşünürsek :)

ebru_13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklımda bi masaüstü dışında genel olarak notebook olunca bende genel olarak pc diyim ddm sıkıntı yapmayın :D
özelliklerden çok anlamadıgım için buraya yazdım çünkü satıcılar ürünü satıp prim almak için genelde fazla övüyolar param boşa gitsin istemiyorum normal düzgün bişi olsun yeter lüften aklınızdaki tavsiye edebileceğiniz modelleri söyleyin dizüstü olsun (ısınma sorunu olmayacak bu önemli ) :D ve evet adam dediğiniz adım ebru yani :)

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar.
7 Yıldır Bilgisayar İşindeyim Ve Konyada Bilgisayar Dükkanım Var. Tecrübelerime Dayanarak Konuşuyorum.
1. Oyun İşin Alınan PC De, İ7 2. Nesil İşlemci, 4 GB RAM, Mümkünse X86 Tabanlı (32 Bit) İşletim Sistemi, NVidia Chipsetli + 2 GB Ekran Kartı (Not: GT 540M Performans Vermiyor. GT 550M Veya Üstü)
2. Isı Soru İle Karşılaşmamak İçin, FAN Bilgisayarın Arka Kısmında OLMAMALI. FAN Yan Tarafta Olmalı.
3. Mümkünse TouchPad Kısmını Kapatın Oyun Oynarken, Yoksa Çok Sinir Ediyo Dokununca. :)

Önerdiğim Bilgisayarlar:
http://www.vatanbilgisayar.com/note...m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54677
Fiyat: 2.329 TL

Parası Yetene İse Bunu Tavsiye Ederim:
http://www.vatanbilgisayar.com/note...gt555m---w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57288
Fiyat: 2.588 TL

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
dizüstü bilgisayarlarda i7 ve i5 arasında dağlar kadar fark yoktur. Ayrıca 64bit işletim sistemleri daha verimli çalışır.Ekran kartında da belleğin önemi yoktur isterse 4 gb olsun. Önemli olan kartın modelidir.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İ5 İşlemciye Göre İ7 İşlemci Hem Daha Az Güç Harcar, Hemde Daha Yüksek İşlem Hızını Destekler TurboBoost İle.
Ayrıca. Mümkünse 32 Bit Dedim, Çünkü Bazı Oyunlar 64 Bit İşletim Sisteminde Daha Yavaş Çalışıyor.
Ekran Kartına Gelince, Chipset NVidia Olmalı Ve GT 550M Den Yukarı Olmalı Dedim. 2 GB Dememin Sebebi İse, GT 540M Dışında 2 GB Belleğe Sahip Düşük Performanslı Ekran Kartı Yok. Sadece GT 540M Var, Onuda Belirttim.

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
samsung r522 laptop um var 3. senesine giricek artık hala tık sesi yok çok memnunum sadece sarj süresi 1 saate düştü..laptop alıcaksan samsung al derim hp gibi ısınma ve kapanma sorunu asla olmaz

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung r522 laptop um var 3. senesine giricek artık hala tık sesi yok çok memnunum sadece sarj süresi 1 saate düştü..laptop alıcaksan samsung al derim hp gibi ısınma ve kapanma sorunu asla olmaz

Katılıyorum.
Bazıları Samsung A Takıntılıdır. İSTEMEM Der.
Ama Yanlış.

Asus - Lenovo - Samsung

Kesinlikle Tavsiye Ettiğim 3 Marka.
Fiyatıda Normal Bu Markaların, Kaliteside Güzel.

ebru_13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında ekran boyu olarak 17 inch altında düşünmüyorum ve sesi iyi olmalı ve ekran çözünürlüğü iyi olması film izlemek açısından onun dışında oyun olarak normal çalıştrsın yeter yani 2000 nin üstünede çok çıkmak istemiorm 100-200 fazla olablr en fazla ısınma sorunu olmaması için fan arkada olmamalı yanda olmalı demişsiniz asus dışında böyle olan başka markalar var mı ?

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Önceki Mesajımdada Dediğim Gibi, Asus - Samsung - Lenovo Markaları Çok Güzel. Diğer Markalar Pek Sağlıklı Olmuyor.
Asus Bu Üçlü Arasında En Pahalı Olanı Denebilir. Samsung Ve Lenovo Asus A Oranlar Çok Azda Olsa Ucuz Olur.

Ama Sorun Şu Ki, Vatanbilgisayar, Hepsiburada Gibi Mağazalarda Şu An Lenovo Ve Samsung Un Bu Özelliklerde Bilgisayarı Mevcut Değil.
Hatta Kendi Bayiliğime Bile Baktım. Ama Ordada Yok Şu An.

Size Tavsiyem, Hazır Dolarda Düşmeye Başlamışken Biraz Beklemeniz.
Dolar Düştükçe Fiyatlar Düşer. Aynı Zamanda Yeni Modeller Piyasaya Sürülür Ve Alternatif Artar.

Yok Acele Almam Gerekiyor Derseniz, 2.329 TL Olan Asus 2.322 TL Ye Düştü Dolar Nedeniyle. Onu Almanızı Tavsiye Ederim.
1920X1080 Pixel Çözünürlük İle HD Filmler Çok Kaliteli İzleniyor.
Oyun Konusundada Çok Güzel Performans Veriyor.
Ön Kısımdaki Metalik Renkli Hoparlörde Ses Topu, 1+1 USB Hoparlör Gibi Küçük Hoparlörlerle Baş Edebiliyor.

(N53SN-SZ007V Modelini Daha Önce Almıştım Ve Şu Anda Kullanıyorum. Kasa Aynı, Özellikler Çok Benzer. Ses İse Özellik Müzikte Bass A Önem Veren Beni Çok Tatmin Ediyor. :))

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta Hiç Güleceğim Yoktu. :D
MSİ Ve Kalite. Asla Bi ARaya Gelemez. Bu 1.
2. Farkındaysan, Benim Verdiğim Linklerdeki PClerin Ekran Kartları GT 550M - GT 555M Gerçek (Tam Paylaşımsız) 2GB Bellek
Ama Senin Verdiğin Gt 540M 1 GB Paylaşımlı, 1 GB Paylaşımsız.
3. Benim Verdiğim Linkler DDR3-1333 Mhz Ram, Senin Verdiğin DDR3-1066 Mhz