Pc açılış hatası !?

geronymoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Stop 0x0000050 ya da PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
yukarıda yazan hatayı bilgisayarım açılırken veriyor.
hoş geldiniz yazısı çıkıyor tam açılırken mavi bir ekran çıkıp bu hata oluşuyor ve bilgisayarı yeniden başlıyor bu böyle devam ediyor sürekli neden acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba?

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
AV Programı Kullanıyormusunuz . Virüs Türevi Olabilir bu Mavi Ekran Hatası

Eğer Bilgisayara Format Attıysanız Sadece Sistemin Kurulu Olduğu Genellikle (C:/)'dir .

Bu Yeterli Değildir Sistemdeki Diskin Tamamı Formatlanmalıdır . Ek HDD Varsa Onun içinde Geçerli

Başka Bir HDD ile Deneme Şansınız Varsa Soruna Daha Hızlı Çözüm Bulabilirsiniz .!

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
bir page bozulmuş yada silinmiş olabilir.windows cd sini takıp onarabilirsiniz sanırım.
tabii bu sorunun birçok nedeni olabilir.bir sürücü başlangıçta bir yere ulaşmak istiyordur ama ulaşamıyordur.ram in bozulmuş olabilir vs.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Genellikle yeni bi donanım yada program kurunca bu hata ortaya çıkar. Güvenli modda açabilirsen aç ve yeni yüklediğin program yada donanımları kaldırmayı dene. Sistem geri yükleme yapabiliyorsan da 2. şans olarak onu yapabilirsin.

geronymoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güvenli mod açıyorum ama geri yükleme yapamayorum acaba bir ram ne kadar şimdi...

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geri yükleme yapamıyorsan windows epey yaşlanmış.
sıfırdan yüklemek lazım...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ben Donanım Hatası Olduğunu Düşünmüyorum Kesinlikle İşletim Sistemi Sorunu Çünkü Sayfa Okuma Hatası Türünde Bir Hata ..

Hatta 1 inci Öncelik HDD olarak Düşünebilirsin

geronymoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format mı atmak lazım ve bu hata neden oluşur ben bir yorum yürütemedim...

--- Mesaj Güncellendi ---

hocam güvenli mod ile açabiliyorum HDD sorunu pek olcağını zannetmiyorum ama bilgisayar çok ısınıyor..ram olarak düşünüyorum...