PC açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Power dügmesine bastıgımda sadece ışıklar yanıyor görüntü gelmiyor internette biraz araştırdım bios eskiyse olabiliyormuş ki bende öyle düşünüyorum cünkü servise yollamıştım ondan sorna cesitli bios hataları oldu mesela shift basmıyordu kamera disable dı. Nasıl halledebilirim? Servise yollıyacagım pazartesi günü halledemessem

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
PC'yi şarjdan çek, bataryayı sök, power tuşuna birkaç defa bas. Ardından bataryayı takıp açmayı dene...

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Batarya yı söküp bir kaç saniye bekledikten sonra tekrar takıp denemek çoğu sorunu çözebilirmiş diyorlar , her nekadar işe yaramayacağını düşünsemde bi denemek de fayda var.. :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Notebook/netbook'da sonuçta elektronik alet ve statik elektrik birikmesi gibi sorunlar olabiliyor. Bataryayı söküp power tuşuna bas demem de bundan dolayı. Üzerindeki statik elektrik boşalsın. Kendi notebookumda da oluyor bazen. Bu yöntem ile düzeltiyorum :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
e e e eeeeeeeeeeee :) yersiz oldu kusra bakmayın

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Notebook/netbook'da sonuçta elektronik alet ve statik elektrik birikmesi gibi sorunlar olabiliyor. Bataryayı söküp power tuşuna bas demem de bundan dolayı. Üzerindeki statik elektrik boşalsın. Kendi notebookumda da oluyor bazen. Bu yöntem ile düzeltiyorum :)

evet okumuştum bir yerde yanlış hatırlamıyorsam şöyle yazıyordu.Pc de bir sorun oluştuğu zaman sonuçta bu RAM de bir yerde bulunuyor ve siz sürekli bilgisayarı açıp kapattığınızda doğal olarak bu sorunda sürekli karşınıza çıkıyor.Eğer bataryayı söküp pcnizin elektrik bağlantısını keserseniz sonuçta elektrik olmadığından Ram üzerindeki veriler siliniyor , doğal olarak sizin hatanızda siliniyor.Tekrar pcnizi başlattığınızda bakıyorsunuz sorun yok.. ;) ben hatırlamıyorum diyor pcniz , öylemiydi yahu diyor.. :D

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dedikleriniz denedim degişen bir şey yok

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tuslara bastıgında mesla a ya bastıgında rakam ve ya acayıp karakterler cıkıyor mu

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flashdisk e yeni boot ver. atıp update edip bu sorunu halledenler oldugunu görmüstüm nette ancak eee pc boot update ekranına nasıl ulaşırım bilmiyorum

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

ekranda hiç bişey yok şuan a ya felan bassamda farketmiyor yani

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Senin sorunun bence BIOS ile alakalı. Çünkü BIOS bile başlamıyor anladığım kadarı ile. Bu durumda da servise gitmesi gerekecek sanırım...

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Senin sorunun bence BIOS ile alakalı. Çünkü BIOS bile başlamıyor anladığım kadarı ile. Bu durumda da servise gitmesi gerekecek sanırım...

bios ile alakalı olabilir demiştim zaten servisi en son cözüm olarak düşünüyorum cünkü 1 ay da yolluyorlar ve düzgün yollıyamıyorlar zaten netbook 1 hafta önce gelmişti servisten

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Önceki dediklerimi birkaç defa tekrarla istersen. Bataryayı çıkardıktan sonra power tuşuna basıp 5 dakika kadar bekle. Eğer yine olmuyorsa servis ile yüzgöz olmak zorunda kalacaksın. Bende de benzer sorunlar olmuştu. BIOS bile başlamıyodu. Dediklerimi yaptıktan sonra düzeldi. Sen de biraz uğraş istersen. Baktın olmuyo servise götürürsün...