Pc açılmıyor

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pc yi açtım karşıma siyah ekran da"An operating system wasn't found Try disconnecting any drives that don't contain an operating system" yazısı geldi lütfen yardım edin kapatmadan önce d yi küçültmekmüştüm ve e diskini açmıştım lütfen acil yardım edin

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
yanlışlıkla C yi de silmedin umarım çünkü işletim sistemi bulunamadı hatası veriyor!
sisteminde tek hdd mi ?var yoksa 2 mi?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
kasa enerjisi sökülü iken hdd kablolarını kontrol et hem anakart hemde hdd üzerindeki belki gevşemiştir yada şekil bozukluğu gibi bir şey vardır sokette (=

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
kasa enerjisi sökülü iken hdd kablolarını kontrol et hem anakart hemde hdd üzerindeki belki gevşemiştir yada şekil bozukluğu gibi bir şey vardır sokette (=
Abi yaptım olmadıda şey de var mış ya bunların sırası ondan olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD yi 1. sıraya al kaydet biosta(F10+ yes) bir de öyle dene (=

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hard diski birkaç parçaya mı böldünüz? Flash disk ile yaptıysanız, kullandığınız programla hard disk numarasını değiştirmeniz gerekebilir. Ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hard diski birkaç parçaya mı böldünüz? Flash disk ile yaptıysanız, kullandığınız programla hard disk numarasını değiştirmeniz gerekebilir. Ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.
Hayır sadece bilgidsrsyım yönet disk ordan böldüm ikiye

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hayır sadece bilgidsrsyım yönet disk ordan böldüm ikiye
Ne olur ne olmaz diye o kısmı pek kullanmıyorum. Aomei Partition Assistant gibi bir programla yapsaydınız, sorun yaşamazdınız. Windows 10 dvd''si varsa, onunla onarmayı deneyin, yoksa formatlamanız gerekebilir. Önemli dosyalarınız varsa, başka bir bilgisayarda Aomei Partition Asistant gibi bir programla boot edilebilir flash disk oluşturup, c sürücüsünün yerinde durup durmadığına bakın, ya da c sürücüsünü silip yeniden kurulum yaparsınız.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
8
Ne olur ne olmaz diye o kısmı pek kullanmıyorum. Aomei Partition Assistant gibi bir programla yapsaydınız, sorun yaşamazdınız. Windows 10 dvd''si varsa, onunla onarmayı deneyin, yoksa formatlamanız gerekebilir. Önemli dosyalarınız varsa, başka bir bilgisayarda Aomei Partition Asistant gibi bir programla boot edilebilir flash disk oluşturup, c sürücüsünün yerinde durup durmadığına bakın, ya da c sürücüsünü silip yeniden kurulum yaparsınız.
Bilgisaraycıya götürüp format attırsam olur mu

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Sizde Windows 10 dvd'si yok mu? Bilgisayarda önemli bir şey yoksa yapabilirsiniz. Zor değil. Yükleme videoları Youtube'de var. Kendiniz yapıp öğrenirseniz daha faydalı olur.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sizde Windows 10 dvd'si yok mu? Bilgisayarda önemli bir şey yoksa yapabilirsiniz. Zor değil. Yükleme videoları Youtube'de var. Kendiniz yapıp öğrenirseniz daha faydalı olur.
Her şeyi yaptım iso yu yükledim hatta 2 defa indirdim yanlış şeyi indirmiştim diye şimdide mbr indirmiştim gpt gerekiyor bunu dönüştüre bilirmiyim

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hazırlarımda çok uzun sürer yine beklemeden yapsam pc açılmıyor 2 gündür 1 tane daha pc var ondan yaptım rufus ile bir de onu yapmıştım ama görmemişti o yüzden rufus la yaptım onun dosyaları pc de var 2.pc de yani

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Uğraşmamanız için videodaki gibi yapmanızı tavsiye ediyorum. Takıldığınız yerde niye söylemiyorsunuz?

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Önemli değil. Bu vatandaş format atmış. Mbr - gpt değişimini Aomei Partition Assistant gibi programlarla kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz; ama elinizde bu programlarla hazırlanmış flash diskler olması lazım. Yaptıkça alışırsınız. Ben format atmayı Windows 95 zamanında, hafta da bir format attırmaktan bıktığım için öğrenmiştim.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Abi ben 16 yaşımdayım lise 2 yim yeni yeni alışıyom sayenizde shift delete de bu hesab yeni ama diğer hesaba bir sürü soru sordum ve anında cevap aldım çok iyisiniz